Що краще iPhone (айфон) або Sumsung (самсунг) - огляд двох моделей різних поколінь

Рекламний блок

Виробники смартфонів люблять називати свої дітища цифрово-буквеними поєднаннями. Особливо популярне поєднання порядкового номера моделі і букви S. Таким захопленням відзначені і конкуруючі виробники смартфонів Samsung і Apple.

Спробуємо відповісти на прозаїчний питання: що краще айфон або самсунг?

Зміст:


 • Вартість
 • Розміри, вага та особливості зовнішнього вигляду
 • Битва на дисплеях
 • Начинка смартфонів
 • Камера в фокусі

 • Отже, перед нами iPhone 5s і 6 протистоять Samsung Galaxy S5 і S6. Корейська функціональність проти американського естетизму. Два покоління конкуруючих флагманів будуть мірятися своїми синтетичними силами.

  что лучше айфон или самсунг

  Вартість


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Давайте подивимося на актуальну вартість даних пристроїв.

  Samsung s5

  Samsung s6

  Apple iPhone 5s

  Apple iPhone 6

  повернутися до меню ^

  Розміри, вага та особливості зовнішнього вигляду


  Судження про естетичні якості того або іншого пристрою – справа невдячна. Смаки у всіх різні, комусь подобається кнопка-камера, товсті смужки на корпусі або неймовірно мазка задня кришка?

  Щодо більш раннього покоління пристроїв, варто відзначити, що кореєць набагато більше американського апарату: 14х7 см проти 12х5,5 см. Не потрібно навіть вказувати розміри в міліметрах щоб відчути перевагу.

  В наступних моделях це відставання помітно скоротилося, але Samsung і раніше більше: 143x71 мм проти 138x67 мм.

  что лучше айфон или самсунг

  Різниця між розмірами п'яте моделей кидається в очі, особливо коли вони в руці.

  что лучше айфон или самсунг

  При великих габаритах корейських телефонів, каліфорнійські завжди дещо стрункішою. iPhone 5s тонше конкурента майже на 2 мм, а 6 – на один.

  что лучше айфон или самсунг

  Однак ця обставина скрадається округленими гранями Samsung. З-за цього вони візуально виглядають більш тонкими.

  что лучше айфон или самсунг

  У плані вагового співвідношення різниця між п'ятірками разюча – 13 грам. Яблучне пристрій, зрозуміло, легше. А ось у моделей шостого покоління різниця у вазі складає 9 грам.

  Примітно, що з усіх описуваних телефонів лише у одного (Samsung Galaxy S5) знімна задня кришка. Шоста модель корейського галактичного флагмана обзавелася цільним корпусом.

  что лучше айфон или самсунг

  У шостий моделі Galaxy інженери вирішили відмовитися не тільки від знімної кришки, але і від пластику. Тепер пристрій захищений з усіх боків Gorilla Glass 4.

  что лучше айфон или самсунг

  У «яблучок», як завжди, алюміній.

  iphone-5s-vs-samsung-galaxy-s5

  Збірка у всіх пристроїв добротна, але ось Galaxy S5 став ще і пылеводонепроницаемый. Для «яблук» якісна збірка – стандарт, а ось S6 – перший монолітний апарат від корейської фірми.

  За якістю збірки і використовуваних матеріалах шості моделі рівні, а п'ятий «кореєць» дещо поступається пристрою від Apple того ж покоління.

  что лучше айфон или самсунг  Зверніть увагу! iPhone більше схильний до вислизанню з долоні як п'ятий, так і шостий. І якщо в п'ятому це компенсується компактністю, то шостий так і намагається «вистрибнути» з рук. У Samsung з цим все в порядку.
  повернутися до меню ^

  Битва на дисплеях

  что лучше айфон или самсунг

  Екрани у всіх телефонів хороші (навіть у п'ятих моделей). Конкретно порівнювати нічого. Набагато наочніше будуть дані про їх параметрах, зведені в таблицю.

  МодельПараметр Galaxy S5 iPhone 5s Galaxy S6 iPhone 6 Технологія SuperAMOLED IPS Super AMOLED IPS (Retina HD) Діагональ 5.1 дюйм 4 дюйма 5.1 дюйм 4,7 дюйма Дозвіл 1080?1920 1136?640 1440?2560 1334?750 Ppi 432 326 577 326 передача Кольору 16 млн. 16 млн. 16 млн. 16 млн.

  Більш докладні характеристики знадобляться тільки захопленим людям. На практиці бачимо досить чіткі екрани (навіть при 326 пікселів на дюйм).

  З деяких недоліків кольору можна відзначити те, що спектр iPhone «сповзає» синій», а Samsung – червоний, але це не заважає передавати соковиту картинку.

  Дозвіл і діагональ також спірне питання. Шосте покоління обох пристроїв отримали рекордно великі екрани. Це прекрасне рішення для роботи з мультимедіа, але в той же час це нещадно з'їдає заряд батареї.

  повернутися до меню ^

  Начинка смартфонів

  Порівнювати п'яті і шості моделі між собою не має сенсу, тому як безперервний розвиток технологій, що не дає усім можливість за ними наздогнати і те, що півтора року тому було проривом, тепер вже неактуально.

  Процесори і продуктивність

  что лучше айфон или самсунг

  П'яті моделі оснащуються процесорами А7 (iPhone) і Snapdragon 801 (Galaxy S5) відповідно. Перший двоядерний на 1.35 ГГц, другий – на чотири ядра з тактовою частотою 2.5 ГГц.  Зверніть увагу! При такому разлете тактової частоти на продуктивність більше впливає ОС. Так, iPhone швидше конкурента відкриває рідні програми, а Samsung – сторонні.

  Шосте моделях Apple незмінно слідує традиціям і використовує власний процесор двоядерний А8 1.4 ГГц. Корейська компанія вирішила використовувати власний процесор і встановила в S6 Samsung Exynos 7420 - восьмиядерний ЦП.

  Вісім ядер фактично розділені на два чотириядерних процесора на 1.5 та 2.1 ГГц. Менш потужний чіп виступає як допоміжний і включається тільки при високих навантаженнях.

  что лучше айфон или самсунг

  Пам'ять: оперативна і стаціонарна

  Який з смартфонів зможе зберігати більше інформації? Справи з ОЗП краще йдуть у Samsung S5 – 2 Гб, S6 – 3 Гб. Обидва «яблука» забезпечуються 1 Гб. Притому продуктивність їх не страждає, через відмінною оптимізації. Слот SD-карти є тільки у S5 (до 128 Гб).

  Інші моделі пропонуються з вбудованим сховищем даних (S6 – 32/64/128 Гб, 5s – 16/32/64, 6 – 16/64/128). При цьому фактично доступне місце для зберігання особистих даних буде трохи менше, так як в цьому параметрі не враховується ОС.

  Автономність і батарея

  Ємність батареї в обох Galaxy (2550 маг у S6 і 2800 мАч у S5) майже у двічі більше, ніж у iPhone (1810 маг у 6 і 1560 у 5s). Автономна робота у всіх пристроїв приблизно однакове.

  Чому так відбувається?

  Тому що «корейці» використовують більш енергоємні процесори. Кожне пристрій здатне знаходиться в режимі очікування близько 260 годин, забезпечувати 20 годин розмов і близько 50 годин програвати музику.

  Відбитки пальців

  что лучше айфон или самсунг

  Всім представлені пристрої оснащуються дактилоскопічним датчиком. І якщо у старшого покоління Samsung і обох iPhone він працює нормально, то S5 оснащений якимось відвертим непорозумінням. Щоб сенсор вважав відбиток, необхідно провести по екрану пальцем.

  Зробити це однією рукою неможливо.

  повернутися до меню ^

  Камера в фокусі

  что лучше айфон или самсунг

  Священні війни з приводу того, у кого краще камера, відбуваються вже давно. Матриці обох основних камер «яблук» — на 8 мП, у корейських пристроїв — на 16. Але підсумкове якість знімків залежить не тільки від розміру матриці.

  Основні камери Samsung відрізняються більшою чутливістю при недостатньому освітленні, а у S6 з'явився оптичний стабілізатор. У iPhone, в свою чергу, вище різкість знімків і більш правдоподібний баланс білого. «Корейці» краснят, а «американці» синят.

  І обидві камери старших моделей здатні записувати відео зі швидкістю 120 кадрів в секунду.

  что лучше айфон или самсунг

  Фронтальні камери пристроїв з каліфорнії на 1.2 мП, у старшої східної моделі – на 5, а у молодшої – на 2. Селфи однозначно краще робити за допомогою Samsung, хоча б із-за наявності ширококутного об'єктиву.

  На кожен недолік камери одного виробника є перевага в іншого і навпаки. Помітна різниця настане в найближчому майбутньому, і то якщо Apple не перестане вичавлювати всі соки з наявних технологій і не візьметься за використання нових.

  Рекламний блок