Як дізнатися характеристики свого комп'ютера?

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Залізо

aida64 логотипБагато починаючі користувачі нерідко задаються питанням: «Яке саме залізо знаходиться в моєму системнику?» або «Що за начинка у мого ноутбука?» На жаль, відповіді на ці питання не лежать на поверхні, і можуть серйозно попсувати нерви новачкам.

Хочу зауважити, що докладні характеристики комп'ютера можуть знадобитися не тільки початківцям, але й досвідченим користувачам. Наприклад, для встановлення драйверів, необхідно знати точне позначення материнської плати, відеокарти і деяких інших комплектуючих.

Взагалі, дізнатися характеристики комп'ютера можна кількома способами. Я розповім лише про ті, які дають детальну інформацію про цілком всій системі.


1. Перший спосіб реалізований функціонал Windows, і скористатися ним дуже просто. Натискаємо Пуск і вводимо в рядку пошуку фразу Відомості про систему. Натискаємо Enter.

сведения о системе

Відкриється вікно, в якому можна буде переглянути загальні відомості про систему, інформацію про драйвери, встановлених компонентів та інше.

Сведения

Однак, інформація, представлена тут, далеко не вичерпна. Наступний спосіб, на мій погляд, більш цікавий.

2. Перегляд відомостей про комп'ютер за допомогою програми AIDA64. Це умовно-безкоштовне додаток можна завантажити ось звідси www.aida64.ru/download. Звичайно, в платній версії функціонал набагато більш широкий, але навіть пробної версії достатньо, щоб оцінити, наскільки ця чудова програма.

Отже, скачавши і встановивши AIDA64, ми виконуємо перший запуск. Якийсь час може знадобитися на аналіз системи та підготовки звітів. Після цього відкриється головне вікно програми.

aida64

Навіть по скріншоту стає ясно, що аналізувалися всі куточки системи. Тут представлена повна інформація по залізу, розгону, електроживлення, встановленим комплектуючих, програм, драйверів, службам, системних файлів, реєстру і багато чому іншому.

Присутній майстер складання звітів, який без праці зведе інформацію в текстовий файл або HTML. При бажанні, програма дозволяє навіть оновити драйвера і BIOS.

aida2

Ну і наостанок хочу сказати, що вартість ліцензії AIDA64 не дуже висока, тому якщо ви раптом вирішите її придбати, то це буде правильне вкладення.

Рекламний блок