Як підібрати процесор від Intel?

Рекламний блок

Процесор є практично однією з найбільш важливих запчастин для ПК, саме завдяки йому відбувається робота всіх інших пристроїв. Провідним виробником процесорів є фірма Intel, а також AMD. Щоб підібрати процесор, потрібно мати хоч якесь уявлення про його основні параметри.

Сьогодні на ринку можна зустріти такі моделі процесорів як Intel i3, i5 і i7. Щоб зрозуміти, який саме потрібен користувачу, він повинен спочатку вирішити, для яких цілей він буде використовувати комп'ютер. Наприклад, потрібен комп'ютер, який буде виконувати функції друкарської машинки, магнітофона чи стане простою апаратурою для гри в Солітер, то тут все зрозуміло - в бік Intel Core нічого дивитися, просто немає необхідності витрачатися. А ось якщо він буде грати в «важкі» ігри або запускати серйозні програми, то процесор повинен бути максимально потужним. Розглянемо основні характеристики цих трьох моделей процесорів Intel і вирішимо, який же з них саме потрібен.


 • Core i3
 • Core i5
 • Core i7

 • kak-podobrat-processor-ot-intel-1


  Цей процесор можна вважати одним з найбільш сучасних, в ньому використовується два ядра. Ці процесори застосовують в комп'ютерах, призначених для нескладних завдань. Ця модель процесора підтримує роботу з таким виглядом оперативної пам'яті стандарту DDR3-1066/1333, з харчуванням в 1.6 В. Якщо вставити під управління цього процесора модулі пам'яті, що працюють з більш високою напругою, то ПК працювати не буде.

  Також i3 підтримує роз'єм стандарту PCI Express 2/0 X16. Завдяки такій технології відеокарта безпосередньо пов'язується з процесором, що забезпечує її високу продуктивність. Базова частота будь-якої моделі Core i3 становить 133 МГц.


  kak-podobrat-processor-ot-intel-2

  Цей тип процесорів призначений для комп'ютерів середнього класу. Ці процесори бувають двох модифікацій, це двох і чотирьох ядерні. Що ж стосується підтримки оперативної пам'яті і відеокарти, то тут процесор володіє тими ж властивостями, що і його молодший брат i3.

  Унікальний процесор Core i5 тим, що в нього вбудована функція автоматичного управління частотою. Тобто при необхідності процесор автоматично може збільшити частоту роботи, ця технологія має назву Turbo Boost. Базова частота цього процесора така ж, як і в Core i3. Тобто, частота становить 133 МГц.
  Нарешті, процесори моделі i7, вони є найбільш потужними і використовуються для комп'ютерів найвищого класу. Тут застосовується або чотирьох або шести ядерна технологія. Ці моделі процесорів підтримують роботу з шиною QPI, швидкість роботи якої становить близько 4.8 Гб/с. Якщо ж обрана модель процесора Extreme, то він може працювати зі швидкістю в цілих 6.4 Гб/с.

  В іншому параметри цього процесора не сильно відрізняються від свого попередника. Можна тільки відзначити ще те, що тут немає блокування множника, що дозволяє без перешкод збільшувати частоту роботи процесора.

  Рекламний блок