Як очистити кеш в Мозілі?

Рекламний блок

Mozilla Firefox - один із самих популярних браузерів, який поширюється абсолютно безкоштовно. В даний час він займає третє місце за популярністю в світі, а в деяких країнах міцно утримує перші місця по цьому параметру.

В кожному браузері існує збереження кешу. Пояснимо докладніше. Припустимо, ви слухаєте музику в Мозілі, переглядаєте фотографії або дивіться онлайн відео через YouTube. Частина цієї інформації автоматично зберігається браузером в спеціальній директорії. Навіщо це потрібно? Все просто: в наступний раз, коли ви зайдете на сайт, який відвідували раніше, системі не потрібно ще раз завантажувати зображення, які вже є в кеші. Здавалося б, навіщо це потрібно в сучасному світі, де швидкість інтернету дозволяє завантажувати величезні файли за частки секунд? По-перше, далеко не скрізь розвинений широкосмуговий доступ в інтернет, а по-друге, не кожен сайт вантажиться так швидко, як би нам цього хотілося. У будь-якому випадку, при бажанні ви можете відключити автоматичне збереження файлів через браузер.

Очищення кешу. Перший спосіб

Відкрийте інтернет-браузер. У верхній частині екрану ви побачите меню. Виберіть розділ «Інструменти» - «Налаштування».

Перед вами відкрилося вікно з настройками. Виберіть розділ «Додаткові», вкладка «Мережа».

Напроти слів «Ваш кеш веб-вмісту зараз займає на диску...» є кнопка з написом «Очистити зараз». Саме по ній ви повинні клацнути для того, що б очистити кеш вміст свого браузера Мозила.

Другий спосіб

Якщо ви не хочете, що б система щоразу автоматично позбувалася збережених файлів, необхідно виконати кілька простих дій.

Знову йдемо в настройки, тільки замість вкладку «Додаткові» знаходимо «Приватність».

У рядку «Історія» вибираємо «використовувати ваші налаштування зберігання історії», а трохи нижче ставимо галочку поруч з пунктом «Видаляти історію при закритті Firefox».

У правій частині вікна стала активною кнопка «Параметри», якій вам належить скористатися. Клацніть по ній і зніміть галки скрізь, за винятком пункту «Кеш». Натисніть ОК і збережіть зміни.

Тепер при кожному закритті браузера Firefox кеш буде автоматично очищатися, а ви перестаєте постійно робити очищення ручним способом.

Третій спосіб

Він заснований на використанні спеціальних програм, які можуть очищати кеш одночасно у всіх браузерах, встановлених на комп'ютері. В якості прикладу ми будемо використовувати програму під назвою CCleaner, одна з версій якої поширюється абсолютно безкоштовно.

Встановіть програму, запустіть її і в розділі «Очищення» виберіть «Програми». Зніміть галочці з непотрібних вам пунктів (теж саме потрібно зробити на вкладці «Windows»), після чого в нижній частині екрана натисніть кнопку «Аналіз».

Після того, як аналіз буде завершено, залишиться натиснути на кнопку «Очищення» і кеш буде видалено.

До речі, CCleaner має масу всіляких функцій крім видалення тимчасових файлів, однак про це ми розповімо як-небудь іншим разом.

Виникли питання? Задавайте!

Рекламний блок