Налаштовуємо домашній DLNA медіа-сервер

Рекламний блок

Сьогодні, багато користувачів стикаються з проблемою відтворення відео, що знаходиться в пам'яті Вашого комп'ютера або файлового сховища, на інших пристроях, таких, наприклад, як телевізор, ігрова консоль або планшет. Все це цілком здійсненно за допомогою DLNA.

Отже, що ж таке DLNA? Сама абревіатура Digital Living Network Alliance, дослівно перекладається як "домашній мережевий альянс". Дана технологія була створена розробниками та виробниками аудіо/фото/відео - техніки для передачі медіа-контенту (фото, відео, аудіо) з одного пристрою на інший, минаючи будь-які цифрові носії і використовуючи для цих цілей виключно локальну мережу.
Існує величезна кількість програмного забезпечення (як платного, так і безкоштовного), яке може впоратися з цим завданням, але ми скористаємося найпростішим з можливих способів і створимо Ваш домашній медіа-сервер, за допомогою стандартних і загальнодоступних інструментів операційної системи Windows. Все, що нам необхідно це операційна система Windows 7 або вище і 15 хвилин вільного часу, приступимо. Те, що ми повинні знати:

 • Пристрій, на якому Ви хочете переглядати медіа-контент, підтримує технологію DLNA і підключена до Вашої домашньої мережі.
 • Версія операційної системи старше, ніж Windows 7 home basic.
 • Якщо Ви використовуєте бездротове WI-FI з'єднання, то його пропускної здатності повинно вистачати для комфортної передачі медіа даних. (Переважно використовувати стандарт 802.11 n)

 • Зміст статті

 • 1 Створення домашньої групи:
 • 2 Настроювання параметрів домашньої групи:
 • 3 Як "це" працює?
 • 4 Можливі складності:

 • Створення домашньої групи:

  Для початку, нам потрібно буде створити "домашню групу" на ПК, з якого ми збирається транслювати медіа-контент. В першу чергу переходимо в панель управління.

 • В панелі керування вибираємо пункт меню «Центр управління мережами і загальним доступом» від туди переходимо у вкладку «Домашня група»
 • Якщо перед Вами з'явилося ось таке вікно, то Ви все виконали правильно. Сміливо натискаємо «Створити домашню групу».
 • Переходимо до майстра створення домашніх груп, натискаємо «Далі» і з'явився меню вибираємо для себе ті рівні доступу (загальний доступ надається/ не надається), які Вам потрібні для конкретної спільної папки.
 • А ось і пароль домашньої групи, запишіть його, пізніше Ви можете змінити на той, який Вам простіше запам'ятати.

  Настройка параметрів домашньої групи:

  Після того, як ми натиснули "ГОТОВО" перед нами повинно з'явитися вікно з параметрами домашньої групи. Тут ми виконуємо фінальні налаштування і можемо змінити пароль, який присвоїло автоматично. ( ! Рекомендація - змінюйте пароль до того, як підключіть інші пристрої до Вашої домашньої групи, інакше всі вони, будуть з нього виключені!)

 • Встановимо курсор на пункт "Дозволити всім пристроям в цій мережі, таким як ТБ та ігрові приставки, відтворювати загальний вміст".
 • Тепер можна дати ім'я вашого медіа-сервера, а так само Ви побачите всі пристрої у Вашій локальній мережі, які підтримують режим DLNA, кожному з них окремо, можна призначити свій унікальний рівень доступу до файлів з фото/аудіо/відео на комп'ютер .
 • Після натискання кнопки "ГОТОВО", в принципі, настройка завершена.
 • Як це працює?


  Тепер Ви можете отримати доступ з інших пристроїв до раніше обраних папок, таких, як "Відео", "Музика". Відповідно на Ваших пристроях, Ви будите бачити ці папки як «Бібліотека відео», AllShare, SmartShare та інші. Назви можуть мінятися , все залежить від виробника та типу самого пристрою, але суті це не змінює. (Найчастіше, дану інформацію можна дізнатися з інструкції користувача, що йде в комплекті з обладнанням)
  Крім цього, найшвидший спосіб потрапити в меню налаштувань Вашого медіа-сервера, це запустити стандартний додаток операційної системи - Windows Media player. З цього пункту меню Ви перейдете до налаштувань потокової передачі мультимедіа.

  Можливі труднощі:


  Іноді, пристроїв, наприклад телевізору, може зустрітися відео, яке він не може відтворити. Для цього всього лише потрібно включити пункт «Дозволити віддалене управління програвачем» і не закривати його (програвач) на комп'ютері .
  Виконавши всі вищезазначені рекомендації ми змогли налаштувати медіа-сервер вдома, без використання яких-небудь сторонніх програм і пристроїв.

  Рекламний блок