Відновлення даних після форматування

Рекламний блок

Як зберегти інформацію? Над цим питанням у провідних IT-компаніях працюють фахівці з великими зарплатами, придумуючи технології тривалого зберігання даних. Щоправда, навіть самі довговічні накопичувачі безсилі проти банального людського фактора. Ця стаття присвячена відновленню даних з накопичувача після того, як він був відформатований. Штатними засобами Windows таку процедуру виконати не можна, форматування адже взагалі передбачає повне видалення даних. Однак деякі програми здатні відшукати знищені форматуванням файли. Ми розглянемо порятунок даних на прикладі програми EaseUS Data Recovery Wizard Free 9.9.

 • Перше ваше дію, коли ви зрозуміли, що втратили важливі файли – ізолюйте носій і припиніть його використання. Чим більше часу пройшло з моменту видалення або форматування, чим більше файлів було потім на цей диск записано, тим менше шансів відновити ваші файли.
 • Скачайте програму Data Recovery з офіційного сайту, натиснувши на кнопку Free Download, і запустіть інсталяційний файл: http://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm
 • На жаль, розробники не передбачили російська мова в програмі. Залиште мову установки "English", слідуйте вказівкам програми установки. Не встановлюйте її на той диск, який доведеться відновлювати. Змініть шлях установки при необхідності.
 • Процес пошуку файлів розділений всього на два простих кроки: необхідно вибрати типи файлів і задати локацію для їх пошуку. Спочатку виберіть тип втрачених файлів: текстові файли, фотографії та ін Зніміть галочки з пунктів, що вам не потрібно шукати. Це потім полегшить вам завдання з пошуку потрібних файлів.
 • Програма почне сканування носіїв і через пару хвилин запропонує вибрати місце для пошуку. Виберіть носій, який був відформатовано, щоб програма почала на ньому файли.
 • Буде запущений пошук файлів на вибраному носії. Час виконання пошуку залежить від розміру диска (флешки). Не дивуйтеся, якщо програма знайде і ті файли, які були давно видалені. Назви багатьох втрачених файлів можуть не зберегтися.
 • Всі знайдені файли можна сортувати у вигляді деревовидної структури, в залежності від папки, де вони перебували. Є і варіант сортування за типом файлів або за датою зміни. Якщо не можете знайти потрібний файл, спробуйте всі способи сортування та скористайтесь пошуком. Відсортувавши файли за типом, ми знайшли спеціально створений перед форматуванням флешки скріншот. Картинки відображаються відразу, а файли можна переглянути, натиснувши кнопку Preview.
 • Зазначивши потрібні файли галочкою, натисніть кнопку "Recover" для їх відновлення.
 • Потім виберіть місце збереження відновлених файлів. Не вибирайте для збереження той диск, з якого ви відновлюєте файли.
 • В рамках безкоштовної версії програми ви можете відновити до 1 ГБ файлів. Якщо ви натиснете кнопку одній із соціальних мереж, це додасть до ліміту ще 1 ГБ безкоштовного обсягу відновлення.
 • Рекламний блок