Як повністю видалити антивірус Касперського — Інструкція

Рекламний блок

Щоб підготувати систему до встановлення нового антивіруса потрібно знати, як видалити антивірус Касперського повністю з ОС. Програмні продукти компанії Kaspersky Lab не так просто видалити.

Навіть після знищення виконуваного файлу на жорсткому диску залишається багато додаткових файлів і папок, які заважають установці або коректній роботі нового антивіруса.

Зміст:


 • Види помилок при видаленні Kaspersky
 • Видалення стандартними інструментами ОС
 • Видалення за допомогою утиліти Remover Tool
 • Використання програми Crystalidea Uninstall Tool

 • Тому після стандартної очищення необхідно провести додатковий пошук решти компонентів програми і повністю стерти їх з комп'ютера користувача.

  Как удалить антивирус Касперского

  Види помилок при видаленні Kaspersky


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Часто користувачі ПК і ноутбуків стикаються з проблемою видалення програми вже на початковому етапі – системи видає помилку при спробі стерти додаток через панель управління.


  Пример окна ошибки удаления Касперского


  Приклад вікна помилки видалення Касперського


  Також досить часто зустрічається вікно з кодом помилки 1316 – воно виникає в тому випадку, якщо користувач неправильно встановив програмний продукт, і намагається стерти утиліту з комп'ютера. Антивірус може мимовільно завершувати роботу і переривати сканування.

  Якщо ви використовуєте пробний період, при спробі продовження ліцензії може з'являтися нижчевикладене вікно:


  Внешний вид окна ошибки с кодом 1316

  Зовнішній вигляд вікна помилки з кодом 1316


  Як правило, помилка 1316 – це наслідок спроби видалення програми через панель управління. Розглянемо докладніше, як боротися з помилками при спробі стерти програму і як правильно прибрати всі файли антивіруса з операційної системи.

  повернутися до меню ^

  Видалення стандартними інструментами ОС


  Дана інструкція підійде для операційних систем Віндовс 7/8/10 і для наступних версій антивіруса від «Лабораторія Касперський»:

 • Касперський ONE;
 • Версії антивіруса 2012 і 2013 років;
 • Kaspersky Internet Security 2013 року;
 • Версія антивіруса CRYSTAL.


 • Пам'ятаєте! Ніколи не намагайтеся видалити додатки і тим більше антивірусні програми шляхом видалення папки утиліти з директорії Program Files на жорсткому диску. Такий спосіб є неправильним і може призвести до подальшого виникнення помилок при спробі видалення.

  Щоб почати процес видалення з допомогою стандартних інструментів операційної системи, дотримуйтесь інструкцій нижче:

 • Якщо раніше при спробі стерти утиліту з'являлася помилка 1316, перед видаленням знайдіть на панелі завдань значок антивірусу Касперський. Натисніть на ній правою кнопкою миші і потім клацніть по рядку «Вихід...».
  Таким чином ви припиніть роботу утиліти і це дозволить зробити її повне видалення;
 • Увімкніть вікно панелі керування системи і відкрийте вікно установки і видалення компонентів;
 • Виберіть продукт, який хочете видалити і клацніть по ньому подвійним клацанням мишки і натисніть на кнопку «Видалення/Зміна». З'явиться наступне вікно;

 • Пример окна мастера установки/удаления антивируса Касперский

  Приклад вікна майстра установки/видалення антивірусу Касперський


 • Якщо ви використовуєте восьму версію ОС «Віндовс», можна не включати панель управління. Перейдіть на початковий екран і натисніть правою кнопкою по плитці антивіруса. Натисніть на поле видалення;
 • У стартовому вікні майстра установки/видалення, натисніть на клавішу «Далі»;
 • У вікні зніміть галочки з усіх пунктів, які програма пропонує зберегти, як показано на рисунку. Перейдіть в наступне вікно;

 • Запрет на сохранение каких-либо компонентов антивируса

  Заборона на збереження будь-яких компонентів антивірусу


 • Тепер підтвердіть видалення. Для цього програма вимагатиме отримання прав адміністратора;

 • Подтверждение удаления программных компонентов

  Підтвердження видалення програмних компонентів


 • Дочекайтеся завершення роботи майстра і закрийте вікно. Тепер обов'язково перезавантажте свій персональний комп'ютер або ноутбук, щоб зміни вступили в силу.

 • Подтверждение перезагрузки компьютера

  Підтвердження перезавантаження комп'ютера


  повернутися до меню ^

  Видалення за допомогою утиліти Remover Tool

  Якщо вам не вдалося стерти всі елементи антивірусного ПО (з'явилася помилка з кодом 2753 або 1316) з комп'ютера за допомогою стандартного способу, необхідно обов'язково скористатися одній або відразу кількома сторонніми програмами.

  Лабораторія Kaspersky розробила спеціальне невеликий додаток, яке здатне вирішити проблему некоректного видалення програми з операційної системи комп'ютера. Вона називається Kaspersky Lab Products Remover.

  Утиліта дозволяє видалити всі програмні продукти, які випускає компанія-розробник.  Завантажити та встановити утиліту на свій ПК можна за посиланням на офіційний сайт розробника: http://media.kaspersky.com/utilities/consumerutilities/kavremover.zip

  Скачайте архів, потім розпакуйте його і запустіть виконуваний файл, щоб почати установку. Після закінчення установки перезавантажте пристрій та увімкніть додаток.


  Главное окно приложения

  Головне вікно програми


  Щоб видалити програму, виберіть її зі списку виявлених продуктів на вашому комп'ютері. Тепер введіть код з картинки, щоб пройти аутентифікацію та натисніть клавішу очищення. Дочекайтеся закінчення процедури і ще раз перезавантажте комп'ютер.

  Також рекомендуємо прочитати:

 • Антивірус для Windows 10 – огляд кращих програм
 • Кілька способів: Як очистити комп'ютер від вірусів абсолютно безкоштовно
 • Огляд антивіруса 360 Total Security: безкоштовно захист вашого ПК
 • повернутися до меню ^

  Використання програми Crystalidea Uninstall Tool

  Якщо з якихось причин утиліта Kaspersky Lab Products Remover не змогла знищити залишилися компоненти програми, необхідно додатково скористатися додатком Crystalidea Uninstall Tool.

  Ця утиліта дозволяє правильно видалити всі компоненти програм з системи.  Завантажити російську версію програми можна з офіційного сайту http://www.crystalidea.com/ru
  Внешний вид главного окна утилиты

  Зовнішній вигляд головного вікна утиліти


  Процес видалення дуже простий: знайдіть потрібну програму із загального списку. У лівій частині вікна виберіть пункт Uninstall. Дочекайтеся закінчення процедури.

  Тепер натисніть на Force removal of all traces, щоб видалити всі тимчасові файли, ярлики в контекстних меню і запису в реєстрі, які пов'язані з антивірусом Касперський.

  Рекламний блок