Відкриваємо дисковод, якщо він не відкривається

Рекламний блок

Пройде ще кілька років і виробники перестануть постачати комп'ютери і ноутбуки CD і DVD-приводами. І дійсно, навіщо вони потрібні, якщо ними і так майже ніхто не користуються? Це дозволить зберегти гроші не тільки виробника, але і покупцеві. А якщо потрібен привід, то можна купити зовнішній, який працює від USB. Поки ж у більшості користувачів, які здобували свій ПК кілька років тому, напевно присутній дисковод. Пристрій це може бути дуже примхливим - часто не хочеться відкриватися. Як же його відкрити? Існує кілька дієвих способів.

  • В першу чергу натисніть на кнопку відкривання приводу, розташовану безпосередньо на пристрої. Дуже часто допомагає кілька натискань поспіль.
  • У тому випадку, якщо зазначений вище варіант не хоче працювати, то спробуйте вирішити проблему з допомогою операційної системи. Для цього відкрийте розділ «Комп'ютер», наведіть курсор миші на дисковод, натисніть на праву кнопку і виберіть пункт «Вилучити». Цей метод спрацьовує дуже часто.
  • Спробуйте вимкнути комп'ютер. Саме вимкнути, а не перезавантажити! Зачекайте хвилинку і після цього заново вмикайте ПК. Якщо пристрій просто повисла, то після вимкнення ПК напевно запрацює в повну силу.
  • Не допомогло? Дуже шкода. Можна спробувати встановить спеціальну програму, яка закриває і відкриває привід за допомогою софта. Проте сенсу в ній особливого немає. До того ж, як запевняють деякі очевидці, такі програми часто використовуються хакерами-жартівниками, які за допомогою віддаленого доступу можуть гратися з вашим пристроєм. Погодьтеся, це не кожному сподобається.
  • Уявімо, що у приводі застряг вкрай важливий для вас диск. Або він просто розлетівся на дрібні осколки - це не важливо в даному випадку. Важливо те, що диск необхідно дістати. Вам знадобиться тонкий металевий дріт, канцелярська скріпка або звичайна голка. Поруч з кнопкою відкривання приводу є невелике маленький отвір - воно всього лише одне на його корпусі, так що ви точно не помилитеся. Вставляєте голку в нього до того моменту, поки пристрій не прочиниться. Далі витягуємо його руками і дістаємо наш диск. Потім закриваємо привід, перезавантажуємо комп'ютер і дивимося на його працездатність.
  • Ви також можете розібрати системний блок і подивитися, чи не відходить чи шлейф, який підходить до приводу. Можливо, проблема пов'язана саме з ним.
  • Якщо нічого не допомагає, то вам залишається відвідати сервісний центр. Проте тут починається найцікавіше - деякі фірми відмовляються ремонтувати дисководи, ремонт в інших компаніях обходиться в таку суму, що простіше буде придбати відразу декілька нових приводів. Їх вартість, до речі, починається від 500 рублів.
  • Якщо у вас є власні ідеї по темі статті, обов'язково розкажіть нам про них через коментарі!

    Рекламний блок