Практичні поради щодо вибору ноутбука

Рекламний блок

При виборі ноутбука багато часто стикаються з дилемою вибору. Якої фірми придбати ноутбук? З яким процесором на борту? Яку кількість оперативної пам'яті забезпечить максимальну швидкодію?

как выбрать ноутбук

У цій статті відображені і розглянуті основні критерії вибору ноутбука для різноманітних цілей і завдань, умов використання тощо. Це корисно для того, щоб виключити подальші муки совісті від неправильно зробленого вибору.

Вибираємо ноутбук виходячи з потреб і переваг

Найголовніше-визначити мету, для якої набувається ноутбук. Це може бути просто перегляд фільмів, серфінг в мережі Інтернет і робота з документами, а може бути запуск сучасних ігор з максимальними налаштуваннями або робота з ресурсоємними додатками. А може планується використання ноутбука в екстремальних кліматичних умовах.


1. Процесор

Мозком і серцем будь-якого портативного комп'ютера є центральний процесор. Саме він буде визначати загальну продуктивність системи. Не варто забувати, що чим потужніший процесор, тим більше він буде споживати електроенергії, за рахунок чого скоротиться час автономної роботи ноутбука. Основний вибір процесора коливається між брендами AMD і Intel. При скромному бюджеті, виділеному на покупку ноутбука і невеликих запитах до нього можна без зайвих вагань зупинити свій вибір на процесорі AMD. Але якщо на придбання високопродуктивної іграшки можна виділити гарну суму, та й завдання перед ними будуть ставитися серйозними, то вибір процесора Intel стає очевидним.

При виборі процесора не варто скупитися. Вся комп'ютерна техніка розвивається з кроком дискретності в 2 місяці. Тобто кожні наступні 2 місяці після покупки в продаж буде виходити більш новий процесор. А через рік він вже неминуче стане старим.

2. Оперативна пам'ять

Більшість покупців, надивившись реклами, зробили висновок, що основною частиною, основоположною всю загальну продуктивність ноутбука, є оперативна пам'ять. При правильно підбір всіх комплектуючих в цих словах є правда. Але якщо ноутбук буде встановлено повільний жорсткий диск (наприклад, зі швидкістю обертання вала шпинделя 5400 оборотів в хвилину), та ще й доданий слабким процесором, то ніяке кількість оперативної пам'яті не додасть йому швидкості роботи. Виходячи з цього найкраще брати ноутбук з потужним процесором, але меншим об'ємом оперативної пам'яті, яку в майбутньому можна буде легко додати (головне, щоб було достатньо слотів для установки пам'яті). Офісний ноутбук буде нормально функціонувати навіть з 2 Гб оперативної пам'яті, а ось у ігрової машини ОЗП ніяк не може бути менше 4 Гб.

3. Обсяг пам'яті для зберігання особистої інформації

При підборі ноутбука для будинку необхідно приблизно представляти, який обсяг даних на ньому буде зберігатися. Те ж саме стосується і ігрових моделей. Адже сучасні ігри займають по 30-40 Гб на жорсткому диску, і це не рахуючи самих файлів. У зв'язку з цим жорсткий диск на ноутбуці повинен бути не менше 500 Гб, а краще 1 Тб. Для прискорення швидкості роботи можна вибирати ноутбук не з класичним жорстким диском HDD, а використовувати новинку — твердотільний жорсткий диск типу SSD, за своєю структурою нагадує звичайну флешку. У нього швидкість обмін даними з іншими компонентами ноутбука в рази більше, ніж у його попередника. А в доповненні, він не боїться трясіння і ударів.

4. Відеокарта для вимогливих ігор

При підборі ноутбука, перспективно застосовуваного для запуску комп'ютерних ігор, окремим пунктом варто відзначити підбір відеокарти. Відеосистема ноутбуків буває трьох типів:

 • інтегрована (чіп відеокарти розміщений на одній платі з кристалом процесора);
 • дискретна (відеокарта йде окремо від процесора і в рази потужніше попередньої);
 • гібридна (коли в ноутбуці є як інтегрована, так і дискретна відеокарта, перемикаються в залежності від навантаження на відеосистему).
 • Останній варіант дуже актуальне для ноутбука. При перегляді фільмів, прослуховування музики або інших незначних навантаженнях на відеосистему функціонує інтегрована відеокарта (тим самим заощаджуючи заряд батареї), а при запуску гри автоматично запускається дискретна відеокарта, яка забезпечує плавне відтворення комп'ютерних ігор.

  5. Габарити і діагональ екрану

  При виборі ноутбука варто звертати увагу на його розміри і вагу. Наприклад, при покупці ноутбука для його використання в подорожах і поїздках немає ніякого резону купувати великий ноутбук з діагоналлю екрану 17 дюймів. В такому разі більш актуальним буде вибір ноутбука з меншим розміром екрана, який, до речі кажучи, відрізняється більшою автономністю. Тільки небажаний буде вибір нетбука. Він мало чим відрізняється від планшета, але автономність і зручність використання його значно нижче.

  6. Час автономної роботи

  Багато виробників ноутбуків при питанні про його автономності заявляють час близько 8-9 годин. В реальності переважна кількість ноутбуків зможе пропрацювати без підзарядки максимум 4 години. Та і якщо він реально зможе протриматися від батареї заявлені 8 годин, ціна його буде набагато більше своїх соратників. А при використанні його в домашніх умовах переплачувати за велику батарею немає ніякого сенсу.

  7. Передвстановлена операційна система і ліцензійне ПЗ

  Окремим розділом варто приділити час передвстановленою операційною системою. Деякі магазини самі інсталюють ОС пропоновані ноутбуки, яка часто виявляється далеко не ліцензійної, а вартість ліцензії в обов'язковому порядку підсумовується з вартістю ноутбука. Інші магазини продають ноутбуки з передвстановленою заводський системою. Але, як правило, ця система є тільки базової і не має більшості необхідних функцій. Ще одні продавці встановлюють самі продавані ноутбуки ОС сімейства Linux. Вони в переважній числі безкоштовні, прості і надійні, але людині, все життя просидевшему на продукти корпорації Microsoft, буде непросто розібратися з нею.

  8. Бездротові модулі

  Що ж стосовно бездротових інтерфейсів. Стандартний набір з Wi-Fi і Bluetooth в наш час представлений на всіх ноутбуках, крім, хіба, бюджетних. Дорогі моделі частенько комплектуються вбудованим 3G модемом, що може значно спростити вихід в Інтернет при відсутності Wi-Fi.

  Висновок

  При купівлі ноутбука ні в якому разі не можна скупитися. Більшість його складових не можна апгрейдити. А заощадивши сьогодні вже максимум через рік доведеться шукати йому заміну.

  Рекламний блок