Не працює вай фай на ноутбуціяк відновити підключення?

Рекламний блок

Є досить багато причин, коли ноутбук не може підключитися до Wi-Fi-мережі. У цій статті буде наведено алгоритм розв'язання цієї проблеми з урахуванням частоти можливих причин.

Зміст:


 • Крок 1. Діагностика джерела проблеми
 • Крок 2. Апаратне включення Wi-Fi модуля ноутбука
 • Крок 3. Програмне включення Wi-Fi модуля ноутбука
 • Крок 4. Встановлення/перевстановлення драйверів для Wi-Fi модуля
 • Крок 5. Усуваємо проблеми підключення в роутері

 • Рекомендуємо виконувати всі наведені кроки послідовно, а ми, в свою чергу, зробимо все можливе, щоб проблема була вирішена в найкоротші терміни.

  wifi-net

  Крок 1. Діагностика джерела проблеми


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  У разі невдалого підключення до бездротової мережі, проблема може бути зовсім не в клієнтському пристрої (ноутбук, нетбук, ультрабуку, тощо), а в налаштуваннях роутера.

  Тому першим кроком, з якого ми рекомендуємо починати діагностику даної проблеми, є розмежування зон відповідальності, яке допоможе чітко визначити джерело проблеми.

  Для цього, необхідно спробувати підключитися до бездротової мережі за допомогою будь-якого іншого пристрою, оснащеного Wi-Fi-модулем – іншим ноутбуком, нетбуком, планшетом, смартфоном, пр.

  Якщо вам вдалося підключитися до бездротової мережі – проблема в комп'ютері. Якщо виконати підключення не вдалося – проблема в роутері. Далі ми докладно розглянемо вирішення кожної з цих проблем і почнемо з випадку, коли проблема підключення виникла з ноутбуком.

  повернутися до меню ^

  Крок 2. Апаратне включення Wi-Fi модуля ноутбука


  Отже, на підставі діагностики, яку ми провели в попередньому кроці, було встановлено, що проблема підключення виникла на одному з клієнтських пристроїв бездротової мережі.

  Далі нам необхідно розібратися в якому стані (вкл/викл) знаходиться бездротової адаптер лептопа. Як правило, всі ноутбуки оснащені світловими індикаторами роботи бездротового модуля і мають певну комбінацію клавіш для його включення.  Зверніть увагу! Світиться індикатор свідчить про включеному адаптері. Відсутність підсвічування сигналізує про вимкненому Wi-Fi адаптер.

  не работает вай фай на ноутбуке

  Більшість виробників мають світлові індикатори на передній або одній з бічних панелей комп'ютера. Рідше зустрічається розташування індикаторів біля тачпада або на корпусі монітора.

  У деяких моделях НР індикатор Wi-Fi модуля може бути вбудований в кнопку включення на клавіатурі.

  Для включення Wi-Fi модуля використовується комбінація клавіш, яка складається із спеціальної клавіші Fn і однією з системних клавіші від F1 до F12. Подивіться уважно на системні (функціональні) клавіші і знайдіть на одній з них значок Wi-Fi підключення.

  На деяких старих моделях, зокрема, від компанії Acer, можна зустріти рішення для включення Wi-Fi модуля у вигляді двохпозиційного перемикача.

  Такий перемикач, як правило, розташовується на одній з бічних сторін ноутбука або з його фронтальної сторони. Нижче наведено список клавіш, якими можна включити/відключити Wi-Fi модуль на найбільш популярних марках лептопів.

  Acer: Fn F3не работает вай фай на ноутбуке

  Asus: Fn F2

  не работает вай фай на ноутбуке

  Dell: Fn F2

  не работает вай фай на ноутбуке

  Fujitsu: Fn F5

  не работает вай фай на ноутбуке

  Gigabyte: Fn F2

  не работает вай фай на ноутбуке

  HP: Fn F12

  не работает вай фай на ноутбуке

  Після апаратного включення адаптера, виконайте підключення до бездротової мережі. Якщо виконати підключення не вдалося, переходимо до наступного пункту.

  повернутися до меню ^

  Крок 3. Програмне включення Wi-Fi модуля ноутбука

  Крім апаратного включення бездротового адаптера, яким ми займалися в попередньому пункті, є ще програмне включення, яке виконується безпосередньо в операційній системі, встановленої на ноутбук.

  Для включення адаптера бездротового з'єднання в Windows 7, необхідно виконати наступні кроки: на панелі сповіщень (біля годинника) вибираємо іконку статусу Інтернет-підключення «Центр управління мережами і загальним доступом».

  В лівій колонці вибираємо «Зміна параметрів адаптера».

  не работает вай фай на ноутбуке

  У списку підключень необхідно звернути увагу на індикацію пункту «Бездротове мережеве з'єднання». У разі вимкненого адаптера, він не буде підсвічуватися. Для включення, клікаєм по іконці правою кнопкою миші, вибираємо включити.

  Колір іконки повинен зміниться.

  не работает вай фай на ноутбуке

  Тепер необхідно звернути увагу на область панелі сповіщень. У першому випадку Wi-Fi адаптер для ноутбука включений, але немає мережі до якої можна підключитися (як правило, це проблема роутера). У другому варіанті, адаптер включений і необхідно знайти в списку підключень свою мережу і підключитися.

  не работает вай фай на ноутбуке

  Після програмного включення адаптера, пробуємо підключитися до бездротової мережі. Якщо виконати підключення не вдалося, переходимо до наступного пункту.

  повернутися до меню ^

  Крок 4. Встановлення/перевстановлення драйверів для Wi-Fi модуля

  Для перевірки наявності встановленого драйвера необхідно натиснути правою кнопкою миші на ярлику «Мій комп'ютер», який можна знайти або в меню «Пуск», або на Робочому столі, в контекстному меню вибрати пункт «Властивості» в лівій колонці вікна відкрився вибираємо меню «Диспетчер пристроїв».

  не работает вай фай на ноутбуке

  У вікні, необхідно знайти меню «Мережеві адаптери» і знайти назву бездротового адаптера, що містить в собі частину назви «... Wireless Network Adapter» або «Бездротової мережевий адаптер ...», де замість «...» має бути назва вашого бездротового адаптера, наприклад, Atheros, Realtek, Qualcomm.

  У нашому випадку це Atheros Wireless Network Adapter. Натискаємо на ньому правою кнопкою миші, вибираємо «Властивості». У меню, що відкриється, необхідно переконатися, що Пристрій працює нормально».  Важливо! Якщо ви не знайшли в меню «Мережеві адаптери» ім'я бездротового адаптера, необхідно встановити драйвера. Драйвери можна знайти на диску, який йшов з ноутбуком, або скориставшись пошуком в Інтернет.
  повернутися до меню ^

  Крок 5. Усуваємо проблеми підключення в роутері

  No-Wifi

  У першому кроці нашої статті ми розглянули, як з високим ступенем ймовірності визначити можливу причину, за якої неможливо встановити Wi-Fi з'єднання.

  Оскільки роутерів досить багато, а прошивок до них ще більше в цьому пункті будуть дані загальні рекомендації по усуненню проблеми.

  1. Спробуйте скоротити відстань між ноутбуком і роутером. Постарайтеся, щоб між пристроями була пряма видимість і якомога менше перешкод (стіни, перегородки, перекриття, СВЧ-печі, бази радіотелефонів, тощо).

  2. Переконайтеся, що на роутері горить індикатор роботи бездротової мережі.

  3. Зайдіть в налаштування роутера і переконайтеся, що:

  - активований Wi-Fi модуль;

  - активований широкомовний режим SSID;

  - МАС-адреса ноутбука, який не може підключитися, не занесений в список заборонених адрес (blacklist).

  Рекламний блок