Як обрізати фотографію на комп'ютері?

Рекламний блок

kak-obrezat-fotografiyu-na-kompyutere

Пам'ятаєте час, коли не існувало цифрових фотоапаратів, а були пристрої, що працюють на старій плівці? В ті часи фотографії одержувати було досить проблематично, довго, а іноді й дорого. Сьогодні ж все перевернулося з ніг на голову - фотоапарати є у всіх, знімки можна роздрукувати на принтері, а при великому бажанні на них можна додати різні фільтри. Для цього вам буде потрібно комп'ютер.

Про те, як і чим обробляти зображення, я вам розповім як-небудь іншим разом, а сьогодні ви дізнаєтеся, якими засобами можна обрізати фотографію. Для цього я буду використовувати дві популярні програми: Paint і Photoshop.

Paint

Paint є стандартною програмою для операційної системи Windows. Це невеликий, але водночас дуже функціональний редактор, що володіє масою всіляких функцій. Відкрити його можна, натиснувши кнопку «Пуск» - «Усі програми» - «Стандартні». Ви можете вчинити по-іншому - наведіть курсор миші на потрібне зображення, натисніть на праву кнопку і виберіть «Змінити». Таким чином фотографія відкриється в Paint. Приблизно як на скріншоті:

В моєму випадку зображення повністю не входить у вікно програми, що може стати проблемою під час роботи. Вирішується вона дуже просто. У правій нижній частині редактора є повзунок і напис 100%. Переміщуючи повзунок, ви зможете зменшувати (збільшувати або) зображення в процентному співвідношенні, що дозволить вам більш точно обрізати.

Тепер з допомогою кнопки «Виділити» (знаходиться на панелі завдань у верхній частині програми) ми виділяємо потрібний фрагмент. З'явиться пунктирна лінія цього фрагмента.

Поруч з кнопкою «Виділити» є кнопка «Обрізати». Натисніть на неї і зображення буде автоматично обрізано (або просто натисніть Ctrl Shift X).

Всі? Майже. Тепер потрібно зберегти обрізану картинку. Якщо ви хочете замінити нею колишню фотографію, то натисніть на блакитний значок в лівій частині програми та виберіть «Зберегти» або «Зберегти як...», якщо бажаєте перейменувати файл або зберегти його в іншому форматі.

Photoshop

«Фотошоп» є багатофункціональним графічним редактором, який в тому числі використовується професійними дизайнерами. Він володіє масою функцій, яких немає в Paint. C його допомогою також можна обрізати зображення, причому зробити це ще легше.

Відкрийте файл. У правій частині екрану знаходиться інструмент кадрування. Натисніть на нього і виділіть потрібний фрагмент.

Як бачите, з'явилася сітка. Наведіть на неї курсор миші, натисніть праву кнопку і виберіть «Кадрувати». Фотографія буде обрізана.

Зберігаємо її тим же способом, що і в попередньому випадку.

Якщо у вас є питання по роботі із зображеннями, запитуйте і не соромтеся.

Рекламний блок