Чим відрізняється iPhone (айфон) 5 від 5s - основні відмінності

Рекламний блок

Знамениті «п'ятий» iPhone, а також більш просунуті 5S стали, мабуть, найбільш продаваними і бажаним гаджетами компанії. Оптимальна діагональ, спритний інтерфейс і принципово новий дизайн ОС.

Так, ці телефони були представлені кілька років тому, і зараз в магазинах доступні вже шості "інкарнації" в особі iPhone 6 і 6 Plus. Вони ще більш продуктивніше, але і цінник відповідний.

Зміст:


 • Фізичні характеристики
 • Апаратні характеристики
 • Вартість iPhone 5 проти iPhone 5s

 • Якщо ви бажаєте придбати потужний, красивий і універсальний гаджет, але не хочете переплачувати, то краще зупинити свій вибір саме на "п'ятірках". А от чим вони різняться між собою — зараз розберемо.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Багато хто поняття не мають, чим відрізняється айфон 5 від 5s. Адже вони практично ідентичні. Враховуючи, що пересічний покупець використовує лише малу частку всіх можливостей апарату, йому немає потреби набувати девайс з більш потужним процесором, тобто 5S. З іншого боку, ви не будете думати про те, що ресурси апарату "морально" вичерпають себе через рік-другий.

  Давайте порівняємо відмінності між iPhone 5 і iPhone 5s, щоб, нарешті, розставити всі крапки над і і розвіяти сумніви. Почнемо із зовнішнього вигляду, як однієї з основних причин придбання серед молоді.

  Фізичні характеристики


  <!-- G-new - первый h2 -- />

  Вага і габарити

  Обидва апарати мають ідентичні характеристики маси, ширини, товщини і висоти. Вага – 112 г;

 • Довжина – 123,8;
 • Ширина – 58,6;
 • Товщина – 7,6 мм


 • Зверніть увагу! Під кришкою 5S «ховається» більш потужне залізо і батарея. Те ж можна сказати про камері, незважаючи на однакове число пікселів. Ідентичні габарити – великий плюс, оскільки користуватися апаратом дуже комфортно.

  Колір і дизайн

  Якщо не знаєте, як відрізнити айфон 5 від 5s візуально, то зверніть увагу на 2 моменти:

 • кнопка «додому»;
 • кольорове оформлення.
 • По-перше, на iPhone 5s інженери встановили сканер, який зчитує відбиток пальця, нова технологія отримала назву Touch ID. У звичайної «п'ятірки» кнопка стандартна, увігнута, з білим квадратом (в «білій» версії в чорному). Виглядає це так:

  чем отличается айфон 5 от 5s

  По-друге, iPhone 5 виробляється всього в двох варіаціях: чорний і білий.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Його послідовник має 3 кольори:

 • білий;
 • золотий (шампань);
 • темно-сірий.
 • чем отличается айфон 5 от 5s

  Як бачите, додався золотий корпус, покликаний розбавити нудний монохромний забарвлення попередніх моделей. До того ж, Apple вирішили відмовитися від чорного, замінивши його темно-сірим виконанням.

  Візуально відрізнити варіації кольорів складно, але при порівнянні видно, що 5S трохи світліше.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Задня кришка також зазнала змін. В першу чергу звертаємо увагу на спалах і бачимо 2 світлодіода (5S) замість одного (5). На цьому зовнішні відмінності iPhone 5 від iPhone 5S закінчуються.

  повернутися до меню ^

  Апаратні характеристики


  Переходимо до апаратної частини. Порівнювати дисплеї пристроїв марно, оскільки діагональ, щільність точок і дозвіл ідентичні.  Важливо! В iphone 5s встановлено 64-бітний чіп A7, що містить 2 ядра по 1,3 ГГц кожне. Незважаючи на те, що в попередньому поколінні пристроїв використовується практично ідентичний чіп A6 з такою ж частотою, смартфон здатний виробляти лише 32-бітові обчислення.

  5S додатково забезпечений окремим співпроцесором М7. Цей «помічник» зчитує показники з гіроскопа, компаса і акселерометра. По суті, він просто розвантажує основний чіп, не даючи телефону «тупити» при навантаженні.

  Інженери Apple стверджують, що ця зв'язка може «потягатися» з ПК в плані продуктивності.

  Батарею у 5S також збільшили, довівши ємність 1500 маг. Враховуючи оптимізовану ОС, заряду повинно вистачити на пару діб роботи. На тривалості дзвінків цей показник позначилася непогано.

  Сумарний час розмов, в теорії, збільшилася на 2 години, тобто з 8 до 10. Мова йде про 3G мережах. В GSM цей показник виглядає куди більш значним.

  Камера і можливості

  В обох випадках використовується модуль на 8 Мп з автоматичним фокусуванням. Фронтальну камеру залишили без змін. Вона як була 1,2 Мп, так і залишилася.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Інженери відзначають, що тиловий модуль 5S був кардинально перероблений. Розмір пікселя зменшили до 1,5 мкм. У теорії, це повинно давати більш яскраві і барвисті фотографії при будь-якому освітленні. На практиці ж яких-небудь серйозних змін помічено не було.

  Так, фото стали чіткіше при денному світлі, але вечірня і нічна зйомка показала, що кадри ще далекі від досконалості. У будь-якому випадку, все суб'єктивно.

  Окремо згадаємо спалах. На «п'ятому» iPhone був всього один світлодіод. У 5S додали ще один. Перший дає тепле світло, другий – холодний. Цей прийом допомагає отримати більш природні кольори, наближені до оригіналу.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Над роботою автофокуса також потрудилися, вдвічі збільшивши час наведення на об'єкт. Поліпшили стабілізацію режимів фото і відео, а також загальну динаміку.

  Як не крути, але камера у 5S стала більш «живий» і чуйною.

  Пам'ять

  Модель iPhone 5 поставлялася в трьох варіаціях. Самий «скромний» апарат задовольнявся незнімним сховищем на 16 Гб. Тим, кому цього здавалося мало, пропонували версії з 32 і 64 Гб на борту.

  Якщо ви думаєте, що 5S щось змінилося в цьому відношенні, то сильно помиляєтеся. Парк накопичувачів залишився колишнім. У народі ходили чутки про версії на 128 Гб, але на цьому все і закінчилося. Слотів розширення, за традицією, не передбачено.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Брак флеш-пам'яті, за традицією, можна компенсувати хмарними сховищами і iTunes.

  Операційна система і сенсор

  Зупинятися на ОС докладно – немає ніякого сенсу. По-перше, вся ергономіка, налаштування та інші елементи ідентичні як «п'ятірки», так і 5S. А ось на біометричний сканер варто зупинитися докладніше.

  Цей сенсор – сканер відбитків пальців, сфера застосування якого досить велика. Нагадаємо, що в iPhone 5 цієї функції немає.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Налаштувати його досить просто. У параметрах слід вибрати пароль для доступу, який система запропонує замінити відбитком. Все досить просто, оскільки не потрібно запам'ятовувати цифри.

  Щоб відбиток відпрацьовував коректно, потрібно «навчити» цього систему. Для цього буде потрібно кілька разів покласти палець (неважливо, який саме) на датчик і дочекатися оповіщення про успішне скануванні.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  Якщо все зроблено вірно, то ви заощадите дорогоцінний час при розблокуванні, при цьому обзаводитеся додатковим захистом від зловмисників, які можуть зазіхнути на пристрій.

  На жаль, в Touch ID є один невеликий недолік. Палець, який ви вибрали, повинен бути чистим і сухим, інакше система його просто не визнає. Так що краще запам'ятати пароль на всякий випадок.

  чем отличается айфон 5 от 5s

  У візуальному плані відмінності айфон 5 від 5s мінімальні. «Непосвячений навряд чи вгадає, яка модель перед ним лежить. А ось апаратно 5S дійсно «сильніше».

  Рекламний блок