Налаштовуємо DLNA-сервер з допомогою програми «Домашній медіа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)»

Рекламний блок

У цій статті піде мова про налаштування та використання DLNA-сервер на своєму комп'ютері. Ця технологія корисна тим, що за допомогою неї можна переглядати медіа-контент з ПК на своєму телевізорі.

Таке можливо при підключенні телевізора і комп'ютера до однієї і тієї ж мережі, або при з'єднанні безпосередньо. Після чого залишається тільки запустити DLNA і включити перегляд потрібного фільму, або фото. Це цілком зручно, адже набагато приємніше показувати великої компанії фото, відео, або робити презентацію на великому екрані.

Існує дуже багато різних програм, що дозволяють здійснити подібне. Серед них часто рекомендується «Домашній медіа-сервер (UpnP, DLNA, HTTP)». І дійсно ця програма добре себе показав на практиці. Тому в сьогоднішній статті, ми будемо показувати приклад, використовуючи саме цю програму.

Цей домашній медіа-сервер досить універсальний і здатний запустити сервер DLNA, який сумісний з будь-яким телевізором (та й взагалі з багатьма пристроями, наприклад, ігровими приставками), здатним працювати за такою технологією. Якщо телевізор здатний підключаться по бездротовій мережі, або у нього є роз'єм для підключення мережного кабелю, то велика ймовірність, що він підтримує DLNA. Взагалі сама програма має багато різних налаштувань, тому стандартні програми, для телевізорів, дуже сильно їй поступаються.


Сама ж сьогоднішня стаття буде корисна власникам телевізорів практично від будь-якого виробника. Адже, як уже зазначалося, домашній медіа-сервер — це стороння програма, що володіє великим функціоналом і широкими можливостями, що дозволяє їй працювати з будь-якою технікою. А ще вона безкоштовна.

Сьогодні ми детально розглянемо тільки способи відкрити для ТБ доступ до папок на комп'ютері, інструкцію як створити сервер і за допомогою нього дивитися фільми.

Для довідки, в цьому прикладі використовувався телевізор LG 32LN575U, роутер ASUS RT-N13U і ноутбук ASUS R56CM.

Встановлюємо з'єднання між телевізором та комп'ютером

Як Ви вже зрозуміли, для того, щоб можна було дивитися відео з комп'ютера через телевізор, потрібно встановити з'єднання між двома цими пристроями. Якщо вони у вас вже підключені між собою, то можете пропустити цей крок і перейти до наступного.

Ну а якщо ж у вас телевізор ще не під'єднано до ПК, то це Ви зможете зробити через роутер. Таким чином, без зайвих заморочок можна через Wi-Fi підключити сам телевізор до комп'ютера. Ще ТБ, можна підключити і за допомогою мережного кабелю до роутера. Найголовніше, щоб обидва пристрої працювали з одним і тим же маршрутизатором.

На випадок, якщо немає домашнього Wi-Fi

Коли у вас немає роутера, і відповідно немає бездротової мережі вдома, можна з'єднати телевізор з ноутбуком за допомогою мережного кабелю, на пряму.

Це буде виглядати таким чином:

Соединение ноутбука с телевизором сетевым кабелемТакий спосіб підключення є досить надійним, тому тут особливих проблем не повинно виникати. Мінусом є наявність кабелю, який з'єднує ці два пристрої. Навіть якщо телевізор не буде бачити таке підключення, можна все одно, через програму Домашній медіа-сервер, відтворювати медіафайли.

Цілком можливо, що реально з'єднати телевізор з комп'ютером безпосередньо через Wi-Fi. Але ми поки це не стали перевіряти і шукати способи для здійснення такої затії. Швидше за все, це зможете зробити, використовуючи в якості роутера свій ноутбук.

Підключивши комп'ютер до телику, приступаємо до налаштувань для DLNA сервера.

Налаштовуємо «Домашній медіа-сервер»

Звичайно ж, в першу чергу, нам знадобиться сама програма. Її можна завантажити з офіційного ресурсу https://www.homemediaserver.ru/index.htm і після цього встановити. На сайті розробників натисніть на кнопку завантаження.

Загружаем программуПісля цього зберігаєте архів з програмою на свій ПК. Після чого, його необхідно розпакувати. Там буде файл «setup», запускаєте його і слідуючи інструкціям, виконуєте встановлення програми. Коли програма буде встановлена, на робочому столі з'явиться ярлик. Запустите Домашній медіа-сервер.

Зараз ми будемо вказувати в налаштуваннях всі типи файлів мультимедіа і папки, які будуть доступні для перегляду на телевізорі. Заходимо в налаштування, в верхній частині вікна програми є відповідна кнопка.

У вікні налаштувань перейдіть на вкладку ресурсів медіа. Там вже будуть вказані кілька папок з музикою, картинками і відео. Сюди ми можемо додавати і редагувати свої тип файлів, які будуть відображатися на телевізорі.

Программа Для того, щоб занадто не ритися в папках, в пошуках потрібного відео або фото, краще відкрити доступ до локальних дисків. Встановіть прапорець навпроти відповідного пункту (або переконайтеся в тому, що він там є).

Активація такого параметра забезпечить можливість отримувати з телевізора доступ до будь-яких файлів, які є на всіх локальних дисках.

Открываем доступ к локальным дискам с телевизораДля того, щоб додавати окремі каталоги з файлами або зовнішній HDD, праворуч натисніть на кнопочку «Додати». Потім знаходите потрібну папку, або зовнішній пристрій і вибираєте його.

Открываем общий доступ к папкеВ табличці по центру відображаються всі папки, для яких відкритий доступ телевізору. При цьому показано тип файлів, які можна переглядати в цих каталогах. Взагалі, це основна настройка, необхідна для нас, але в програмі є дуже багато й інших корисних настройок, які можна налаштовувати.

Після того, як все зробите, потрібно буде зберегти ці параметри. Натискаєте на кнопку «ОК» і погоджуєтесь на сканування каталогів.

Сохраняем настройкиДеякий час програма буде виконувати сканування вибраних каталогів. Після цього можна приступати до запуску сервера DLNA. На верхньому меню натисніть на кнопку запуску. Повинно з'явитися повідомлення про успішний запуск сервера.

Включаємо свій телевізор і відкриваємо, на комп'ютері в програмі, вкладку з пристроями відтворення. У правому куті натисніть на кнопку «Оновити». Після цього у списку, повинен з'явитися телевізор.

Телевизор доступен для воспроизведенияЯкщо цього не сталося і Домашній медіа-сервер нічого не знаходить і ТБ не показані підключені пристрої, то необхідно перевірити само з'єднання. Переконайтеся, що телевізор і ПК підключені.

У деяких випадках, роботу медіа-сервера можуть блокувати антивірусні програми і фаєрволи. У цьому випадку, додайте це додаток до виключення і спробуйте знову.

Якщо все успішно виявилося, можна приступати до перегляду медіа файлів. Ми почнемо з фотографій. У верхньому меню виберіть потрібний тип файлу, в даному випадку це фото.

Далі, у центральній частині вікна можна вибирати потрібний каталог і знаходити в ньому відповідні файли. Коли буде обрана потрібна фотографія, то просто зробіть клік по ній правою кнопкою миші та перемістіть курсор на рядок «Відтворити» і далі виберіть свій ТБ.

Воспроизводим фотографии на телевизоре по DLNAЦе фото моментально відображається на екрані телевізора.

Смотрим фото на телевизоре по технологии DLNAТаким же чином Ви зможете запускати і відтворювати відео та музику. Це тільки один із способів відтворення файлів, запускаючи їх з медіа-сервера. Але цей спосіб є не надто комфортним. У багатьох випадках набагато зручніше шукати потрібні файли на самому телевізорі, а потім запускати їх.

До речі, якщо вікно запущеної програми закрити, то вона буде захована на панелі сповіщень.

Але сам сервер не зупиниться і буде продовжувати роботу.

Відкриваємо файли через телевізор

Після того, як буде запущений сервер, повертаємося до нашого телевізору.

Зазвичай на телевізорах є спеціальна програмка, яка дозволяє працювати з DLNA сервером. В нашому випадку, це Smart Share. Але можливо, в інших прикладах, це може бути зовсім інша програма.

Якщо у Вас такий телевізор, як у нашому випадку (LG), то необхідно зайти в меню Smart TV (натисніть на синю кнопку пульта) і далі знаходите і запускаєте Smart Share. Правда, якщо телевізор без Smart TV, але підтримує технологію DLNA, то тут може все бути зовсім по-іншому.

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP)Відкрийте вкладку, для підключених пристроїв. Там повинен відображатися сервер, запущений на комп'ютері.

Выбираем созданный серверВідкриваємо його і переходимо в папку «Мій комп'ютер», де будуть всі доступні файли і каталоги, до яких відкритий доступ.

Запускаем просмотр фильма на телевизореМожете відкрити і запустити потрібне відео, подивитися фото, або послухати музику

Підіб'ємо підсумки

Як не крути, але «Домашній медіа-сервер» досить цікава програма, яка відкриває нові можливості вашого телевізора. І до речі, в цій програмі є ще дуже багато інших корисних функцій. Наприклад, якщо дивитися досить довгий фільм, то комп'ютер може піти в режим сну і на телевізорі припиниться показ. Що б цього не було, в налаштуваннях є спеціальний параметр, за допомогою якого можна заборонити для ПК йти в режим сну.

Рекламний блок