Як підключити wi-fi інтернет?

Рекламний блок

Привіт, дорогі читачі F1-IT.ru Як-то на блозі я писав статтю - огляд про підключення настільного ПК до wi-fi мережі. Стаття стала досить популярною і займає хороші позиції в пошукових системах. Тому мені в коментарі на пошту надходить багато запитань про підключення того чи іншого пристрою до інтернету. І в цьому немає нічого дивного. Кількість нових пристроїв і технологій зростає з кожним днем, а кількість охочих купити ці самі пристрої росте ще швидше. Не дивно, що простому користувачеві важко розібратися у всьому різноманітті мережевого обладнання.

Цією статтею я сподіваюся пролити ще трохи світла в магію світу IT. Я роз'ясню схему правильної організації домашньої мережі (саме вихід в інтернет). Нехай пробачать мене майстра настройки і ремонту ПК, але сьогодні я буду писати елементарні речі і не буду наводити прикладів налаштування якоїсь конкретної моделі обладнання, інакше для цього мені знадобиться написати цілу книгу. Всі, кому є чим доповнити статтю, пишіть свої думки в коментарях.

Давайте разом допоможемо початківцям «хацкерам» розкласти все по поличках.

Технології підключення інтернету

Найголовніше, потрібно визначитися, як саме здійснюється доступ в інтернет у вашій квартирі. Найпоширеніші технології підключення - це:

 • xDSL (через телефонну лінію);
 • пряме підключення кабелем від провайдера.

 • Звичайно, існують і інші способи виходу у всесвітню мережу, наприклад, не варто забувати про 3G модеми, які також набирають популярність, але на даний момент істотно поступаються за швидкістю передачі. Перевага такого підключення в його мобільності, а де-то це взагалі єдиний спосіб доступу до інтернету.

  Сьогодні нас цікавлять саме перші два способи. Про них ми і поговоримо докладніше.

  xDSL

  Ця технологія дозволяє передавати дані по звичайній телефонній лінії. При такому типі підключення необхідно спеціальне обладнання:

  По-перше, це спліттер - пристрій, що дозволяє розділити канали телефону і DSL модему. Важливо відзначити, що спліттер підключається в лінію до всіх інших пристроїв.

  По-друге, це сам xDSL модем, який служить для з'єднання по телефонній лінії до АТС провайдера.

  Схема підключення інтернету по технології виглядає наступним чином

  Схема подключения dsl интернета

  Думаю, за схемою все зрозуміло.

  Пряме підключення кабелем

  Суть такого підключення в тому, що інтернет-провайдер вже завів своє обладнання в будинок. Потім при підключенні абонента залишається тільки протягнути кабель від провайдера до квартири користувача. При такому типі підключення не потрібно додаткового обладнання, а кабель, заведений в квартиру, може бути відразу підключений до комп'ютера.


  Примітка: при прямому підключенні кабелю до комп'ютера або ноутбука потрібно прив'язка mac-адреси (унікального номера пристрою) до вашого логіну. Для цього потрібно звернутися до вашого провайдера. Очевидно, що при підключенні кабелю до іншого пристрою потрібно повторити процедуру прив'язки mac-адреси. Якщо ж підключення встановлено через маршрутизатор, то така прив'язка не потрібно.

  Виходячи з примітки вище, використання маршрутизатора вважаю просто обов'язковою умовою для підключення кабельного інтернету.

  Схема подключения интернета через кабель

  Підключаємо інтернет на кілька пристроїв

  Тепер, коли ми трохи розібралися з технологіями, можна розглянути ситуацію, при якій доступ в інтернет потрібно відразу декільком пристроям.

  Роздати інтернет на кілька пристроїв ми може двома способами:

 • дротове з'єднання (пристрої підключені мережевим кабелем);
 • бездротове з'єднання (підключення через bluetuth або wi-fi).
 • При провідному способі для роздачі інтернету нам знадобиться або модем (якщо підключаємося по xDSL), або маршрутизатор (якщо інтернет підключається кабелем), який має декілька портів для підключення пристроїв. Також, одним з способів збільшення кількості портів є використання свічів (Switch) - пристроїв, які здійснюють маршрутизацію в комп'ютерній мережі. Тобто відразу після модем або маршрутизатор підключається Switch (наприклад на 5 портів) і вже від нього мережеві дроти йдуть до всіх пристроїв в мережі.

  Недоліки проводового способу підключення цілком очевидні. По-перше, необхідність протягання кабелю до пристрою. По-друге, обмеження по кількості пристроїв кількістю вільних портів.

  Але цей спосіб має і досить істотні переваги. По-перше немає проблем з втратою сигналу на відстані до 100 - 120 метрів (кабель UTP), незалежно від наявності і товщини стін. По-друге, неможливо підключитися до мережі, не маючи прямого доступу до устаткування (не беремо до уваги злом через інтернет).


  Одним з найпоширеніших модемів з кількома LAN портами є D-link 2540U .

  dlink 2540U


  схема подключения модема dsl 2540u

  Як зображено на схемі, при цьому типі підключення до модему підключається відразу 3 мережних пристроїв (принтер, комп'ютер, ноутбук).

  Тепер перейдемо до бездротових технологій

  Для початку скажу зовсім банальну річ: wi-fi мережа - це не інтернет! Якщо комп'ютер, телевізор, ноутбук, телефон підключився до wi-fi, це не означає, що він отримав доступ в ці ваші інтернети. Чому я акцентую на це увагу? Тому що, на мій погляд, саме це оману заважає користувачам зрозуміти схему підключення.Чого тільки варта фраза: «У мене вдома Wi-Fi інтернет!». Всі технарі, звичайно, зрозуміють, що хотіли сказати цією фразою, але от люди, далекі від IT, самі себе вводять в оману.

  Як вже описано вище, Wi-Fi - це технологія бездротової передачі даних. Wireless Fidelity в дослівному перекладі з англійської «бездротова точність». Як бачите, жодного натяку на всесвітню мережу. Wi-Fi - це тільки спосіб бездротової передачі даних, який дуже зручно використовувати для підключення до мережі інтернет.

  Думаю, асоціація Wi-Fi = інтернет виникла завдяки вмілим діям маркетологів і поширеним табличок «Free Wi-Fi«, якими власники громадських місць хочуть позначити саме вільний доступ до мережі інтернет.

  Ну, а тепер ми можемо розібрати, як влаштований доступ за технологією Wi-Fi.

  В квартирі повинен бути підключений інтернет, причому за будь-якої технології, хоч через телефонну лінію (xDSL), хоч по виділеному кабелю. Вся різниця з підключенням по проводах полягає лише в тому, що в даному випадку буде використовуватися Wi-Fi модем або Wi-Fi маршрутизатор. Причому, до цих пристроїв ми також можемо підключитися за допомогою кабелю. Тобто використання пристрою з можливістю роздачі інтернету бездротової мережі виходить більш універсальним.

  Наприклад, у переважній більшості настільних ПК немає вбудованого Wi-Fi модуля, тому ми можемо підключити його простим кабелем, а ось домашній ноутбук вже підключити по мережі Wi-Fi.

  Схема такого підключення може виглядати наступним чином:

  Схема підключення Wi-Fi мережі за технологією DSL

  Подключение интернета через Wi-Fi модем

  На схемі вище, принтер і ПК підключені по проводах, інше обладнання по Wi-Fi.

  Схема роздачі інтернету при прямому кабельному підключенні

  схема подключения wi-fi интернета по выделенной линии

  На схемі вище ПК підключений до маршрутизатора через кабель, а інші пристрої отримують доступ в мережу бездротової технології. Крім того, хочеться відзначити, що ПК також буде мати зв'язок з ноутбуком, смартфоном, мережевим принтером, хоча сам і не має бездротового інтерфейсу.

  Переваги мережі Wi-Fi досить очевидні. Можна підключити велику кількість пристроїв і користуватися інтернетом в будь-якій кімнаті в зоні дії мережі. Але не варто забувати і про такий істотний недолік, як низька швидкість передачі інформації порівняно з підключенням кабелю. Втім, цей недолік має значення тільки при передачі великих об'ємом даних між пристроями. Якщо використовувати Wi-Fi тільки для підключення до інтернету, це ідеальний варіант. Крім того, впевнений, що в найближчому майбутньому швидкість передачі даних по бездротовим технологіям зросте багаторазово.

  Я використовую саме останній варіант підключення.

  Думаю, ці схеми допоможуть краще зрозуміти принцип організації доступу в інтернет і визначитися з необхідним обладнанням. В майбутньому я обов'язково напишу про те, як налаштувати мережеве обладнання, тому підписуйтесь на розсилку, щоб отримувати статті першими.

  Дорогі експерти, якщо у вас є доповнення до статті, сміливо пишіть його в коментарях. )) До нових зустрічей!

  Рекламний блок