Як змінити кодування в word

Рекламний блок

Ми часто обмінюємося між собою текстовими файлами, створеними за допомогою Microsoft Word. Іноді може виникнути така, що при відкритті такого файлу у вас з'являться якісь невідомі символи замість звичних російських, англійських або якихось інших слів.

Проблема може бути в неправильного кодування файлу. Давайте розберемося, як поміняти кодування, я покажу на прикладі Word 2010, у всіх інших версіях принцип практично не відрізняється.

І так, відкриваємо необхідний нам документ, переходимо у вкладку «Файл» і тиснемо «Параметри».

Натискаємо на пункт «Додатково» і шукаємо розділ «Загальні» і ставимо галочку навпроти «Підтверджувати перетворення формату файлу при відкритті»

Как изменить кодировку в word

Натисніть «ОК» і закрийте файл, а після знову відкрийте його і перед вами з'явиться віконце «Преобразование файла», де потрібно вибрати пункт «текст» і натиснути «ОК»:

В наступному віконці поставте перемикач в положення «Інша» і спробуйте поперебирать різні кодування, поки не досягнете бажаного результату.

У полі «Образец» ви побачите, як буде змінюватися текст в залежності від встановленої вами кодування. Підберіть потрібну і натисніть «ОК».

Якщо розширення файлу відрізняється від форматів Word, наприклад RTF, то в такому випадку вам буде надаватися вікно «Перетворення файлу» кожен раз після його відкриття.

Зміна кодування файлу може і не врятувати. В такому випадку причина може бути в шрифтах: у вас на комп'ютері не встановлений шрифт документа, який ви намагаєтеся відкрити.

А відео я розповідаю інший спосіб, якщо не вийшло першим:

Рекламний блок