Китайські смартфониза і проти

Рекламний блок

kitayskie-smartfonyi-za-ili-protiv

Я пам'ятаю той час, коли з'явився iPhone 2G - це була справжня революція. Думаєте я жартую? Ні крапельки - до моменту показу смартфона нам доводилося використовувати КПК, які відрізнялися слабкою кмітливістю і, найголовніше, наявністю стилуса, який я вічно втрачав. З появою iPhone цей світ різко змінився, адже майже відразу на світ з'явилася платформа Android, яка згодом стала найпопулярнішою у світі, так як її, на відміну від iOS, можна було встановлювати практично на будь-який мало-мальськи підходящий девайс.

В останній рік-два ситуація змінилася настільки, що навіть аналітики дивуються - завдяки китайським брендам вартість смартфонів вдалося знизити аж у кілька разів, причому в 99% випадків на пристроях встановлена ОС Android, що безумовно сприяє її популяризації. Та що там говорити, якщо сьогодні можна придбати простенький смарт на «Андроїд» всього за 1890 рублів?

Як стверджує неупереджена статистика, тільки за перші кілька місяців вже пішов, 2013 року, серед усіх стільникових телефонів смартфони зайняли трохи більше половини ринку або 51,6%, якщо бути точним. Але цікаво навіть не стільки це, скільки те, що в першу п'ятірку найпопулярніших брендів крім звичних лідерів Apple і Samsung увійшли відразу два китайських виробника (Huawei і ZTE), чиї продажі гаджетів обчислюються десятками мільйонів одиниць. Це ще одне підтвердження того, що недорогі смартфони набувають все більшу популярність.

Що стосується конкретно Росії, то в нашій країні як і раніше воліють купувати телефони відомих брендів. Правда, в даному випадку мова йде про дорогих і потужних пристроях. А ось в недорогому сегменті правлять так звані B-бренди, відмітною особливістю яких є не тільки низька ціна, але також і потужна «начинка», а також нестандартний для такої вартості функціонал. До того ж конкуренція в цій області настільки величезна, що виробники змушені постійно знижувати вартість вироблених девайсів, не забуваючи покращувати їх працездатність.

Виходячи з усього вищезазначеного багато хто з вас напевно задалися питанням - чи варто купувати недорогий смартфон маловідомої китайської фірми? Зізнатися, я й сам ще зовсім недавно про це замислювався, поки не придбав бюджетне пристрій виробництва китайських майстрів. Сказати, що я задоволений, значить, не сказати нічого (до цього, між іншим, користувався виключно iPhone). Справа в тому, що мова йде про пристрій під назвою Just5 Spacer - 5-дюймовий гаджет виходить під патронажем латвійської компанії, хоч і розроблений в Китаї. Вартість пристрою - УВАГА! - 4950 рублів! Як вам така пропозиція?

За

Але не буду вихваляти свій пристрій, а то хтось може подумати, що я особа зацікавлена, хоча це абсолютно не так. Тому якщо вам потрібні відгуки про роботу девайса, читайте їх на Яндекс.Маркеті. Я ж візьму до уваги лише деякі факти, які мені вдалося виявити під час роботи зі смартфоном.

Отже, почнемо з плюсів.

 • Ціна. Говорити тут, в общем-то, не про конкурентів у маловідомих компаній просто немає. Чому маловідомих? Насправді це у нас вони невідомі, в Азії ж ці корпорації продають трубок побільше, ніж справжні гіганти мобільного світу. Наведу приклад цінової політики: навіть з урахуванням замовлення пристрої з якою-небудь відомою майданчика можна легко вкластися в $150-$200, отримавши гаджет, який за своїми характеристиками не буде поступатися моделі парою класів вище. Правда, тут є один мінус, але про нього я розповім трохи пізніше.
 • Підтримка декількох sim-карт. Перш, ніж зайнятися випуском власної продукції, компанії часто робили копії відомих моделей, правда, начинка їх була настільки жахливою, що навіть користуватися такими гаджетами бажання не виникало. Вже тоді вони комплектувалися модулем на дві сім-карти. Сьогодні ж у деяких моделях можна використовувати відразу три «сімки»! Нікому непотрібна опція, скажіть ви? А ось і ні - опція як раз-таки потрібна, причому вона дозволяє відключати одну сім-карту, при цьому не впливаючи на працездатність другий. Більшість компаній зі світовим ім'ям, як і раніше, наполягає на політиці «один смартфон - одна сім-картка».
 • Начинка. Сказати що-небудь складно, так як питання знову переходить в русло вартості (чим дорожче, тим, як правило, краще). Тим не менш, часто саме китайські «смарт» першими отримують новітні платформи, а також використовують ледь вийшов софт, який з'являється на «брендових» моделях значно пізніше.
 • Розмір. Дивувати тут особливо нічим, однак майже всі виробники прагнуть зробити свої пристрої як можна тонше. І поки переможцем у цій номінації є один з китайських брендів.
 • Якість. Повірте, з цим давно немає проблем - відсоток браку навіть у маловідомих виробників ненабагато вище, ніж у A-брендів. Втім, це може залежати від конкретної моделі, але дізнатися про це давно не проблема, адже на всім відомому форумі 4pda.ru ведуться обговорення будь-який мало-мальськи відомої моделі.
 • Акумулятор. І тут B-бренди попереду планети всієї, так як саме в них можна знайти акумулятори фантастичної ємності, що дозволяють працювати пристрою аж до декількох днів у режимі активного використання. Втім, більшість моделей комплектуються батареєю середньої ємності, дива від якої чекати не варто.
 • Проти

 • На мій погляд, мінус в таких пристроїв тільки один, проте для багатьох, в тому числі і для мене, він є чи не найважливішим - відсутність гарантії. У випадку, якщо пристрій вийде з ладу, то будуть дуже великі проблеми з його заміною, якщо це взагалі можливо. Та й зв'язуватися з поштою у багатьох немає абсолютно ніякого бажання. На щастя, вартість смартфонів B-брендів падає, а тому є ймовірність, що через рік-другий ціни навіть на потужні пристрої будуть такими, що їх не доведеться замовляти з-за кордону. Хочеться в це вірити, у всякому разі.
 • Ну а варто вам купувати китайський гаджет, думаю, чудово зрозуміло з написаного. Я свій вибір зробив.

  Рекламний блок