Як підключити жорсткий диск до ноутбукуОпис процедури

Рекламний блок

На сьогоднішній день чимало людей знають, як підключити жорсткий диск до ноутбука. Але є й такі, кому це поки що не відомо. В цій процедурі немає абсолютно нічого складного, і зараз ми розглянемо всю її поетапно.

Після прочитання даного опису будь-який користувач з легкістю зможе замінити жорсткий диск буквально за кілька хвилин. Перед цим скажемо, що існує лише два способи підключення – в якості заміни вже існуючого вінчестера і як зовнішній накопичувач.

Зміст:


 • Як внутрішній накопичувач
 • Як зовнішній накопичувач

 • Хоча цікаво, що багато хто взагалі не знають, чи можна підключати накопичувач так, щоб він знаходився поза корпусу ноутбука. Отже, почнемо!

  Как подключить жесткий диск к ноутбуку

  Як внутрішній накопичувач


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Почнемо з найскладнішого – підключення вінчестера жорсткого диска, тобто як заміна вже наявного.

  В даному випадку необхідно зробити наступне:

 • Вимкнути ноутбук. Усі операції здійснюються виключно з вимкненим харчуванням. В іншому випадку можна просто «вбити» ваш пристрій і ніщо не зможе повернути його до життя. Звичайно, таке зустрічається нечасто, але зустрічаються.
 • Вийняти акумулятор. Найчастіше це робиться так, як показано на малюнку №1 – спочатку необхідно натиснути на замки кріплення (просто посунути їх в сторону), після чого вийняти батарею з корпусу ноутбука.

 • №1. Снятие аккумулятора ноутбука


  №1. Зняття акумулятора ноутбука


 • Знизу на панелі ноутбука необхідно знайти кришку розміром приблизно 13х7 см (може бути трохи більше або менше, але в будь-якому випадку це буде прямокутник). Цю кришку потрібно вилучити шляхом відкручування гвинтиків. Робиться це за допомогою звичайної фігурної викрутки так, як це показано на малюнку №2.

 • №2. Процесс откручивания шурупов крепления крышки отсека для винчестера

  №2. Процес відкручування шурупів кріплення кришки відсіку для вінчестера  Примітка: У деяких випадках у ноутбуків буде єдина задня кришка, і ні на які відсіки ділитися вона не буде. У такому випадку потрібно зняти всю її цілком. Тоді потрібно буде відразу дізнатися, де знаходяться жорсткі диски. Дізнатися їх можна за характерним виглядом і розмірами (приблизно 10х7 см). Їх вигляд показаний на малюнку №3.
  №3. Накопители внутри ноутбука

  №3. Накопичувачі всередині ноутбука


 • Відповідно, його потрібно вилучити. Вінчестери завжди знаходяться в невеликому кріпленні, яке тримається теж на маленьких шурупах. Відповідно, їх потрібно відкрутити тієї ж викруткою і руками вилучити жорсткий диск з кріплення.
  Спочатку вилучається саме кріплення, а потім з нього вже сам вінчестер. На малюнку №2 якраз показано диски в кріпленнях. Але нам потрібно їх зняти.
  Зрозуміти, що кріплення знято можна по одному простому ознакою – ви побачите саму плату, тобто фізичний його вигляд, без всяких ізоляцій і додаткових покриттів. Її зовнішній вигляд показаний на малюнку №4.

 • №4. Плата жесткого диска

  №4. Плата жорсткого диска


  У деяких випадках вінчестер знаходиться в коробці, яка ізолює його з усіх сторін. Тоді її теж потрібно розібрати. Зробити це нескладно, адже вона з усіх боків прикріплена до вінчестера шурупами.


  №5. Снятие коробки накопителя

  №5. Зняття коробки накопичувача


 • Після того як коробка або кріплення знято, туди ж потрібно встановити новий жорсткий диск. Тут варто зауважити, що існує два типи вінчестерів SATA і IDE. Зовнішній вигляд кожного показаний на малюнку №6.

 • №6. ЖД двух типов – SATA и IDE

  №6. ЗАЛІЗНИЧНИЙ двох типів – SATA і IDE


  Як бачимо, у них абсолютно різні кріплення. Добре, якщо ви замінюєте старий жорсткий диск на новий того ж типу. Тоді потрібно просто вставити все як було. На переважній більшості ноутбуків використовується саме SATA.

  В іншому випадку доведеться купувати перехідник з SATA на IDE або навпаки. Виглядають вони приблизно так, як показано на малюнку №7.


  №7. Переходник с SATA на IDE или наоборот

  №7. Перехідник з SATA на IDE або навпаки


  Але застосовувати такі перехідники в ноутбуках вкрай не рекомендується, тому що їх банально нікуди вставити. Є короткі перехідники, які являють собою звичайну плату, з одного боку якої розташовується контакт SATA, з іншого – IDE.

  Зовнішній вигляд одного з них показаний на малюнку №8. Такі застосовуються в ноутбуках, але в більшості випадків рекомендується просто взяти такий тип жорсткого диска, який вже стоїть в ноутбуці.


  №8. Переходник с SATA на IDE или наоборот для ноутбуков

  №8. Перехідник з SATA на IDE або навпаки для ноутбуків


  От і все! Тепер новий ЗАЛІЗНИЧНИЙ знаходиться на своєму місці. Якщо на комп'ютері є вільний роз'єм під другий жорсткий диск, можна точно таким же чином встановити його на відповідне місце.

  Також Вам може бути цікаво:

 • Комп не бачить жорсткий диск: як вирішити проблему?
 • Як розбити жорсткий диск на розділи – докладна інструкція
 • Клонування жорсткого диска: 5 кращих програм для вашого ПК
 • З чим можуть виникнути складності

  Головним чином складності при установці можуть виникнути з кріпленнями вже наявного вінчестера.

  Справа в тому, що різні фірми роблять різні кріплення або навіть повноцінні коробки і часто користувачі просто не знають, як їх знімати і що з ними робити далі – як вилучити сам жорсткий диск комп'ютера.

  Наприклад, в деяких моделях Toshiba є невеликий, можна сказати «допоміжний» відсік, який потрібно прибрати, перш ніж знімати головну кришку. Цей процес показаний на малюнку №9.


  №9. Снятие «вспомогательного» отсека для снятия крышки

  №9. Зняття «допоміжного» відсіку для зняття кришки


  Після цього потрібно буде ще прибрати кріплення на самому диску. Це кріплення показано на малюнку №10.


  №10. Снятие крепления с ЖД

  №10. Зняття кріплення з ЖД


  Що стосується вищезазначеного перехідника, зазвичай в літературі він називається коннектором. Процес його зняття схематично показаний на малюнку №11.


  №11. Снятие переходника с SATA на IDE или наоборот

  №11. Зняття перехідника з SATA на IDE або навпаки


  Деякі моделі мають в своїй конструкції такий ось нехитрий елемент. І знімати його треба далеко не завжди. З рештою проблем виникнути не повинно.

  Варто сказати, що заміна жорсткого диска на звичайному персональному комп'ютері набагато складніше, адже там до інтерфейсів IDE і SATA підключаються відповідні проводи і шини. Часто люди плутають щось з цього і потім виникають проблеми.

  В ноутбуках, все значно простіше. Хоча, звичайно, все залежить ще і від комп'ютера.

  Ще рекомендуємо прочитати:

 • Як поставити пароль на ноутбук – покрокова інструкція
 • Клавіатура ноутбука не працює: що робити?
 • повернутися до меню ^

  Як зовнішній накопичувач


  Отже, спочатку ми говорили, що багато хто не знають, чи можна підключити другий жорсткий диск як зовнішній накопичувач. Звичайно, можна і робиться це дуже просто – через USB, самий звичайний і знайомий усім нам порт. Тільки для цього потрібно придбати спеціальний жорсткий диск.

  Він так і називається – «зовнішній». Приклад такого показаний на малюнку №12.


  №12. Внешний ЖД

  №12. Зовнішній ЖД


  Як бачимо, такий пристрій має один-єдиний кабель, який підключається через USB до комп'ютера. В принципі, для користувача процес підключення зовнішнього накопичувача виглядає точно так само, як підключення самої звичайної флешки.

  Так і на комп'ютері він відображається немов звичайний USB-накопичувач, тільки не в розділі «Пристрої зі знімними носіями», а в розділі «Жорсткі диски».  Важливо: У випадку з зовнішнім жорстким диском при його вилученні обов'язково вибирати безпечне виймання. Інакше пошкодження такого неминуче!

  Сьогодні можна з упевненістю говорити про те, що за зовнішніми жорсткими дисками майбутнє. Вони дуже зручні у використанні і не вимагають особливих знань для їх використання. Тому вже дуже скоро у кожного буде кишеньковий вінчестер.

  А поки що було б непогано знати і те, як замінити жорсткий диск всередині комп'ютера.

  Рекламний блок