Як перевернути текст в Ворді

Рекламний блок

Бувають випадки, коли потрібно оформити текст в Ворді нестандартним способом. І одним з таких випадків, можна вважати поворот тексту в документі. Саме про це піде мова в даній статті.

Відразу зазначу, якщо Вам потрібно, щоб весь текст документа був вертикальним – встановіть альбомну орієнтацію сторінки. Якщо хочете, щоб дані розташовувалися вертикально тільки на одному аркуші документа, прочитайте статтю – як зробити одну сторінку в Word альбомній.

Тепер розглянемо, як зробити вертикальний текст у Word. Це той текст, який буде повернений в документі на 90 або 270 градусів.

Перший спосіб – це використання таблиць. Перейдіть на вкладку «Вставка» і натисніть на кнопку «Таблиця». Якщо у Вас вже набраний текст, виберіть з меню пункт «Намалювати таблицю». Курсив прийме вигляд олівця, обведіть їм текст.

Якщо Ви ще не друкували текст, виберіть з меню «Вставити таблицю» або виділіть потрібну кількість комірок. Потім надрукуйте у створеній клітинці текст.

Как перевернуть текст в Ворде

Встановіть курсив в середині комірки з текстом, з'явиться вкладка «Робота з таблицями». Відкрийте меню «Макет» і натисніть на кнопочку «Напрямок тексту», щоб повернути його на 90 або 270 градусів.

Другий спосіб – використовуючи написи. Відкрийте вкладку «Вставка» і натисніть на кнопку «Напис». Виберіть із меню «Проста напис». У вікні з'явиться область, видаліть текст і виконайте свій.

Можете також вибрати з меню пункт «Намалювати напис». Потім в будь-якому місці документа намалюйте поле для напису і впишіть в нього текст.

Поставте курсив в надрукованому тексті, перейдіть на вкладку «Засоби малювання» – «Формат». Натисніть на кнопочку «Напрямок тексту» і з меню виберіть підходящий варіант.

Щоб прибрати контур для напису, клікніть по ній правою кнопкою миші і виберіть з меню «Формат фігури».

Відкриється наступне діалогове вікно. У ньому перейдіть на вкладку «Колір лінії» і встановіть маркер в поле «Немає ліній».

Іноді в Ворді потрібно перевернути текст догори ногами або розмістити його по діагоналі. Для цього вставити в документ «Просту напис», слідуючи рекомендаціям вище. Потім клацніть по ній мишкою. Контур виділиться і зверху з'явиться маленький зелений кружечок. Наведіть на нього мишкою, щоб курсор набув вигляду чорної кругової стрілочки. Затисніть ліву кнопку миші і повертайте напис. Якщо при цьому натиснути Shift, поворот буде відбуватися з певним кроком.

Також можете навести мишку на контур і клацнути по ньому правою кнопкою миші. Виберіть з контекстного меню «Додаткові параметри розмітки».

В наступному вікні перейдіть на вкладку «Розмір», в полі «Поворот» впишіть потрібне значення і натисніть «ОК».

Таким чином, можна перевернути текст, вказавши точний кут повороту.

Вибирайте будь-який з описаних способів, і перевертайте текст в Ворді догори ногами, по вертикалі або точно заданий кут.Рекламний блок