Як закріпити область в Excel

Рекламний блок

Microsoft Excel володіє великим набором різних функцій. З його допомогою користувач може створювати таблиці, аналізувати дані, на основі зведених таблиць, будувати діаграми і графіки, розраховувати значення, використовуючи необхідні формули і функції. І крім усього цього, використовуючи Ексель, Ви також зможете переглядати великі таблиці.

Якщо у Вас багато даних, записаних по рядкам і стовпцям, все що потрібно – це закріпити стовпці і рядки в таблиці. Потім Ви зможете перегортати її, і завжди бачити, наприклад, шапку.

Отже, давайте розберемося, як можна закріпити необхідну область в Екселі.

Припустимо, у нас є таблиця, в якій підписані назви для всіх стовпців. Переходимо на вкладку «Вид» і клікаєм по кнопочці «Закріпити області». З випадаючого меню можна вибрати потрібний пункт.

Как закрепить область в Excel

Кнопочка «Закріпити верхній рядок» дозволить закріпити рядок під номером «1». При прокрутці таблиці, вона завжди буде видно.

Зверніть увагу, закріплені рядки і стовпці будуть підкреслені в таблиці чорною лінією.

Якщо вибрати «Закріпити перший стовпець», то при прокручуванні таблиці вправо або вліво, стовпець «А» завжди буде залишатися на аркуші.

В даному випадку це не підходить, так як перший стовпець таблиці розташований під літерою «З», а перший рядок під номером «3».

Для того щоб закріпити шапку таблиці Excel, яка знаходиться не в першому рядку, зробимо наступне. Виділяємо рядок, що знаходиться відразу під шапкою, в нашому випадку – це 4 рядок. Про способи виділення, Ви можете прочитати детальну статтю, як виділити клітинки в Екселі. Тепер клікаємо по кнопочці «Закріпити області» і вибираємо однойменний пункт з випадаючого меню.

Під час перегляду таблиці, закріплена шапка залишається на місці.

Для того щоб закріпити перший стовпець таблиці, який знаходиться не в стовпці А, виділяємо сусідній стовпець – у прикладі це D. Тепер натискаємо на кнопочку «Закріпити області».

Під час перегляду вправо, стовпець залишається на місці.

Щоб закріпити перший стовпець і рядок у таблиці виділіть комірку, яка знаходиться відразу під їх перетинанням: у прикладі – D4. Потім клацніть по кнопці «Закріпити області». З'являться горизонтальні лінії, які будуть позначати закріплену область таблиці.

Якщо Вам потрібно видалити закріплену область в Excel, клікніть по кнопці «Закріпити області». Ви побачите, що тепер першим пунктом там стоїть «Зняти закріплення областей», клікніть по ній.

Як бачите, закріпити потрібну область в Excel досить просто. Використовуючи ці рекомендації, Ви зможете закріпити шапку таблиці, її перший рядок або стовпець.Рекламний блок