Як вимкнути комп'ютер або ноутбук?

Рекламний блок

kak-vyiklyuchit-kompyuter-ili-noutbuk

Чесно кажучи, я і сам чудово розумію, що на перший погляд назва теми для статті може викликати посмішку у користувачів. Але не поспішайте сміятися - сьогодні я розповім відразу про декілька способів виключення вашого ПК. Впевнений, що про деякі з них ви ніколи не чули. Поїхали.

Спосіб перший, найпоширеніший

Зрозуміло, що найпростіше вимикати комп'ютер за допомогою кнопки «Пуск». Навряд чи хтось не знає, як це робиться, але я, тим не менш, розповім про спосіб.

Натискаємо на кнопку «Пуск» і після появи вікна в правій його частині бачимо кнопку «Завершення роботи». Натискаємо на неї, після чого відбувається вимикання вашого пристрій.

Даний спосіб актуальний для будь-якої операційної системи Windows, будь це XP, 7, Vista йди навіть 8. Мої приклади засновані на платформі Windows 7.

Як вимкнути комп'ютер за допомогою клавіатури?

В даному випадку існує відразу кілька рішень. Перше з них в точності повторює те, про що я розповідав кількома рядками вище, тільки зараз ми будемо користуватися однією тільки клавіатурою.

Знайдіть на ній значок Windows " і натисніть на нього.

Після цього перед вами з'явиться вікно те ж саме меню, яке відкривається при натисканні на кнопку «Пуск». Далі ви можете слідувати по меню за допомогою стрілок на клавіатурі свій. І як тільки ви дійдете до кнопки «Завершення роботи», натисніть клавішу Enter і комп'ютер буде вимкнено.

Не менш цікавий і другий спосіб. Він простий та його легко запам'ятати. Отже, все, що вам потрібно, це натиснути на клавіші Alt F4. В цьому випадку спочатку будуть закриті всі запущені програми (у вас буде можливість зберегти деякі з них, якщо мова йде, наприклад, про текстовому редакторі), після чого з'явиться таке вікно:

Натисніть ОК або клавішу Enter.

Як вимкнути комп'ютер по таймеру?

У Windows передбачена дуже цікава фішка, яка дозволить вам вимкнути ПК через вказаний вами час. Звичайно, можна скористатися спеціальними програмами, але в разі, коли потрібно просто налаштувати інтервал вимкнути на один-два рази, ними немає сенсу користуватися.

Отже, ми скористаємося спеціальною командою shutdown, яку можна ввести в командний рядок, так і у меню «Виконати» («Пуск» - «Стандартні» - «Виконати»).

Для того, що б вимкнути комп'ютер, використовуються команди /s (вимикання пристрою) і /t (установка таймера в секундах).

Припустимо, що вам потрібно вимкнути комп'ютер рівно через 1 годину. Для цього встановлюємо команду Shutdown /s /t 3600 (3600 - це час у секундах). Після цього натисніть на клавішу Enter, і програма запуститься. Рівно через 1 годину комп'ютер буде вимкнено. Головне, не забудьте попередньо зберегти всі відкриті документи, інакше вони, швидше за все, не збережуться.

Якщо завис комп'ютер

У разі, якщо завис комп'ютер, то немає нічого краще, ніж використання кнопки включення/вимикання, яка знаходиться на корпусі пристрою. Вам необхідно не просто натиснути на неї один раз, як ви це робите при включенні, а натиснути і утримувати кілька секунд, поки комп'ютер не вимкнеться. Само собою, ніякі документи в цьому випадку не будуть збережені. Втім, коли ПК завис, вони не зберігаються за замовчуванням.

*****

Як бачите, все легко і просто. Вимкнути комп'ютер можна в будь-якому випадку. Головне, знати, як правильно це зробити.

Рекламний блок