Програма Photorec — Чесний огляд популярного інструменту

Рекламний блок

Сьогодні багато хто користується різними програмами для відновлення файлів, і однією з них є Photorec. Інший настільки ж ефективною утилітою для відновлення видалених або втрачених даних по праву можна вважати Recuva.

Зміст:


 • Переваги програми
 • Де завантажити Photorec
 • Як користуватися

 • Але у Photorec є величезна кількість переваг.

  Photorec

  Переваги програми


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Основні з них полягають у наступному:

 • Програму можна безперешкодно і, що саме головне, безкоштовно завантажити на офіційному сайті;
 • На тому ж сайті є повна інструкція по використанню, причому навіть російською мовою;
 • Програма дійсно потужна, тобто основні свої функції (відновлення даних) вона виконує на відмінно;
 • Доступна для всіх найбільш затребуваних на сьогоднішній день операційних систем – Windows, Linix, Mac OS і навіть Dos (!).
 • Крім того, в сьомій версії є простий і зручний графічний інтерфейс, який дозволяє виконати всі дії за лічені хвилини і не запам'ятовувати команди, які потрібні були раніше, при використанні консольного режиму.

  До речі, існує думка, що функцією Photorec є виключно відновлення фотографій. Насправді, функціонал даної програми в рази більше і далі, і ми побачимо це на конкретному прикладі.

  Що стосується того, як користуватися Photorec, то, як говорилося вище, інструкція є на офіційному сайті даної програми – http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download версія російською мовою - http://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec_Шаг_за_шагом.

  Але краще все-таки на прикладі показати всі нюанси її використання, хоча б тому, що за вищезазначеним посиланням викладена інструкція для консольного режиму. Загалом, розберемося у всіх нюансах використання даної програми. А починається все зі скачування.

  повернутися до меню ^

  Де завантажити Photorec  Кращий спосіб завантажити Photorec – офіційний сайт цієї прог
  рамми, який вже було зазначено вище, http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download.

  Сторінка оформлена в стилі Вікіпедії, але справа є одна велика кнопка «Download». Власне, все, що потрібно зробити для скачування, так це натиснути на цю саму велику кнопку.


  №1. Страница загрузки Photorec


  №1. Сторінка завантаження Photorec


  Після цього ми потрапимо на сторінку, де є інформація про творця цієї корисної програми і де, відповідно, можна віддячити за такий великий труд. Але все одно почнеться завантаження. Викачуватися буде архів з цією програмою.

  На малюнку №2 його вигляд показаний червоним овалом.


  №2. Загрузка файла программы

  №2. Завантаження файлу програми


  Відповідно, цей архів нам потрібно відкрити і розпакувати його вміст туди, де нам буде зручно ним користуватися. Зробити це дуже просто. В архіваторі є кнопка «Вилучити...», натиснувши на яку залишиться вибрати місце, куди буде вилучатись міститься в архіві файл.


  №3. Архив со скачанным файлом

  №3. Архів зі скачаним файлом


  До речі, в архіві теж є згадка про прекрасного і дивного творця Photorec.

  До речі, відкрити тут потрібно файл під назвою «qphotorec_win.exe». Це і є той самий файл програми Photorec, який має дуже зручний і зрозумілий графічний інтерфейс. Файл з іншою назвою відкриє вам консоль.

  Якщо ви віддаєте перевагу працювати по-старому, читайте інструкцію на офіційному сайті. Але ж на дворі XXI століття і краще працювати з зрозумілим інтерактивним інтерфейсом. Власне, в нашій інструкції ми і будемо використовувати саме цей самий файл.

  Виглядає він так, як показано на малюнку №4.


  №4. Файл Photorec с удобным графическим интерфейсом

  №4. Файл Photorec з зручним графічним інтерфейсом  Підказка: для Dos потрібно запустити простий файл photorec.exeу Linux знадобляться права користувача root, а запуск відбувається стандартно – за допомогою команди sudo. Нарешті, в Mac OS потрібно просто запустити Photorec – якщо він буде запущений без прав користувача root, програма вимкнеться і запуститься в потрібному режимі самостійно.

  А тепер перейдемо до самого використанню Photorec.

  Також рекомендуємо прочитати:

 • Відновлення даних з жорсткого диска: Причини неполадок і вирішення
 • Як відновити вилучені файли на Андроїд — Надійні способи
 • повернутися до меню ^

  Як користуватися

  Отже, потрібний нам файл ми вже запустили. Після цього необхідно зробити наступне:

 • Вибрати потрібний носій інформації. Для цього слід натиснути на ту область, яка на малюнку №5 виділена червоною рамкою і в випадаючому списку вибрати носій на його букві. У нашому прикладі він позначений літерою G, тому нам потрібно просто натиснути на нього.
  На даному етапі немає абсолютно нічого складного.

 • №5. Выбор носителя в основном окне программы

  №5. Вибір носія в основному вікні програми


 • Після цього потрібно вибрати формати файлів, які нам треба буде відновлювати. Для цього слід натиснути на кнопку «File Formats», яка на малюнку №6 показано червоною рамкою.
  Після натискання цієї кнопки відкриється вікно, показане зеленою рамкою на тому ж рисунку. Як бачимо, тут є повний перелік форматів, який програма може відновити.
  Користувачу залишається лише відзначити галочками потрібні йому формати і натиснути кнопку «ОК» (вона там одна, переплутати буде складно).

 • №6. Выбор форматов файлов для восстановления

  №6. Вибір форматів файлів для відновлення


 • Тепер залишається вибрати те, що буде відбуватися пошук вибраних файлів форматів на всій флешці або тільки на окремих її розділах. Все це вибирається в області, показаної синьою рамкою на малюнку №7.
  Варіант «whole disk»відповідає за весь накопичувач, а нижче вказаний єдиний його розділ. Зрозуміло, на більш містких носіях цих розділів буде більше і там можна буде вибрати один з них.
  Також потрібно буде вибрати файлову систему в області, показаної зеленою рамкою на тому ж рисунку.

 • №7. Области выбора разделов и файловой системы

  №7. Області вибору розділів і файлової системи


 • Тепер залишається вибрати місце, куди будуть зберігатися відновлені файли. За це відповідає кнопка «Browse» (на малюнку №7 виділена помаранчевої рамкою). Після натискання на неї з'являється вікно, де користувач може вибрати бажану папку.
  На малюнку №9 можна бачити це саме вікно – воно цілком стандартне і його сенс полягає в тому, щоб просто вибрати потрібну папку і натиснути кнопку «Вибір папки».

 • №8. Окно выбора папки для сохранения файлов

  №8. Вікно вибору папки для збереження файлів


 • Після цього залишиться лише натиснути кнопку «Search», тобто «Пошук». Відповідно, відбудеться пошук вибраних файлів форматів на вибраному носії.

 • №9. Кнопка «Поиск» в главном окне программы

  №9. Кнопка «Пошук» в головному вікні програми  Підказка: Кнопка «Search» стає доступною тільки після того, як користувач виконає всі вищеописані кроки, тобто вибере носій, формати і папку для збереження відновлених файлів.
 • Далі залишається лише дочекатися, поки процес відновлення закінчиться. Після його закінчення можна буде зайти в обрану раніше папку для відновлених файлів і побачити там все, що вдалося відновити.

 • №10. Процесс восстановления данных на носителе

  №10. Процес відновлення даних на носії


  Власне, це все, що потрібно зробити. Як бачимо, весь процес дуже простий і не повинен викликати великих труднощів з його виконанням.

  Вище вже трохи говорилося, що програма володіє високою потужністю щодо свого основного функціоналу, тобто відновлення даних.

  В ході відновлення, проведеного в рамках написання даного поста, висока потужність була підтверджена – вдалося відновити досить багато файлів.

  Тому зараз можна сміливо говорити про те, що Photorec дійсно є однією з найкращих програм для відновлення файлів.

  Рекламний блок