Як перевірити швидкість інтернету на комп'ютері?

Рекламний блок

Ще яких-небудь десять років тому швидкісне інтернет-з'єднання було практично не доступно обивателям. Звичайно, у великих містах провайдери розвивалися досить швидко, чого не скажеш про деяких далеких областях. Сьогодні, на щастя, з інтернетом проблем немає навіть у тих містах, де проживає менше мільйона чоловік. Більш того, навіть в невеликому малоквартирном будинку може бути відразу декілька провайдерів, що надають послуги зв'язку і часто у них розрізняються умови. Ми ж вибираємо найбільш швидкий і недорогий варіант. Але як дізнатися, що він дійсно швидкий? Перевірити швидкість інтернету!

До речі, перевірку можна влаштувати і з інших причин. Наприклад, ви перейшли на підвищений тариф, однак фактично ніякої різниці в швидкісних характеристиках не бачите. Нічого дивного, оскільки завантаження сайту залежить не тільки від можливостей вашого каналу, але і від хостингу, на якому знаходиться той чи інший веб-ресурс. Реальну ж надбавку можна відчути тільки при скачуванні фільму або будь-якої програми.

Варто також зазначити, що фактично існує дві різних швидкості: швидкість прийому і віддачі. Саме співвідношення цих двох швидкостей часто позначається на вартості підключення та подовження послуги, за яку ви щомісяця платите певну суму. До речі, в нашій країні абоненти платять за інтернет зовсім небагато, навіть у Європі ці цифри вищі в кілька разів. А ось хто дійсно багато платить за зв'язок, так це юридичні особи - у них просто немає вибору. З іншого боку, вони можуть використовувати 3G або 4G зв'язок. Остання, наприклад, відмінно розвинена в деяких великих містах і коштує зовсім недорого.

Втім, вистачить лірики. Давайте приступати безпосередньо до самих вимірами. Тільки не забудьте попередньо закрити всі активні програми, в першу чергу торрент-клієнт і мессенджер. Якщо в браузері відбувається завантаження файлу, обов'язково залиште його. Нарешті, можна також відключити брандмауер Windows, що б отримати найбільш достовірні результати.

Яндекс.Интернетометр

Найбільш простим і одним з найбільш популярних способів по вимірюванню швидкості з'єднання є всілякі сервіси. До їх когорти входить відомий Яндекс.Интернетометр, який користується заслуженою популярністю у наших користувачів.

Відкрийте сторінку http://internet.yandex.ru/. У лівій частині екрана ви побачите свій IP-адресу, ваш поточний браузер, розташування і регіон, який, до речі, можна змінити. Тут же знаходиться кнопка «Виміряти швидкість», на яку вам і потрібно натиснути.

Натиснувши на кнопку, необхідно почекати деякий час, поки відбуваються виміри. Варто відзначити, що під час дії цього ваш комп'ютер відсилає і посилає певну кількість інформації. І тільки після того, як дана процедура буде закінчена, на екрані свого монітора ви побачите заповітні цифри в режимі онлайн.

Як ви можете помітити, мова йде як про вхідний інтернет-з'єднання, так і виходить. Ви можете провести заміри ще раз і цифри напевно будуть відрізнятися, але не значно. Не дивуйтеся, в цьому немає нічого незвичайного.

Speedtest.net

Speedtest.net отримав величезну популярність по всьому світу і сьогодні це один з найбільш популярних сайтів, що дозволяють виміряти швидкість. Незважаючи на те, що сервери ресурсу знаходяться в одному зі штатів США, для перевірки з'єднання використовується найбільш близький для вас сервер. Втім, ви можете використовувати будь-який з них, що знаходяться по всьому світу. Хоч в Африці.

Єдиний мінус (а для кого-то це буде плюс) - сайт повністю створений на флеші, а значить, можливі деякі «гальма» в його роботі. Втім, на кінцевий результат це ні в якому разі не впливає.

Отже, відкриваємо http://www.speedtest.net/ і чекаємо, поки повністю завантажиться стартова сторінка. Система автоматично визначає ваше поточне місце розташування, після чого покаже найбільш близькі до вас сервери. Можете вибрати будь-який з них самостійно чи просто натисніть на кнопку «ПОЧАТИ ПЕРЕВІРКУ». Дочекайтеся результату.

Після тестування ви побачите таку чудову картинку:

Примітно, що для неї дається код і ви можете розмістити зображення на форумі або на сайті. Для чого? Ну скажімо для того, що б похвалитися швидкістю.

До речі, якщо ви зареєструйтеся на проекті, то для вас стане доступною опція «Історія всі перевірок». Ви можете порівняти ваші виміру за певний період часу.

2ip.ru

В Росії 2ip.ru не менш популярний, ніж попередній сервіс, про який ми вам тільки що розповіли. Втім, який з них краще, а який гірше, вирішувати тільки вам.

Відкрийте адресу http://2ip.ru/ і в правій частині вікна виберіть розділ «Швидкість інтернет з'єднання», як це показано на скріншоті:

Перед вами відкриється вікно, в якому ви можете ввести ім'я свого провайдера, а також заявлену ним швидкість. Якщо вам невідомі ці дані, то можете нічого не писати. Просто натисніть на кнопку «Тестувати». Для повторних перевірок потрібно ввести капчу, але не переживайте - вона дуже легка.

Після того, як ви отримаєте результат, то зможете його безперешкодно публікувати на різних сайтах або форумах, так як для цього додається код для вставки зображення.

Хотілося б зауважити, що 2ip.ru пропонує масу всіляких сервісів, включаючи інформацію про IP-адресу сайту, часу реакції вашого комп'ютера, часу завантаження файлу, безпеки ПК і так далі. І всім цим можна користуватися абсолютно безкоштовно.

Торрент-клієнт

Думаємо, на сьогодні сервісів предостатньо. Та й куди більше? Тепер же ми розповімо про інший спосіб, який дуже точно показує швидкісні характеристики з'єднання, а якщо бути точніше - швидкість скачування.

Для цього вам знадобиться будь-торрент-клієнт. Припустимо, це може бути uTorrent. Відкрийте його, зайдіть на будь-який сайт, де лунають торрент-файли, виберіть який-небудь з них і почніть його завантажувати.

Відразу скажемо, що файл краще вибирати побільше, об'ємом хоча б кілька сотень Мб. Крім того, вкрай бажано, що б кількість сидів становило не менше 50 людей, адже тільки тоді можна бути точно впевненим в поставленому експерименті.

Запускаєте клієнт і чекаєте деякий час. Як тільки швидкість встановлюється приблизно на одному рівні, можете зберегти її - це швидкість скачування вашого з'єднання.

Рекламний блок