Вибираємо домашній сервер. Частина 1.

Рекламний блок

Всім привіт! Ідея зібрати свій домашній сервер народилася у мене досить давно, але в силу різних причин постійно відкладалася. Нарешті, я вирішив, що пора діяти.

Матеріалу та опису всього процесу буде досить багато, тому зроблю кілька статей, в кожній з яких я постараюся детально описати всі кроки, щоб надалі з цим зміг впоратися навіть новачок. Не пропустіть!

Взагалі, в цій справі я також є новачком, тому буду розбиратися у всьому по ходу справи. Належить вирішити багато питань, від вибору комплектуючих і операційної системи, до вирішення дрібних технічних завдань.

Що з себе являє домашній сервер?

По своїй суті, це звичайний комп'ютер, що виконує завдання, для яких використання свого основного комп'ютера недоцільно. Він повинен працювати і бути доступний по мережі 24 години в добу 7 днів в тиждень, при цьому бути холодним, тихим і досить економічним в плані енергоспоживання.

Завдання домашнього сервера

 • Зберігання та резервне копіювання важливих файлів;
 • Організація доступу до файлів по локальній мережі і через інтернет;
 • Організація медіа-сервера для перегляду фільмів;
 • Організація відеоспостереження.
 • Як бачите, завдання найрізноманітніші, а можливостей для їх реалізації ще більше. І це далеко не повний перелік завдань , які можна доручити сервера. Всі обмежена лише вашою фантазією і знаннями, а ваші знання обмежені лише вашим бажанням. ??

  На свою ідею я планую витратити близько 6000 рублів. Подивимося, що з цього вийде, але, погодьтеся, це цілком доступна сума для такого обширного списку можливостей. Найголовніше - ми отримуємо відмінну можливість для докладного вивчення мережевих технологій і програм. Як не крути, а комп'ютерник повинен завжди йти в ногу з часом.... Будемо вчитися разом!

  На даний момент у мене є: wi-fi роутер для роздачі інтернету, комп'ютер (підключений інтернет через wi-fi адаптер) і ноутбук. Тепер в цю мережу буде додано домашній сервер.

  Схема мережі повинна виглядати приблизно так:

  Схема домашней сети с сервером

  Вибираємо домашній сервер

  Пошукавши на просторах інтернету підходящий готовий варіант, я зрозумів, що в такому обмеженому бюджеті можна розраховувати лише на самостійну збірку. Всі готові платформи або дорожче, або занадто обмежені по продуктивності і функціоналу.

  Платформа для сборки ПК Наприклад, можна використовувати готові платформи для складання ПК. Вони представляють із себе плату з вбудованим процесором, які вимагають лише встановлення в них оперативної пам'яті і жорсткого диска. Цілком вдалий варіант, якщо хочеться мати супер компактний ПК в красивій упаковці. На мій погляд, продуктивність таких систем при їх ціною, залишає бажати кращого.

  Сетевое хранилище Так, до речі, одним з хороших варіантів організації домашнього сервера може служити покупка готового NAS (мережевого сховища). NAS (Network Attached Storage) - це готові пристрої (по суті комп'ютер) для підключення до мережі, що містять один або кілька жорстких дисків. Містить вбудований веб-інтерфейс і величезна кількість налаштувань. В їх розпорядженні є вбудовані додатки для організації фотогалерей, поштових серверів, медіа-сервера, torrent-клієнти і т. д. Все це вже готове, як кажуть, «з кробки». Потрібно лише підключити живлення, зайти на пристрій по мережі і зробити необхідні налаштування. Також з переваг - тиша і низьке енергоспоживання.

  NAS - відмінний варіант для тих, кому досить вбудованих можливостей.

  Я вирішив, не використовувати готові рішення, а зібрати комп'ютер формату mini-itx. Так ми отримаємо більшу продуктивність, гнучкість системи, 10 до навичці «комп'ютерник». Природно, мінус в тому, що потрібно буде все налаштовувати своїми руками. Хоча... не такий вже це і мінус.

  Вибір комплектуючих

  В якості платформи для майбутнього сервера була обрана материнська плата GIGABYTE GA-J1800N-D2H формату mini-ITX. Ця плата вже має вбудований двоядерний процесор Intel Celeron J1800. Це не самий продуктивний процесор, але для домашнього сервера його буде цілком достатньо.

  Незаперечною перевагою процесора є низьке енергоспоживання і низьке тепловиділення, а значить він мало гріється, і для його охолодження досить пасивної системи охолодження. Відсутність вентиляторів робить цей ПК практично безшумним.материнская плата для домашнего сервера

  Плата має вбудовані роз'єми для миші і клавіатури, відео-роз'єми VGA і HDMI для підключення монітора або телевізора, 4 роз'єми USB 1 USB 3.0, гігабітний мережевий інтерфейс і аудіо входи/виходи. Крім того, на платі є роз'єм PCI-E x1 для підключення плат розширення.

  Одним з ключових моментів вибору стала її вартість - приблизно 2300 руб. За ці гроші ми отримуємо тиху і універсальну плату з вбудованим процесором.

  Материнська плата має роз'єми для оперативної пам'яті формату SO-DIMM з пониженим енергоспоживанням, тому в якості модулів ОЗП я вибрав CRUCIAL CT25664BF1339 DDR3L - 2 Гб.

  плата памяти SO-DIMM

  Вирішальним фактором стала її ціна 850 рублів.

  Корпус нового ПК також формату Mini-ITX. Вибирав з найпростіших варіантів до 2000 руб. Зупинився на корпусі FORMULA FW-107D.

  корпус для mini-itx

  У корпус вже встановлений блок живлення на 60 Вт, що цілком достатньо для обраної материнської плати.

  В якості жорсткого диска спочатку буду використовувати вже наявний у мене HDD 2,5" на 320 Гб від зовнішнього HDD. Все для економії бюджету. Якщо з якихось причин він мене не влаштує, заміню на інший, але для налаштувань і перших експериментів його цілком достатньо.

  Власне, це всі комплектуючі, необхідні для складання. Можна відправлятися в магазин за покупками і приступати до реалізації ідеї, але про це я буду розповідати в наступній частині. Збірка домашнього сервера. Частина 2.

  Напишіть в коментарях, чи цікаво вам буде стежити за цим експериментом? Пишіть доповнення або запитуйте, а я спробую відповісти на них. Поки!

  Рекламний блок