Як почистити клавіатуру на ноутбуці?

Рекламний блок

Продаж комп'ютерів падають, а продажі планшетів і ноутбуків ростуть семимильним кроками. В цьому є сенс: користуватися портативними засобами часом набагато зручніше, ніж звичайними ПК. Однак чим би ви не користувалися, клавіатура з часом засмічується всіляким сміттям. Найчастіше це крихти від їжі, які потрапляють в щілину між клавішами. І якщо очистити клавіатуру звичайного комп'ютера можна без особливих зусиль, то з лептопом можуть виникнути проблеми...

До речі, робити це потрібно обов'язково. Навіщо, запитаєте ви? Насправді все дуже просто: крихти, пил і бруд, які потрапляють у зазор між клавіш, з часом можуть вивести з ладу яку-небудь деталь. І добре, якщо це буде сама клавіатура, однак іноді перестає працювати сам ноутбук.

На відміну від звичайного ПК, клавіатуру лептопа почистити дійсно набагато складніше, що пов'язано з небезпекою напартачити або просто зіпсувати зовнішній вигляд гаджета. Крім того, в більшості випадків необхідно розбирати девайс, оскільки вийняти кнопки просто так не вийде. В деяких випадках робити цього не можна. Наприклад, якщо пристрій знаходиться на гарантії і опломбоване або ж ви просто боїтеся, що не зможете зібрати її самостійно, а це відбувається часто-густо.

Очищення клавіатури

Отже, переходимо до найголовнішого. Існує два види очищення - поверхнева і глибока. Різниця між ними величезна. У першому випадку ви можете очистити клавіші від бруду і пилу між ними, а у другому зможете почистити контакти. Варто зауважити, що потрібно виконувати обидві чищення, але при цьому не забувайте, що поверхневе очищення дозволяє набагато рідше вдаватися до глибокої.

Почнемо з поверхневою чищення. Для цього придбайте в магазині побутової техніки спеціальні серветки і щітки, які підходять для пластикових корпусів. Крім того, подібні речі також продаються у деяких великих супермаркетах. Приступаємо до прибирання: щіточкою видаліть всю грязь, що накопичилася між клавіш, а за допомогою серветок почистіть клавіші від пилу. Це найбільш проста чистка, яка не займе багато часу, проте повторювати її потрібно щотижня.

Коли під рукою немає серветок, придатних для пластикових поверхонь, не треба використовувати звичайну ганчірку для пилу, якою ви користуєтеся вдома. Візьміть невелику кількість розведеного ізопропілового спирт, намочіть їм тканинну серветку і акуратно почніть чистити клавіатуру. Робити це потрібно дуже акуратно, особливо стежте за кількістю рідини - вона не повинна проливатися між клавішами.

Чому не можна використовувати чистий спирт, ацетон та інші агресивні речовини? Справа в тому, що вони можуть легко звести фарбу з клавіш, а якщо потраплять на мікросхему, то можуть просто зіпсувати її.

Переходимо до глибокого очищення. Можна скористатися пилососом. Так, самим звичайним пилососом, попередньо не забувши вимкнути ноутбук. Однак рекомендується користуватися спеціальним пилососом для клавіатури, який дозволяє всмоктувати бруд і пил навіть з важко доступних місць. Однак у нього є мінус - мала потужність всмоктування, оскільки він працює від USB-порту.

Як варіант, деякі фахівці пропонують користуватися стисненим повітрям з балона, який видуває пил. Але на ділі все не так просто. Справа в тому, що повітря не тільки не видуває пил, але і, навпаки, задуває її контактні роз'єми, що загрожує виходом з ладу клавіатури...

Словом, для глибокого чищення вкрай бажано розбирати пристрій. Але робіть це тільки в тому випадку, якщо ви упевнені, що потім зможете зібрати його! Саму клавіатуру знімайте обережно, щоб не обірвати шлейф, за допомогою якого вона з'єднується з материнською платою. Тепер почніть піддягати клавіші за допомогою викрутки, тільки робіть це дуже акуратно! І не забудьте їх розташування! Можете приступати до чищення - як це робити, ви вже знаєте.

Рекламний блок