Комп'ютер не бачить телефон через USB

Рекламний блок

Ви купили новенький смартфон і, скажімо, хочете закачати на нього свої плейлисти з комп'ютера. Або Вашого телефону вже рік і тільки тепер Ви вирішили підключити його до комп'ютера. Але не тут-то було: комп'ютер просто не бачить телефон, підключений через USB-кабель.

Причин, чому це відбувається, може бути кілька. Давайте розберемося з усім по порядку.

Найперше, на що треба звернути увагу – це на кабель, яким Ви підключаєте телефон до комп'ютера. Якщо Ви придбали для цього недорогий кабель, то він може запросто не відповідати необхідним вимогам щодо опору або матеріалу. В цьому випадку краще використовувати стандартні кабелі, які йдуть в комплекті з телефоном.

Компьютер не видит телефон через USB

Друге, що треба перевірити – це USB-порт комп'ютера, до якого підключається телефон. Підключіть телефон до будь-якого іншого порту комп'ютера, якщо все в порядку, то несправний сам порт. Причиною тому можуть бути або невстановлені драйвера, або USB-порт просто не підключений до материнської плати.

Тепер спробуйте перезавантажити комп'ютер і телефон. Буває так, що після банальної перезавантаження пристрою починають «бачити» один одного. Коли телефон знаходиться у вимкненому стані, вийміть з нього акумуляторну батарею, зачекайте пару хвилин і вставити назад – це теж може допомогти.

Якщо у Вас встановлена операційна система Windows XP і Ви підключаєте до комп'ютера Android пристрій, то встановіть на комп'ютер Media Transfer Protocol. Його можна завантажити на офіційному сайті Microsoft: https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=19153.

Для деяких моделей телефонів, при підключенні до комп'ютера можна вибрати параметр USB-підключення. Ставте маркер напроти пункту «Медіа пристрій (МТР)». Якщо у Вас такого меню не з'явилося, то зайдіть «Налаштування» – «Мережа» і включіть один з параметрів: або «Медіа пристрій (МТР)», або «USB-накопичувач».

Ще однією причиною, чому комп'ютер не бачить телефон через USB,можуть бути встановлені драйвера. Для початку, відключіть телефон від комп'ютера. Потім заходимо «Пуск» – «Панель управління» – «Диспетчер пристроїв».

Тут натискаємо на прозору стрілочку навпроти пункту «Контролери USB», щоб відкрити список. Тепер підключіть телефон за допомогою кабелю до комп'ютера. Диспетчер пристроїв повинен оновитися і в списку з'явиться новий пристрій. Для порівняння виклала два фото. Після підключення, на другому, з'явилося «Запам'ятовуючий пристрій для USB».

У мене з драйверами все в порядку. Якщо навпроти даного пункту у Вас є жовтий знак оклику або червоний хрестик, як показано на малюнку нижче, це означає, що драйвера потребують оновлення або взагалі не встановлені.

Щоб це виправити, потрібно клацнути правою кнопкою миші по пункту «Запам'ятовуючий пристрій для USB» і виберіть з контекстного меню «Властивості».

Далі можна знайти драйвер по коду екземпляра пристрою. Як це зробити, описано в статті. Якщо у Вас встановлена операційна система Windows 7, з випадаючого списку замість «Код екземпляра пристрою» шукайте «ІД обладнання».

Ще однією проблемою, чому комп'ютер не бачить телефон, можуть стати віруси. Перевірте пристрою за допомогою антивірусної програми, якщо вона щось знайде – видаліть шкідливі файли. Потім виконайте перезавантаження комп'ютера.

Сподіваюся, один з рад вам допоможе і надалі подібна проблема не виникне.Рекламний блок