Як охолодити ноутбук в домашніх умовах?

Рекламний блок

kak-ohladit-noutbuk-luchshaya-sistema-ohlazhdeniya

Ноутбук є дуже зручним мобільним пристроєм, яким ви можете користуватися вдома, хоч на вулиці, хоч в машині, хоч де-небудь ще. Однак компактність має зворотний бік медалі: за рахунок того, що корпус девайса відносно невеликий, в нього треба помістити всі необхідні компоненти. Зробити це не так важко, як здається, оскільки комплектуючі давно оптимізовані під невеликі пристрої, яким сміливо можна вважати ноутбук. Проблема в іншому - важливо впоратися з перегрівом комплектуючих, а ось це зробити зовсім непросто.

У перші кілька місяців ноутбук навряд чи принесе вам проблеми, пов'язані з перегрівом, хіба що ви не будете годинами грати на ньому в «важкі» ігри. Як правило, проблеми починаються через деякий час після початку експлуатації. Перегрів спочатку призводить до порушення стабільної працездатності девайса, в інших випадках це може вивести з ладу пристрій, якщо, наприклад, згорить процесор. Тому до цього питання треба ставитися вкрай уважно.

Насправді про перегрів тільки за останній місяць на сайті було розміщено відразу дві статті (раз, два). Сьогодні я хотів би розповісти вам про те, як можна охолодити ноутбук, в тому числі підручними засобами.

Причини перегріву ноутбука

Насправді я ще розповім про причини перегріву ноутбуків в окремій статті, оскільки це дуже цікава тема. Поки ж коротко повідомлю про найпопулярніші причини.

 • Отже, в першу чергу це та сама пил. Здавалося б, ну що страшного в ній може бути? Якщо для звичайного ПК вона не настільки небезпечна, то цього не можна сказати про ноутбук, оскільки навіть невелика кількість пилу може призводити до його перегріву. При цьому почистити пристрій від пилу для багатьох вельми і вельми скрутно, весь розібрати ноутбук - не те ж саме, що зняти бічну кришку з системного блоку.
 • Наступна причина криється в самій системі охолодження - вона недостатньо ефективна, що б справлятися з підвищеною температурою. Звичайно, це стосується не всіх ноутбуків, а тільки деяких моделей, які схильні до проблем з перегрівом. Причому, що найгірше, дізнатися про це ви зможете тільки після покупки пристрою.
 • Одна з найбільш поширених причин - це неправильна експлуатація ноутбука. Наприклад, це може бути його використання в приміщенні, для цього невідповідному.
 • Як варіант, можуть виникнути проблеми з самою системою охолодження, яка, скажімо, наказала довго жити. Експлуатувати пристрій в такому випадку вкрай небажано. До того ж, якщо гарантійний термін не вийшов, ви можете безкоштовно полагодити ноутбук або поміняти його на новий.
 • Охолоджуємо самі

  Припустимо, що ноутбук постійно перегрівається. Це може супроводжуватися перебоями в працездатності пристрою - в інших випадках девайс зовсім відключається і не хоче включатися, поки температура не прийде в норму. Можна спробувати скористатися наступними порадами.

 • В першу чергу ви повинні стежити за тим, що б ваш ноутбук був правильно встановлений на поверхні. Справа в тому, що система охолодження зазвичай така, що повітря всмоктується в нижній частині корпусу, а видувається - бічній. Якщо ви поставите пристрій на столик, то проблем бути не повинно. Деякі ж ставлять його на диван або зовсім кладуть на ліжко, в результаті чого починаються проблеми з циркуляцією повітря, так як отвори перекриваються. Допускати цього не можна.
 • Якщо ви працюєте на столику, то вам необхідно підняти задню частину ноутбука за допомогою чого-небудь. Це може бути що завгодно, аж до якогось непотрібного бруска або книги (місце показано стрілкою на картинці). Важливо це зробити для того, що б зазор між нижньою частиною ноутбука і столиком було якомога більше - це дозволить краще циркулювати повітрю.
 • У продажу вже давно зустрічаються спеціальні підставки з додатковою системою охолодження. Як правило, вони працюють від USB-порту і досить непогано охолоджують пристрій. Що стосується вартості таких гаджетів, то вона відносно невелика - від 1000 рублів. Деякі кулібіни роблять такі підставки самостійно.
 • Прості поради на цьому закінчуються. Наступний крок - це очищення ноутбука від пилу. Як я писав вище, зробити це не так просто. Якщо у вас немає досвіду, то даною процедурою я займатися не раджу, так як існує ризик того, що ви не зможете розібрати і правильно зібрати пристрій. А якщо вона перебуває на гарантії, то відкрити його тим більше протипоказано.
 • Якщо ви скористалися всіма радами, а поліпшень немає, то, судячи по всьому, це якась механічна несправність, потребує ремонту. В цьому випадку допоможе тільки сервісний центр.
 • *****

  Свої питання ви можете задавати за допомогою коментарів.

  Рекламний блок