Як прискорити роботу Windows 8

Рекламний блок

Операційна система Windows 8 для багатьох користувачів стала приємною несподіванкою. Зовсім інший стартовий екран, гарний плитковий інтерфейс Metro, швидке завантаження системи, плавне відкривання вікон програм. Але все це забирає певні системні ресурси і позначається на швидкості роботи самої операційної системи.

Давайте розглянемо кілька способів, застосування яких допоможуть прискорити роботу комп'ютера або ноутбука з встановленою операційною системою Windows 8.

Перший спосіб – відключення візуальних ефектів та гаджетів для робочого столу. Візуальні ефекти дозволяють зробити відображення на екрані, приємним для очей: плавний перехід між вікнами, відображення тексту, закриття вікна програми. Для їх налаштування, натисніть комбінацію клавіш Win E, відкриється провідник. Натисніть правою кнопкою мишки по кнопочці «Комп'ютер», в меню зліва виберіть пункт «Властивості».

Как ускорить работу Windows 8

У вікні «Система», з лівого боку, відкрийте «Додаткові параметри системи».

Відкриється вікно «Властивості системи». На вкладці «Додатково» виберіть «Швидкодія» та натисніть кнопку «Параметри».

У наступному вікні «Параметри швидкодії» на вкладці «Візуальні ефекти» відзначте маркером пункт «Забезпечити найкращу швидкодію». Або ж можна вибрати «спеціальні ефекти» і відзначити галочками пару потрібних пунктів. Натисніть «Застосувати» і «ОК».

Хоча гаджетів в даній операційній системі за замовчуванням немає, ті, хто звик до їх використання в більш ранніх версіях Windows, встановлюють гаджети для робочого столу Windows 8. Вони допомагають при роботі на комп'ютері, але і забирають частину системних ресурсів.

Якщо обійтися без них Ви не можете, залиште кілька необхідних, а інші краще прибрати з робочого столу.

Дивимося відео:Другий спосіб – це збільшення віртуальної пам'яті. Відкрийте вікно «Параметри швидкодії», як було описано в пункті вище, потім перейдіть на вкладку «Додатково», і в розділі «Віртуальна пам'ять» натисніть «Змінити».

Зверніть увагу, щоб файл підкачки не знаходився у Вас на тому розділі жорсткого диску, де встановлена ОС. Розмір файлу підкачки повинен в 2 рази перевищувати розмір оперативної пам'яті. Виберіть розділ диска і задайте розмір файлу підкачки. Натисніть «ОК». Поверніться в попереднє вікно і натисніть «Застосувати» і «ОК». Перезавантажте комп'ютер.

Щоб збільшити віртуальну пам'ять, також можна використовувати звичайну флешку і функцію ReadyBoost. Перейдіть по посиланню і прочитайте, як її можна налаштувати.

Третій спосіб – використання режиму сну або режиму глибокого сну. Якщо протягом дня Ви кілька разів використовуєте ноутбук, не обов'язково постійно його вимикати. Для цього налаштуйте згадані режими.

У режимі сну всі відкриті файли і програми зберігаються в оперативній пам'яті, в режимі сну – на жорсткому диску. Коли комп'ютер переходить в один з режимів, споживається менша кількість енергії, а при поновленні роботи з комп'ютером система запускається майже миттєво.

Режим гібернації розрахований більшою мірою для ноутбуків. Комп'ютер можна переводити в режим сну.

Клікніть правою кнопкою миші по значку батареї в треї і виберіть пункт «Електроживлення».

Тепер в меню зліва клікніть по пункту «Дія при закритті кришки».

Далі потрібно налаштувати, що буде відбуватися при виконанні певних дій. Натисніть «Зберегти зміни».

Якщо у Вас не достатньо місця на жорсткому диску, то режим гібернації можна вимкнути зовсім. При цьому звільниться мінімум 2 Гб пам'яті. Перейдіть по посиланню, і прочитайте, як це зробити.

Четвертий спосіб – виключення непотрібних програм з автозавантаження. Це дозволить збільшити швидкість завантаження операційної системи. Натисніть комбінацію клавіш Win R. У полі «Відкрити» пропишіть msconfig і натисніть «ОК».

Далі перейдіть на вкладку «Автозавантаження». Якщо там буде список програм, які запускаються разом з операційною системою, зніміть з непотрібних галочки, натисніть «Застосувати», «ОК» і перезавантажте комп'ютер. У мене потрібно перейти за ось такий ссилочку: «Відкрити диспетчер завдань».

В диспетчері завдань, виділяйте мишкою непотрібну програму і натисніть «Вимкнути».

П'ятий спосіб, який дозволить прискорити роботу операційної системи – це відключення індексування. Це стане в нагоді тим, хто не використовує пошук за розділами жорсткого диска, або через меню Пуск. Дана служба сканує і відстежує файли на комп'ютері, відповідно використовуючи його ресурси.

Натисніть комбінацію Win E, відкриється провідник. Ліворуч виберіть «Комп'ютер» і клацніть по ньому правою кнопкою миші, з контекстного меню виберіть пункт «Управління».

Тепер з правого боку розгорніть «Служби і додатки» і клацніть по пункту «Служби». Повинен відкритися списку, знайдіть у ньому службу «Windows Search» і клацніть по ній два рази мишкою.

У наступному вікні в полі «Тип запуску» виберіть «Відключена», клікніть на кнопку «Зупинити», потім «Застосувати» і «ОК».

Шостий спосіб – це очистка і дефрагментація жорсткого диска.

Як виконати дефрагментацію жорсткого диска за допомогою вбудованої в Windows утиліти – я писала, прочитайте статтю, перейшовши за посиланням. Програма для дефрагментації жорсткого диска Auslogics Disk Defrag теж на відмінно впорається з поставленим завданням.

Дивимося відео:Очистити операційну систему від різного сміття, тимчасових файлів, порожніх папок, старих записів у реєстрі можна використовуючи програму CCleaner, або Auslogics BoostSpeed. Обидві вони безкоштовні, перейшовши за посиланнями, можна їх скачати, прочитати про встановлення та опис.

Використовуйте вище описані способи, і Ваш ноутбук або комп'ютер буде працювати швидше.Рекламний блок