Нигма.ру - альтернативна пошукова система Рунета

Рекламний блок

Що об'єднує всі пошукові служби рунета? Вони не дозволяють фільтрувати видачу.

На сьогоднішній день навіть самі маститі пошукові служби не дозволяють так гнучко налаштовувати релевантність запиту, як пошуковик з симпатичним павуком на лого (назва сімейства яких і послужило буквеним ідентифікатором для пошукової системи).

Зміст:


 • Особливості пошукової системи
 • Сервіси пошукової системи
 • Конструктор пошукової форми
 • Пошук по картинках і книг
 • Пошук музики і торрентів

 • Крім того, нигма – єдина пошукова система, яка стала на слизький шлях пошуку музики і торрентів, настільки гаряче улюблених правовласниками.

  У її видачі можна послухати і скачати будь-які пісні. На тлі ажіотажу по авторському праву це виглядає як мінімум сміливо. У всякому разі «не спійманий – не художник».

  нигма поисковая система

  Ще одне радикальне відмінність полягає в можливості вирішення хімічних рівнянь прямо в рядку пошуку. Для цього достатньо тільки ввести приклад, а пошукова система самостійно вирішить його, покаже умови і особливості протікання хімічної реакції.

  Особливості пошукової системи


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Нигма має відносно невеликі людські ресурси (кілька десятків співробітників) і відповідне фінансування. Власна індексна база невелика, але використання загальнодоступних баз інших служб дозволяє значно розширити можливості пошуку.

  нигма поисковая система

  При цьому кожну з семи служб можна в будь-який момент відключити. В такому разі у видачі не буде результатів, індексованих відключеним пошукачем.

  Таким чином, можна користуватися звичним пошукачем (тим же Google, наприклад), але з зручною системою настройки релевантності.

  Кластеризація видачі

  нигма поисковая системанигма поисковая система

  Пошукова система формує з видачі окремі групи (кластери). Таким чином відокремлюються інформаційні, комерційні та розважальні ресурси. Користувач може відсіяти результати, які йому не потрібні.

  Фільтр в правій частині екрана дозволяє детально налаштувати пошукову видачу, виключаючи зазначені ключі.

  Досить навпроти потрібних запитів поставити «пташку», а навпаки непотрібних – хрестик і натиснути кнопку «Фільтрувати», щоб в пошуковій видачі залишилися тільки цікавлять користувача результати.

  Інтелектуальні підказки

  Проте цікаві речі починаються ще навіть до того, як пошуковий запит буде оформлений до кінця. Відповіді на деякі питання, на кшталт «столиця/валюта такої країни» пошуковик видає перед видачею, випадаючим меню в рядку запиту.

  нигма поисковая система

  Це дозволяє отримувати необхідну інформацію навіть не відвідуючи сторінок (отже, не маючи справи з рекламою, розміщеної на них). Велика частина таких відомостей береться з вільної енциклопедії, поруч з кожним результатом є посилання на джерело.

  При наведенні курсору на результат з'явиться невелика довідка з основними відомостями. У більшості випадків цього буде достатньо. Таким же чином організовано відображення реклами.

  Виділення офіційних сайтів

  За допомогою Google або Яндекс часом зовсім неможливо виявити офіційний сайт тієї або іншої компанії. Видачу заповнюють плоди праць Сеошників всього світу, але потрібного в ньому ніяк не є. Нигма поборола і цю «болячку».

  У її видачі офіційні ресурси компаній відзначаються спеціальним значком «палець вгору».

  нигма поисковая системанигма поисковая система

  повернутися до меню ^

  Сервіси пошукової системи


  Крім цікавих можливостей пошуку по інтернету, Нигма володіє безліччю інших додаткових служб. Пошук по музиці і торрентів, можливість обчислень в рядку пошуку і розвиненою конвертер валют. Далі більш докладно про кожен із сервісів.

  Обчислювальні засоби

  Серед сумно невеликої аудиторії пошуковика чимало школярів і студентів. Такий популярність сервіс зобов'язаний відмінним обчислювальним здібностям.

  Їх наявність закономірно, враховуючи, що проект створений студентом МДУ, і має підтримку Стенфордського університету. Щоб вирішити рівняння, досить ввести в пошуковий рядок.

  нигма поисковая система

  Якщо знадобиться, то пошукова система нигма покаже послідовність дій для рішення математичного рівняння. Крім лінійних рівнянь, Нигма здатна вирішувати і системи рівнянь.

  Повний перелік можливостей доступний за посиланням «Список завдань», розташованої під відповіддю.

  нигма поисковая система

  А якщо писати формули незручно, то можна набрати приклад прямо текстом

  нигма поисковая система

  Це була Нигма-математика. Такі ж можливості є для рішення фізичних і хімічних (неорганічна та органічна) формул.

  Нигма пошукова система хімія дозволяє вводити формули не тільки за допомогою позначень хімічних елементів, але і з їх назвами.

  нигма поисковая система

  При цьому працює конвертер між систем величин, які можна вказувати словами і використовувати у формулах.

  нигма поисковая система

  Є і вбудований конвертер валют, який відмінно розпізнає жаргонні назви валют.

  нигма поисковая система

  Потрібно віддати належне невеликій групі людей, яка займається розробкою таких корисних функцій ресурсу. Хочеться вірити, що в майбутньому пошуковик «вистрілить», як його «старші колеги» Google або Яндекс.

  повернутися до меню ^

  Конструктор пошукової форми

  Кожен бажаючий може розмістити на своєму сайті пошукову форму від Нигмы. Для цього служить спеціальний конструктор. Весь процес проходить в три простих кроки. Спочатку знадобиться вибрати варіант оформлення самої форми і кнопки пошукового запиту.

  нигма поисковая система

  Потім призначити можливі місця і типи пошуку.

  нигма поисковая система

  Ввести посилання на свій сайт і вибрати його кодування.

  нигма поисковая система

  Натиснути «Отримати код» і скопіювати з'явився у формі код на свій сайт. Пошукова форма готовий до застосування. Обчислювальний функціонал у неї недоступний, але організована вона досить добре.нигма поисковая система

  повернутися до меню ^

  Пошук по картинках і книг

  Творці пошуковика організували і пошук по картинках. Фільтрація видачі пошуку по картинках зараз є у всіх сервісів, однак далеко не у кожного пошук відбувається так швидко, а результати вже відфільтровані і розібрані на категорії за розмірами і форматів.

  нигма поисковая система  Зверніть увагу! Пошук по книгах орієнтований не на магазини, а на безкоштовне скачування, до того ж система кластеризації дозволяє налаштувати максимально ефективну видачу.

  нигма поисковая система

  повернутися до меню ^

  Пошук музики і торрентів

  Ризикуючи завоювати нелюбов прихильників авторського права, Нигма організувала пошук по музичним композиціям з можливістю скачування і прослуховування оних.

  нигма поисковая система

  Нигма пошукова система музика дозволяє включити прослуховування в плеєрі праворуч. В ньому ж можна вибрати бітрейт файлу, що завантажується. А панель фільтра перетворюється в рубрикатор по композиціям, альбомами і жанрів, що дозволяє швидко шукати схожі пісні.

  Зручний пошук по торрентів дозволить не переривати гори трекерів, а просто вбити в пошуковий рядок запит по фільму/серіалу/грі і побачити у видачі розмір файлу і кількість завантажують і роздають.

  Рекламний блок