Як дізнатися модель ноутбука?

Рекламний блок

kak-uznat-model-noutbuka

Я продовжую розповідати про те, як пізнати модель пристрою. Якщо минулого разу я говорив про планшетах, то сьогодні настає черга ноутбуків. Відразу традиційне питання - навіщо потрібно знати модель пристрою? Наприклад, для того, що б завантажити «правильний» драйвер, який підходить саме вашому ноутбуку, або для заміни акумулятора.

До речі, у випадку з ноутбуком дізнатися модель ви зможете в 99.9% випадків. Зараз ви в цьому переконаєтеся.

Дивимося на упаковку

Першим ділом, звичайно ж, потрібно звернути свою увагу на упаковку від ноутбука. У деяких випадках упаковка може бути барвистою, на ній зображено ваш пристрій і поруч написано його назва. Якщо коробка найпростіша і на ній є тільки назва виробника, значить, десь має бути наклейка, на якій вказані всі параметри ноутбука. Такий наклейки просто не може не бути, тому шукайте краще.

Крім того, в упаковці завжди є інструкція для пристрою, на якій чорним по білому написано назву девайса.

Спосіб актуальний для тих випадків, якщо ви не встигли позбутися від упаковки.

Передня панель

Деякий виробники вказують модель ноутбука прямо поруч з екраном. Так, зокрема, надходить компанія HP - під екраном у деяких випадках ви зможете знайти невелику маркування (інші виробники можуть вказувати маркування над екраном). Приклад показаний нижче на картинці:

Задня кришка

Якщо ви не бачите перед собою назву моделі, значить, є привід перевернути ноутбук. На його задній кришці знаходиться невелика наклейка з назвою моделі, а також деякими характеристиками пристрою.

Найчастіше це навіть не наклейка, а своєрідна гравірування - літери надруковані прямо на пластику, так що інформація нікуди не дінеться.

Під батареєю

В окремих випадках можна знайди написи під батареєю. Акуратно вийміть акумулятор і подивіться, чи є під ними які-небудь записи. Відразу хочу сказати, що так чинять деякі виробники, тому є великий ризик, що ви нічого не знайдете.

А от написи на самому акумуляторі ні про що не говорять. Як правило, на них можна знайти тільки назва моделі самої батареї, яка в свою чергу може використовуватися на різних пристроях.

dxdiag

Далі я розповім вам про те, як можна з'ясувати назва ноутбука, вдавшись до стандартних інструментів Windows.

Увімкніть пристрій, а після того, як воно буде запущено, клацніть на кнопку «Пуск» і в рядку «Знайти програми та файли» напишіть dxdiag (це засіб діагностики DirectX). Потім запустіть однойменну програму і почекайте деякий час, поки вона буде збирати дані.

На вкладці «Система» ви зможете побачити різну інформацію про вашому пристрої. Погляньте на рядок «Модель комп'ютера», де буде вказано назву вашого девайса.

Командний рядок

Інше стандартне засіб Windows, яке нам зможе допомогти, це командний рядок.

Що б скористатися командним рядком, зайдіть в «Пуск» - «Усі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок». Або у рядку «Знайти програми та файли» напишіть слово cmd.

Отже, командний рядок запущена. Напишіть wmi csproduct get name без лапок та інших символів, після чого натисніть Enter.

Вуаля, ми бачимо модель ноутбука. Хочу зазначити, що в деяких випадках найменування фірми-виробника присутня в командному рядку, а в інших - відсутня.

BIOS

Як варіант, ви можете скористатися інформацією, яка є в Біосі. Про те, як в нього зайти, я в подробицях розповідав деякий час назад, тому не буду повторюватися.

Отже, БІОС запущений. Тепер необхідно знайти вкладку з інформацією про вашому пристрої. Найчастіше вона так і називається - Info. У ній є практично вся інформація про ноутбуці, включаючи модель і тип процесора, жорсткого диска, назва додаткових комплектуючих і т. д.

У графі Product Name ви побачите назву ноутбука.

Сторонні програми

Якщо так вийшло, що ви ніяк не можете знайти найменування моделі вашого пристрою, то в крайньому випадку можна скористатися стороннім софтом, який збирає абсолютно всю інформацію про вашому ноутбуці.

Таких програм - безліч. За вже сформованою традицією я розповім про одну з найвідоміших і популярних програм під назвою Everest. Відразу хочу нагадати, що ця програма платна, але за перші 30 днів розробник з вас не буде стягувати плату, так що певний час ви можете користуватися «Еверестом» безкоштовно.

Викачуємо Everest з офіційного сайту, встановлюємо на комп'ютер і запускаємо. Далі відкриваємо вкладку «Комп'ютер» - «Загальна інформація» і в правій частині у графі «Системна плата» бачимо назву свого ноутбука.

P. S. Всі зазначені способи підходять для будь-яких ноутбуків: HP, ASUS, Lenovo, Samsung, Dell, Acer, Toshiba і т. д.

*****

На цьому все. Я щиро сподіваюся, що представлена тут інформація допоможе вам дізнатися модель вашого ноутбука. Будуть питання - задавайте.

Рекламний блок