Як вибрати інтернет-провайдера?

Рекламний блок

kak-vyibrat-internet-provaydera

Інтернет-провайдер - це постачальник інтернет-послуг, який забезпечує доступ у всесвітню павутину різними способами. Якщо ви виберіть постачальника, то при виході в мережу можуть початися проблеми: низька швидкість завантаження сторінок, постійні відключення і т. д. Який же кращий провайдер на ринку?

Насправді кращого не існує. Завжди є компанія, одні послуги якої будуть трохи краще, інші ж - трохи гірше, ніж у інших гравців ринку. Необхідно знайти ту золоту середину, при якій будуть задоволені обидві сторони. Отже, на що звертати увагу в першу чергу?

 • На швидкість передачі даних. Для початку потрібно визначитися, що ви плануєте робити. Наприклад, якщо станете просто серфити всесвітню павутину, то можна обійтися недорогим тарифом з урізаною швидкістю. Однак якщо ви плануєте багато качати, то вибирайте швидкість вище, інакше великі файли будуть викачуватися дуже довго. Тут треба зробити невеличкий відступ і розповісти про те, що багато фірм прибріхують. Наприклад, вам обіцяють безлімітні 20 Мбіт/с. О, як багато скажіть і ви побіжите укладати договір! Тільки перед тим, як підписати його, уважно прочитайте. Можливо, що ті самі 10 Мбіт/с можливо отримати тільки в тому випадку, якщо канал зв'язку дозволяє пропустити через себе такий потік. В інших же випадках швидкість істотно нижче, причому часом у кілька разів. На щастя, у великих містах (наприклад, в Москві або Санкт-Петербурзі), особливо коли в будинку відразу кілька компаній, що надають послуги інтернет-зв'язку, таких проблем немає - тут борються за кожного клієнта і намагаються, щоб він був максимально задоволений якістю наданих послуг.
 • Що далі? А далі звертаємо увагу на ціни. Навіть в невеликих містах вартість інтернету за останні п'ять років впала в кілька разів і за якихось 200-400 рублів в місяць можна отримати якісний зв'язок на досить високій швидкості. Але найчастіше це стосується тільки тих випадків, коли в будинку працює кілька провайдерів. Якщо постачальник інтернету всього лише один і поява інших найближчим часом не планується, тоді монополіст може змінювати ціни на свій розсуд. Найчастіше це відбувається в бік збільшення. Ну а якщо говорити про конкурентному середовищі, то найчастіше вартість розрізняється незначно, зате компанія напевно запропонує вам який-небудь бонус. Наприклад, безкоштовний перший місяць обслуговування.
 • Перевірити працездатність послуги часом неможливо - ніхто не стане вас підключати тільки заради того, що б ви могли перевірити швидкість і якість з'єднання. Як бути? Якщо у провайдера є власний форум, поспілкуйтеся на ньому з абонентами, можливо, дізнаєтеся що-небудь цікаве. Крім того, ви можете сходити до своїх сусідів і розпитати їх про якість зв'язку. Добре б також дізнатися про те, як швидко компанія реагує на виниклі проблеми. Так, якщо рішення затягується на тиждень, то підключатися однозначно не варто. Хоча якщо вибору немає, то...
 • Про технічної підтримки можна дізнатися на тому ж самому форумі. Головна проблема великих компаній полягає в тому, що на телефони вони садять молодих непідготовлених дівчат, які формально не можуть відповісти навіть на просте питання, а поки тебе переведуть на справжнього фахівця, пройде не один десяток хвилин. Як би там не було, підтримка повинна реагувати на виниклі проблеми негайно, якщо, звичайно, це не три години ночі.
 • Тип підключення. Це дуже важливий фактор, який необхідно врахувати. Наприклад, ряд компаній досі пропонує підключитися через ADSL-модем, тобто фактично через телефонну лінію. По-перше, у вас просто не виявитися телефону, а встановлювати його ви не плануєте. По-друге, такий вид зв'язку часто працює набагато менш стабільно, ніж через оптоволоконну лінію.
 • Рекомендую також вивчити додаткові послуги, які надає провайдер. Це раніше компанії могли приєднатися тільки до інтернету, сьогодні ж чималу частину їх виручки становить продаж цифрового телебачення. Крім того, часто тут же ви можете придбати собі вже налаштований маршрутизатор (роутер) для бездротового виходу в мережу, причому його вартість може бути навіть нижче, ніж в магазинах.
 • Якщо ви вже визначилися з вибором і вас все влаштовує, то обов'язково прочитайте договір про надання послуги. Якщо вас щось бентежить, проконсультуйтеся з цього питання зі знаючим чоловіком, який не має відношення до провайдера. На крайній випадок, зверніться до юриста, наприклад, через інтернет - мережі багато сайтів, на яких абсолютно безкоштовно відповідають юристи і адвокати. Тільки після цього підписуйте договір.
 • *****

  Сподіваємося, наша стаття допоможе вам. І запам'ятайте, що не все у виборі провайдера обчислюється мегабіта. Деяких цікавить мобільність і в цьому разі на перший план виходять компанії, які надають бездротовий зв'язок 3G або 4G. Це можуть бути як мобільні оператори, так і великі провайдери типу YOTA. Вибирайте, що вам по смаку і підключайтеся.

  Рекламний блок