Не приходить листопадове оновлення Windows 10

Рекламний блок

Windows 10, схоже, може стати останньою версією Windows. Ні, Microsoft не збирається винаходити щось нове або перейменовувати операційну систему. Просто тепер розробники переходять до концепції «Windows як сервіс». Таким чином, всі нововведення повинні будуть надаватися за допомогою функції оновлення, а нових випусків операційки робити більше не будуть. До речі кажучи, перше велике оновлення Windows 10 вже повинно було прийти на комп'ютери користувачів у листопаді 2015 року.


Листопадове оновлення Windows, зване користувачами за старою звичкою «першим сервіс-паком», оновлює систему до версії 1511, складання 10586 і вносить деякі зміни в функціонал. Стало можливо застосувати колірну схему і до заголовків вікон: ця можливість була втрачена в першому випуску Windows 10 і повернулася зараз. В багатовіконному режимі стало можливо перетягувати межу між вікнами, змінюючи розміри обох суміжних вікон, розташованих на екрані. Початковий екран («Пуск») став вміщувати більше плиток. Принтер за замовчуванням тепер стає останній використаний принтер. Є і ще поліпшення, актуальні більше для власників мобільних пристроїв і планшетів, наприклад, пошук втраченого пристрою і можливість перенесення програм на карту пам'яті. Втім, ця стаття для тих, хто з подивом виявив відсутність цих функцій на своєму комп'ютері. Це при тому, що Microsoft зробило оновлення фактично примусовими з тією тільки різницею, що їх можна на час відкладати і видаляти при виявленні неполадок. Отже, у властивостях системи або за непрямими ознаками ви виявили, що листопадове оновлення вам не дісталося – що робити?

 • Якщо після оновлення до Windows 10 пройшло менше 31 дня, то установка листопадового оновлення буде відкладена, щоб ви могли повернутися до попередньої версії Windows. Після того, як можливість відкоту буде втрачена, оновлення має стати доступним.
 • Якщо можливість відкату для вас не принципово, можете спробувати видалити папку Windows.old утилітою очищення диска. Оновлення може з'явитися.
 • Якщо минуло більше місяця, а оновлення не приходить, має сенс відключити оновлення з декількох джерел. У меню «Пуск» наберіть «Центр», відкрийте «Додаткові параметри Windows update», а там кликніть «Виберіть, коли і як отримувати оновлення».
 • У вікні, вимкніть параметр оновлення з декількох місць.
 • Натисніть на шестірню в лівому верхньому куті, щоб відкрити Параметри. Потім зайдіть в розділ оновлень (останній пункт). Щоб перевірити, чи не з'явилося листопадове оновлення, натисніть «Перевірити оновлення».
 • Якщо вищеописані прості дії не допомогли, просто скористаємося утилітою Media Creation Tool від Microsoft, яка як раз використовується для оновлення до Windows 10 або створення настановної флешки. Ця ж програма допоможе оновити і чинний випуск Windows 10. Звичайно, в результаті оновлення всі файли, настройки та програми зберігаються. Скачайте утиліту на офіційному сайті Microsoft (натисніть внизу сторінки Завантажити засіб зараз"): https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10"
 • Переконайтеся, що на системному жорсткому диску достатньо місця. Щоб скачати файли і зробити резервну копію колишніх системних файлів, системі може знадобиться близько 22-25 ГБ (3 ГБ викачуваних файлів, 1 ГБ тимчасових резервна копія Windows.old більше 17 ГБ). Щоб оновлення пройшло без пригод, краще мати місця з запасом.
 • Відкрийте скачаними файл. Після виконання підготовки програма запитає, що ви хочете зробити. Виберіть перший варіант – оновитися зараз. Натисніть «Далі».
 • Програма завантажить файли для оновлення, приготуйтеся почекати досить довго. Фактично це оновлення можна порівняти з новою установкою системи – розміром близько 3 ГБ.
 • Після завантаження файлів і перевірки програма попросить прийняти умови ліцензії.
 • Потім утиліта перевірить наявність оновлень. Це займе всього кілька хвилин. Етап вибору варіанта установки був пропущений, оскільки оновлення ставиться виключно зі збереженням файлів і додатків – програма повідомить, що ви вибрали саме такий варіант установки. На цьому етапі потрібно зберегти всі файли і закрити запущені програми. Натисніть «Встановити», після цього користуватися комп'ютером протягом деякого часу буде не можна.
 • Програма почне встановлювати оновлення Windows. У цей час комп'ютер кілька разів перезавантажиться, а сама процедура займе досить тривалий час (близько години, більше або менше, залежно від продуктивності комп'ютера).
 • Комп'ютер перезавантажиться, ви побачите привітальні слова, в стилі тих, що показувалися при попередньому оновленні системи до Windows 10. Можете переконатися в тому, що у вас найсвіжіший випуск Windows 10, перевіривши версію в розділі «Система» в настройках комп'ютера.
 • Так як фактично пройшло масштабне оновлення системи, на системному диску було створено резервну копію системних файлів в папці Windows.old, а в розділі «Відновлення» (Установки, Оновлення і безпека) замість можливості відкату до Windows 7 або 8.1 з'явилася кнопка для відкоту до більш ранній збірці. Ця можливість буде доступна для вас приблизно протягом місяця. Якщо вас влаштує працездатність системи, і в роботі не буде помилок, можете через деякий час утилітою Очищення диска видалити Windows.old і тимчасові файли установки Windows, звільнивши пару десятків гігабайт місця.
 • Рекламний блок