Декілька способівЯк очистити комп'ютер від вірусів абсолютно безкоштовно

Рекламний блок

При постійній роботі в інтернеті або використання неперевірених носіїв інформації нерідко виникає необхідність очистити комп'ютер від вірусів безкоштовно.

Використання платних антивірусних програм доступно не всім користувачам, а платити за усунення проблеми, що виникає періодично у багатьох користувачів, недоцільно і невигідно.

Зміст:


 • Першочергові дії
 • Використання антивірусів
 • Очищення пам'яті
 • Додаткові дії

 • Тим більше, що існує ряд способів, які вирішать питання, заощадивши час і кошти.

  Очистить компьютер от вирусов бесплатно

  Першочергові дії


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  В першу чергу при виникненні проблеми (на екрані з'являються написи, яких там бути не повинно, комп'ютер працює повільніше, при відкритті браузера здійснюється перехід на сторонні сторінки тощо), слід забезпечити безпечну роботу комп'ютера.

  Для цього запускається спеціальний режим, вибраний на більшості систем, натиснувши F8 при завантаженні. В результаті з'являється вікно типу:


  Окно дополнительных вариантов загрузки


  Вікно додаткових варіантів завантаження


  Після появи вікна слід вибрати один з варіантів «Безпечного режиму» і натиснути Enter. В основному це допомагає завантажити систему.

  Якщо ж спроба виявилася невдалою, значить, вірус пошкодив і реєстр «Віндоус», тому тепер потрібно спочатку знайти файл для відновлення безпечного режиму, запустити її з командного рядка при завантаженні, і тільки потім завантажити систему.

  Після цього можна користуватися антивірусними програмами.

  повернутися до меню ^

  Використання антивірусів


  Запустивши комп'ютер у безпечному режимі, слід антивірус, здатний вирішити цю проблему автоматично, шляхом сканування жорсткого диска, пошуку і лікування (або видалення) заражених вірусом файлів.

  Існують програми з такими функціями, за які доведеться заплатити. Але при бажанні можна знайти безкоштовні або умовно-безкоштовні (наприклад, працюють 30 днів і тільки потім вимагають оплати і реєстрації).

  Curelt (Dr.Web)

  Однією з найпопулярніших програм, за використання яких вам не доведеться платити, а пошук і скачування в мережі не займуть багато часу, є доктор веб – точніше, одна з версій цього антивіруса, Curelt.  Скачати можна за посиланням: free.drweb.ru/cureit.
  Панель проверки программы Curelt

  Панель перевірки програми Curelt


  Після завантаження та установки антивіруса потрібно запустити один з пропонованих видів перевірки. Швидка, як правило, займає декілька хвилин.

  Повна, в залежності від продуктивності процесора, розмірів жорсткого диска та інших параметрів, може проводитися і півдня – однак, в той же час ви можете виконувати й інші завдання на комп'ютері.  Рада! При підозрі на віруси в системі варто завжди вибирати повну перевірку.

  Після багатогодинного сканування на екрані з'явиться пропозиція вилікувати або видалити заражені файли.

  Якщо лікування не вдається, видалення буде єдино можливим виходом з ситуації – простіше поставити додаток заново, ніж залишити в ньому шкідливий код і згодом повністю заново систему.

  Антивірус Касперського

  Наступним потужним засобом проти вірусів є відома вітчизняна програма, яка раніше була тільки платною, але тепер і пропонує безкоштовну версію. Встановивши антивірус касперський на свій комп'ютер, можна відразу ж провести сканування.

  Для подальшої безкоштовної підтримки потрібно зареєструватися і отримати доступ до захисту комп'ютера протягом року.


  Окно скачивания антивируса Касперского на официальном сайте

  Вікно скачування антивірусу Касперського на офіційному сайті


  Функціональність безкоштовно версії більш ніж достатня для разового видалення вірусів. А управління інтуїтивно зрозуміле навіть для користувача, що запускає її вперше.

  AVZ

  Для того щоб позбутися від шкідливих програм за допомогою цієї безкоштовної програми, її потрібно скачати з сайту виробника, а потім виконати наступні дії:

 • Запустити антивірус;
 • Перейти в меню «Файл» і вибрати «Відновлення системи»;
 • Вибрати всі пункти і запустити їх виконання;
 • Зайти в меню «Сервіс»/«Менеджер процесів»;
 • Прибрати процеси, які не підсвічуються зеленим;
 • Зайти в меню «Файл»/«Майстер пошуку»;
 • Виконати очищення операційної системи.

 • Меню программы AVZ

  Меню програми AVZ


  Інші програми

  Також існують спеціальні антивіруси, що дозволяють позбутися від рекламних вірусів. До них відносять, наприклад, Quick – програму, до функцій якої можна скористатися безкоштовно.

  З її допомогою перестануть відкриватися зайві вікна браузера і здійснюватися переходи по стороннім посиланнях.

  Для перевірки системи онлайн і позбавлення від вірусів без завантаження програм теж є кілька варіантів. Один з них – ESET Online Scanner, функції якого дозволяють частково відновити працездатність системи.

  Хоча можливості його набагато менше порівняно з встановлюваними антивірусами.

  Існує ще кілька непоганих і безкоштовних програм типу Avasta, Avira і Microsoft Security Essentials. Однак при їх використанні є кілька нюансів:

 • Частина таких антивірусів є безкоштовними тільки протягом певного періоду (наприклад, 1 року);
 • Ефективність їх менше, ніж в описаних вище програм;
 • Виявлення вірусів проводиться постійно, але, якщо система заражена і шкідливий код пропущено, більшість безкоштовних антивірусів вже не здатне їх виявити.
 • повернутися до меню ^

  Очищення пам'яті

  Після того як віруси виявлені або в процесі перевірки системи слід подбати про очищення пам'яті комп'ютера, де теж можуть перебувати зайві процеси, що негативно впливають на працездатність системи.

  Для того щоб їх виявити, потрібно запуск Диспетчера завдань» (одночасне натискання клавіш «Ctrl» «Alt» «Del»). Після цього на вкладці «Процеси» можна побачити всі працюють зараз програми.


  Список процессов на компьютере

  Список процесів на комп'ютері


  Деякі з цих процесів можна відключити. Іноді їх може розпізнати навіть неспеціаліст – шкідливі коди виглядають незрозумілими наборами символів (і навіть китайських ієрогліфів).

  Головне при цьому – не випадково закрити важливі для роботи процеси, хоча найчастіше система просто не дозволить цього зробити.

  Для того щоб процеси не запускалися під час запуску Windows, слід прибрати їх з автоматичної завантаження. Для цього слід:

 • Натиснути «Windows» «R»;
 • Набрати в рядку команду «msconfig»;
 • У меню, що з'явилося, перейдіть на вкладку «Автозавантаження» вимкнути зайві програми (прибрати галочки).

 • Список приложений, загружающихся автоматически при запуске системы

  Список додатків, що завантажуються автоматично при запуску системи


  В основному, в цьому списку знаходяться керуючі програми антивірусів, месенджерів, а також деякі драйвера. Чим більше в ньому додатків, які не встановлював власник комп'ютера, тим більше шанс зараження системи.

  повернутися до меню ^

  Додаткові дії

  Після виявлення вірусів і їх видалення, слід остаточно переконатися, що ні одна шкідлива програма не залишилася ні в пам'яті, ні на жорсткому диску. Для цього слід:

 • Очистити кошик;
 • Відредагувати реєстр. Всі встановлені програми, що відображаються в ньому у розділі HKEY_CURRENT_USER/ Software. Непотрібні видаляють клавішею Delete.
 • Останній пункт рекомендацій слід виконувати з великою обережністю, так як видалення зайвих рядків реєстру може призвести до пошкодження системи і необхідність її переустановки.

  Знаючи, як очищати комп'ютер від вірусів, варто постійно проводити такі очищення хоча б 1-2 рази на рік.

  Рекламний блок