Як вибрати клавіатуру для комп'ютера

Рекламний блок

Звичайно, при покупці комп'ютера, клавіатури дістається менше всього уваги – а даремно. Адже саме від неї залежить, як довго Ви зможете просидіти за комп'ютером і не відчути біль і втому в суглобах і пальцях. Якщо ж ви вперше купуєте клавіатуру, то в магазині очі можуть розбігтися від вибору і цін. Якщо Ви звикли до певної висоті і розташуванню клавіш, до використання додаткових клавіш, то і тут можна знайти багато різних варіантів.

У статті ми розглянемо способи підключення клавіатур і їх види, на які характеристики та особливості варто звертати увагу, для того, щоб вибрати оптимальну клавіатуру для комп'ютера, що підходить Вам.

Ви, напевно, вже здивовані. Які характеристики? Це ж звичайні кнопки! А Ви зайдіть у магазин електроніки, наприклад в фокстрот, будь то звичайний магазин у Вашому місті, або інтернет-магазин, і Ви переконаєтеся, що на сьогоднішній день, Вам можуть запропонувати дуже великий асортимент з різноманітним вибором. Отже, повернемося до основного питання статті.

Існує два способи підключення клавіатур – провідне і бездротове.

Дротова клавіатура вважається більш надійною в роботі і підключається або через PS/2 роз'єм, або через USB-порт. Перший спосіб використовувався в старих версіях клавіатур, зараз майже всі клавіатури підключаються через USB. Якщо Ви вибираєте клавіатуру для старенького комп'ютера, то краще придбати її з PS/2 роз'ємом. Раніше в комп'ютерах було два PS/2 роз'єми – зеленого кольору, для підключення миші, фіолетового, для підключення клавіатури. На сучасних материнських платах вони можуть бути об'єднані в один, або їх взагалі може не бути. Якщо вони об'єднані, то підключити мишку і клавіатуру можна за допомогою спеціального перехідника.

Как выбрать клавиатуру для компьютера

Бездротові клавіатури, останнім часом стають дуже популярні. Вони працюють від батарейок, які потрібно міняти, приблизно раз на пів року. Для деяких популярних моделей клавіатур в комплекті йде додаткове ПЗ, яке буде попереджати про необхідність заміни батареї.

Підключаються бездротові клавіатури через радіоканал, або через Bluetooth.

При підключенні через радіоканал, в комп'ютер через USB вставляється спеціальний приймач. Дальність дії складає до 20 метрів. Враховуючи, що вона працює на частоті 2,4 ГГц, частота Wi-Fi, можливі короткочасні збої в роботі клавіатури. Вони складають 1-2 секунди, але якщо Ви граєте в ігри – така клавіатура Вам не підійде.

Для підключення Bluetooth клавіатури, на комп'ютер потрібно встановити приймач bluetooth. Її краще всього використовувати, якщо у Вас є ноутбук або телевізор з Bluetooth-адаптером. Радіус дії складає приблизно 10 метрів.

Непоганим варіантом може бути придбання бездротового набору клавіатура миша. Підключаються вони до комп'ютера через USB-приймач, відповідно займуть тільки один порт. Коштують такі набори дешевше, ніж окрема покупка миші і клавіатури, і виглядають однаково, що навіть дуже естетично. Але врахуйте, що користуватися клавіатурою і мишкою на різних пристроях Ви не зможете, оскільки приймач один.

Існують наступні типи клавіатур: класична, ергономічна, мультимедійна, ігрова, складна, гумова, компактна.

Класична – відмінний варіант звичайної клавіатури для дама і офісу. Дозволяє працювати з текстом, не перевантажена додатковими клавішами і кнопками.

Ергономічна – підійде тим, хто багато працює за комп'ютером. Може бути з підставкою, що забезпечить зручне положення для кистей рук, при тривалому наборі тексту. Клавіші розташовані під кутом підійде тим, хто володіє сліпим десятипальцевим набором.

Мультимедійна – такі клавіатури дуже зручні для домашнього використання. На них є кнопки регулювання гучності, управління програвачем, браузером, спеціальні кнопки для швидкого відкриття деяких програм.

Ігрова – призначена для ігор. Прогумовані клавіші, підставка для рук, що настроюються клавіші.

Складна – підійде, якщо Ви будете часто брати клавіатуру з собою. Вона не займе багато місця в сумці або рюкзаку.

Гумова – дуже компактна клавіатура, яка згортається в два рахунки. Можна не переживати за потрапляння пилу і бруду під клавіші, мити під водою. Також є моделі з підсвічуванням клавіш.

Компактна – невелика клавіатура, яка відмінно підійде для роботи з медіацентром. Сподобається вона і тим, у кого на столі мало місця. Дуже нагадує клавіатуру ноутбука, є моделі, в яких відсутній цифровий блок, є моделі з вбудованим тачпадом.

Конструкція клавіш може бути основного типу (мембранна), низькопрофільна або механічна. В мембранних клавіатурах клавіші середньої висоти, захищені від попадання пилу і вологи. Вони не підійдуть тим, хто збирається дуже багато друкувати. Низькопрофільні клавіатури використовуються в ноутбуках, клавіші посаджені низько і можуть забезпечити відмінну швидкість при наборі тексту. Механічні клавіатури за виглядом нагадують мембранні, але менше захищені від попадання різного сміття. Підходять для швидкого набору тексту, більш довговічні.

На клавіатурах також можуть бути додаткові клавіші, вони відзначені на малюнках вище.

Клавіші для регулювання гучності дозволять зменшити або збільшити звук, не звертаючи повноекранний режим додатки.

Клавіші для управління програвачем, знадобляться меломанам, можна прокрутити, перемкнути трек, натиснути на паузу, зупинити.

Клавіші для роботи в браузері допоможуть перейти на наступну-попередню сторінку, оновити сторінку, повернутися на домашню сторінку.

Можуть бути також клавіші, при натисканні на які будуть відкриватися певні програми: Word, Excel, Paint, Калькулятор, або клавіші для швидкого копіювання і вставки тексту. Вони будуть зручні для тих користувачів, хто недавно працює за комп'ютером і не звик користуватися гарячими клавішами.

На клавіатурі також може бути спеціальне коліщатко, аналогічне тому, яке на мишці. Воно дозволить перегортати вміст вікон.

На ігрових клавіатурах певні клавіші виділені яскравим кольором. Також тут є програмовані клавіші натискання на них буде імітувати натискання певних клавіш.

Зверніть увагу на клавіші «Вимикання» та «Сон». Найчастіше, вони розташовуються дуже близько до основних клавіш, і є ймовірність випадкового натискання на них. Вибирайте клавіатуру, щоб ці дві клавіші знаходилися трохи збоку, або ж можете просто відключити в налаштуваннях.

Продаються також клавіатури з підсвічуванням. Це дуже зручно, якщо Ви звикли працювати вночі, але включене світло відволікає рідних і заважає їм.

Деякі клавіатури можуть бути оснащені тачпадом. Нагадує ноутбук, і стануть в нагоді тим, хто збирається підключити її до телевізора або медіацентру. Адже тачпад з легкістю замінить Вам миша.

В клавіатуру також можуть бути вбудовані порти USB для підключення навушників і мікрофону.

Звертайте також увагу на звук, який видає клавіатура при натисканні клавіш. Якщо він сильно гучний, або схожий на клацання – це з часом почне Вас дратувати, при тривалому наборі тексту, і буде заважати Вашим рідним, особливо якщо Ви звикли працювати за комп'ютером вночі.

Клавіатура може бути матова і глянсова, чорна або біла.

Матова клавіатура буде попрактичней. На глянцевому будуть залишатися відбитки пальців, подряпини, з часом вона почне затиратися, і втратить свій початкові гарний вигляд.

Раніше продавалися клавіатури переважно білого кольору. Зараз можна знайти будь-кого, але найпоширеніші – чорні.

Зверніть увагу і на колір фарби, якими букви нанесені на клавіші. Англійські літери зазвичай виділені білим кольором. Російськомовна клавіатура мала різне забарвлення: синя, зелена, жовта, червона. Вибирайте так, щоб очі не втомлювалися і букви були добре видні.

Тепер, зайшовши в магазин, Ви не будете дивитися і губитися, в тому розмаїтті клавіатур, яке надають виробники на сьогоднішній день. Шукайте варіант, який підходить саме Вам, не бійтеся натискати на кнопки, цікавитися типом підключення. Удачі і легкого Вам вибору!Рекламний блок