витягти відео з кешу браузера?

Рекламний блок

Напевно, не один раз виникало бажання зберегти на комп'ютер вподобане відео після його перегляду в інтернеті? Коли у вікні браузера ми переглядаємо який небудь відеоролик, він зберігається в зміненому вигляді в кеші. Дістати його звідти в принципі можна, але існує ряд перешкод. По-перше, різні браузери мають різні директорії для зберігання кешу. По-друге, ці файли не зовсім удобочитаемые та мають не зовсім зрозумілі імена. Ну і третя проблема – це те, що в налаштуваннях за замовчуванням більшість браузерів видаляє такі файлу відразу після перегляду відео.

Програма для витягання відео з кешу браузера

Але є рішення більш прогресивні, у вигляді програм, які працюють з кешем інтернет браузерів, дозволяють переглядати файли і пересохранять їх.

Одна з таких програм – Video Cache View, про неї і піде мова. Програма абсолютно безкоштовна, спочатку з англомовним інтерфейсом і орієнтована на роботу саме з відео файлами. Офіційний сайт програми пропонує на вибір кілька варіантів для закачування (вони знаходяться в самому низу сторінки, під історією версій програми):

 • Версію, що не вимагає інсталяції можна завантажити, пройшовши по цьому посиланню. Розпакуйте архів в зручне місце і запустіть файл програми.
 • Традиційна версія програми, з процесом інсталяції, автоматичним створенням ярлика на робочому столі і т. д. лежить ось тут.
 • Архів з версією, призначеної для 64 – розрядної операційної системи доступний для скачування звідси.
 • Трохи нижче на офіційному сайті nirsoft.net/utils/є таблиця, в якій є посилання на різні мовні пакети від різних перекладачів, що значно спрощує використання цієї програми людям, які не володіють базовим англійською.
 • Для перекладу Video Cache View на іншу мову необхідно завантажити архів з потрібним мовним пакетом (звертайте, будь ласка, увагу на версії перекладу і версію наявної у вас програми) і розпакуйте файл videocacheview_lng.ini в одну теку з програмою.
 • Сама робота з програмою інтуїтивно проста і складностей не викликає, але давайте трохи пройдемося по цій темі.


  Як витягти відео з кешу з допомогою VideoCacheView

  Запускаємо Video Cache View, вона завантажується практично моментально, що не може не радувати. Через деякий, дуже невеликий час програма закінчить сканування кеша і видасть у своєму вікні таблицю з результатами, в якій будуть відображені наявні відео файли, а внизу в рядку стану буде вказано загальну кількість файлів і кількість виділених.

  Запускаем Video Cache ViewРозглянемо тепер нас цікавлять стовпці цієї таблиці, клацнувши по назві яких можна організувати відповідну сортування файлів за іменем, датою, розміром і т. д.):

 • Filename. У цьому стовпці відображаються імена файлів.
 • In Cache. Якщо в цьому стовпці навпаки файлу стоїть значення Yes, значить файл цього відео є в кеші браузера. No – відповідно файл там відсутня.
 • Download URL. Це посилання безпосередньо на саме відео, що може бути корисним при безуспішності спроб витягти відео з кешу або ж зробити закладку на нього в браузері.
 • Browser. У цій колонці ми бачимо, в кеші якого саме браузера є відео файл. Якщо прокрутити праворуч можна спостерігати ще пару стовпчиків.
 • столбцы Video Cache View

 • Last Accessed Date. Дата останнього доступу (коли відео було переглянуто на сторінці в браузері) – дуже зручно для пошуку.
 • File Size. Розмір файлу – цей параметр теж годиться для орієнтування по тривалості відео, чим довше відео, тим більше розмір файлу.
 • Будь-яке відео, яке ви знайшли за допомогою програми Video Cache View, можна тут же, у вікні програми, переглянути, для чого потрібно по рядку відповідного файлу зробити правий клік мишкою і в контекстному меню вибрати Play Selected File, також перегляд відео можливо здійснити натисканням на F2 або зеленої клавіші Play на верхній панелі інструментів.
  Для того, щоб зберегти файл на комп'ютері, потрібно з того ж контекстного меню вибрати замість Play... сходинку Copy Selected File To

  Copy Selected File Toі перед вами відкриється звичайне діалогове вікно копіювання файлів, в якому вам необхідно буде вказати шлях для збереження відео.

  Selected File To Таким чином ми з вами розглянули відносно простий метод витягання відео файлів з кеша інтернет браузерів за допомогою безкоштовної програми Video Cache View. Правда, трапляються ситуації, коли відео неможливо дістати з кешу або ж витягнуті файли можна переглянути ні одним програвачем. У таких випадках доводиться вдаватися до використання спеціального софта для відновлення, про що я постараюся розповісти в своїх наступних матеріалах. Так що підписуйтесь на мої оновлення і завжди будьте в курсі останніх новин.

  Рекламний блок