Дисковод не читає диски

Рекламний блок

Як і будь-яке інше пристрій, DVD привід одного разу може дати збій і дисковод не читає диски. У цій статті ви дізнаєтеся, чому таке може статися і як все виправити.
Ми розповімо про декілька найбільш характерних симптомах, які можуть спантеличити багатьох користувачів, а саме: привід не читає тільки CD або DVD, деякий час чути, як обертається диск, але система так і не розпізнає його, помилки читання записаних болванок, при тому, що диски з ліцензійним софтом, читаються без будь-яких проблем.

Причини, пов'язані з приводом

Існує багато причин, які можуть призвести до поломки, від простої пилу, до зносу внутрішніх частин.

Зрозуміти, що винуватцем цієї проблеми є поломка самого пристрою, можна при таких ознаках:

 • Якщо запускаються DVD диски, але ні в яку не приймаються CD, або те ж саме, тільки навпаки – то можлива несправність, пов'язана з лазером;
 • Під час роботи з диском чути звук постійного збільшення оборотів, то, навпаки, уповільнення і часом скрегіт і тертя. Якщо таке виникає тільки з дисками одного виду, то ймовірно забруднення або знос лінзи. Але якщо привід так реагує виключно на один диск, то скоріш за все щось не так з самим диском;
 • Відносно нормально зчитуються диски з ліцензійним софтом, але практично не сприймаються записані CD і DVD болванки;
 • Апаратні причини можуть викликати проблеми і при запису дисків. Наприклад, під час запису відбувається незапланована зупинка, або весь процес повністю завершується, але отриманий диск взагалі ніде і ніяк не читається. Крім того, після такої помилки можуть бути проблеми при спробі заміни або стирання перезаписуваного диска.
 • Якщо ви зіткнулися саме з однієї з описаних проблеми, то велика ймовірність того, що всі причини криються в самому приводі. Серед них, частіше за все винна саме пил на лінзі і лазер, який ось-ось вийде з ладу.


  Але перш ніж робити які-небудь остаточні висновки, врахуйте: при поганому підключення шлейфів до приводу (або від приводу до материнської плати), можна зіткнутися з тими ж проблемами, що вже були описані. Тому, в першу чергу, необхідно зняти кришку з системного блоку і переконатися в надійному підключення всіх проводів.

  У будь-якому випадку, кращим рішенням буде покупка нового приводу, особливо враховуючи їх невисоку ціну. Хоча при поломці пристрою читання дисків в ноутбуці, часто заміну вкрай складно знайти. Тут можна вирішити проблему зовнішнього приводу, який підключається через USB.дисковод не читает диски

  В дуже крайньому випадку, якщо хочеться спробувати вирішити проблему самостійно, то можна розібрати DVD привід і акуратно, ватною паличкою, протерти лінзу. Іноді це може все повернути до нормальної роботи. Зверніть увагу, що привід не призначений для розборок і різних чисток, тому робіть все дуже обережно.

  Програмні помилки із-за яких дисковод не читає диски

  Проблеми, які ми описуємо у сьогоднішній статті можуть статися не тільки при фізичному поломки. Запідозрити причину в програмному забезпеченні можна в наступних випадках:

 • Якщо ви перевстановили Windows і після цього з'явилися вищеописані проблеми;
 • Диск перестав нормально працювати після того, як ви встановили програму, так чи інакше пов'язану з оптичними дисками і їх образами, наприклад, всім відомі: Alcohol 120%, Nero, Daemon Tools і подібні;
 • Не дуже часто, але теж зустрічається, при оновленні або встановлення драйверів, незалежно від того, вручну ви робите це або система виробляє установку в автоматичному режимі.
 • Переконається в тому, що тут справа криється в програмній частині, можна за допомогою завантажувального диска. Встановіть параметри BIOS завантаження з оптичних дисків і спробуйте запустити Live-CD операційну систему. Якщо все успішно запрацює, то шукайте причину серед свого софта.

  Як вчинити, якщо це дійсно виявилася програмна помилка? Першим кроком можна спробувати видалити додаток, робота якого можливо і призвела до таких наслідків. Якщо нічого не сталося, то можна встановити іншу версію цього ж додатка. Хорошим рішенням буде зробити відкат всієї ОС до більш раннього стану, коли все нормально працювало.

  У разі, коли DVD привід перестав читати диски після оновлення драйверів, можна виконати наступні дії:

 • Відкрийте вікно диспетчера пристроїв. Для цього одночасно натисніть сполучення двох клавіш Win R, у віконці, що з'явилося, «Виконати» напишіть команду devmgmt.msc і натисніть «Ок»;Программные ошибки из-за которых дисковод не читает диски
 • У списку пристроїв знайдіть категорію «DVD-дисководи...», розкрийте її. Потім зробіть клік правою кнопкою миші по потрібному приводу і натисніть на пункт «Видалити»;категория DVD-дисководы
 • Потім розгорніть верхнє меню «Дія» і натисніть на пункт «Оновити конфігурацію устаткування». Після цього система знову виявить підключений привід і виконає установку драйверів до нього.
 • До речі, якщо в цьому ж Диспетчері пристроїв виявите встановлені віртуальні приводи для роботи з образами дисків, то можете сміливо їх видалити і виконати перезавантаження комп'ютера. Іноді це допомагає.

  Давайте розглянемо ще один спосіб, на випадок, якщо диск перестав виконувати свої функції в Windows 7:

 • Знову відкрийте вікно Диспетчера пристроїв і розгорніть «IDE ATA/ATAPI контролери»;
 • В цій категорії будуть вказані ATA Channel 0, ATA Channel 1 і так далі, по порядку. Нам необхідно відкрити властивості, за допомогою кліка правою кнопкою, для кожного з цих пристроїв. У властивостях знадобиться відкрити розділ «Додаткові параметри» і подивитися на параметр «Тип пристрою». У тому випадку, якщо у вас встановлений ATAPI привід для оптичних дисків, зніміть (або поставте), прапорець біля пункту «Задіяти DMA». Потім збережіть внесені зміни і перезавантажте ПК і перевірте свій привід ще раз. При стандартних налаштуваннях цей параметр знаходиться у включеному стані.IDE ATA/ATAPI контроллеры
 • Користувачі операційної системи Windows XP можуть спробувати відкрити диспетчер пристроїв, знайти привід і зробити з нього клік, вибрати пункт «Оновити драйвери» і натиснути на установку драйвера вручну. Після цього необхідно вибрати стандартний драйвер системи для свого приводу.

  Зазвичай, одного з цих способів цілком достатньо. Якщо нічого не допомогло – поділіться цим у коментарях до статті, і ми постараємося розібратися з проблемою разом.

  Рекламний блок