5 способів завантажити Windows 8 і Windows 8.1 в безпечному режимі


[img]http://windowstips.ru/wp-content/uploads/2013/09/C-Windows-8-Windows-8.1-1.png?34342c[/img]Не можете завантажити Windows 8 або Windows 8.1 в безпечному режимі? Ви натискаєте F8 або Shift F8, але це ні до чого не призводить? Завантаження нової операційної системи від Microsoft стала настільки швидкою, тому не завжди виходить перервати її натисканнями клавіш. Сьогодні ми розповімо вам 5 способів, якими ви зможете завантажити в безпечному режимі будь-яку з вищезазначених ОС.

Безпечний режим Windows 8 і Windows 8.1

Безпечний режим Windows 8 і Windows 8.1 практично не відрізняється від такого в більш ранніх версіях ОС.

Операційна система як і раніше завантажує тільки самі основні драйвери і служби. Єдина помітна різниця полягає в тому, що мінімальний дозвіл екрану в безпечному режимі зросла з 800x600 пікселів до 1024x768 пікселів.

1. Використовуйте інструмент «Конфігурація системи» (Msconfig.exe)

Як і у випадку з Windows 7, найпростіший спосіб завантаження в безпечному режимі, полягає у використанні програми «Конфігурація системи», яка також відома як msconfig.exe.

Запустіть його, перейдіть на вкладку «Завантаження» і в параметрах завантаження активуйте опцію «Безпечний режим». Потім натисніть на кнопку «OK».

Далі ви побачите повідомлення про те, що вам необхідно перезавантажити комп'ютер. Натисніть «Перезавантаження» або «Вийти без перезавантаження» - в залежності від того, чи ви хочете, щоб комп'ютер був перезавантажений прямо зараз або пізніше.

При наступному запуску Windows 8 (Windows 8.1) буде завантажена в безпечному режимі.

2. Скористайтесь комбінацією Shift Restart

Натисніть на кнопку живлення на екрані входу в Windows або у панелі «Налаштування» (Settings Charm). Потім натисніть і утримуйте клавішу SHIFT на клавіатурі і натисніть «Перезавантаження».

Windows запропонує вам вибрати опцію. Виберете «Діагностика».

На екрані «Діагностика» натисніть кнопку «Додаткові параметри».

На екрані з додатковими опціями натисніть «Параметри завантаження».

Далі ви побачите список з кількома параметрами, в тому числі «Включити безпечний режим». Натисніть Кнопку «Перезавантажити».

Коли ваш комп'ютер перезавантажиться, на екрані з'явиться список з 9 параметрів, включаючи три види безпечного режиму.

Натисніть на клавіатурі клавішу F4, щоб включити безпечний режим, F5, щоб включити безпечний режим з підтримкою мережевих драйверів і F6, щоб включити безпечний режим з підтримкою командного рядка. Після цього Windows 8/Windows 8.1 буде завантажена у відповідності з вашим вибором.

3. Завантаження в безпечному режимі з допомогою CD/DVD для відновлення системи (лише для Windows 8)

У Windows 8, але не Windows 8.1, ви можете створити диск відновлення системи, і в цьому підручнику йдеться про те, як це зробити. Так ось, якщо у вас є такий диск, ви можете завантажитися з нього.

Після завантаження з диска відновлення вам буде запропоновано вибрати розкладку клавіатури. Виберете ту, яку ви хочете використовувати. Потім ви побачите екран опцій. Усі подальші кроки будуть ідентичні тим, які розписані в способі 2.

4. Завантаження в безпечному режимі з допомогою USB для відновлення системи

Windows 8 і Windows 8.1 дозволяють створити диск відновлення системи на USB-носії. Докладну інструкцію можна знайти тут. З допомогою такого диска теж можна завантажити ОС в безпечному режимі. Для цього завантажитеся зі свого USB-диска відновлення системи і дотримуйтесь інструкцій з попереднього способу.

5. Використовуйте F8 або Shift F8 (не працює, коли використовується UEFI BIOS і SSD)

У випадку з Windows 7 досить натиснути F8 перед самим початком запуску операційної системи, щоб потрапити в меню з додатковими варіантами завантаження, звідки вже можна завантажити операційну систему в безпечному режимі.

Для Windows 8 і 8.1 деякі сайти радять використовувати поєднання клавіш Shift F8, яким запускається режим відновлення, що дозволяє завантажитися в безпечному режимі. Однак проблема в тому, що ні Shift F8, ні просто F8 часто не працюють.

У повідомленні на своєму офіційному блозі Microsoft пояснює, що така поведінка пов'язана з дуже швидким процесом завантаження. Стів Сінофскі якось сказав: «У Windows 8 є проблема. Вона завантажується надто швидко, так швидко, що фактично у вас просто не залишається часу на те, щоб перервати її завантаження при включенні ПК. Операційна система просто не встигає виявити натискання клавіш F2 або F8.»

Загалом, якщо у вас сучасний комп'ютер з UEFI BIOS і SSD, навряд чи у вас вийде перервати процес завантаження натисканнями клавіш. На старих ПК з класичним BIOS і без SSD-накопичувача, натискання цих клавіш раніше працює.