Яндекс Метрика. Як встановити лічильник відвідуваності на сайт?


Написав admin. Опубліковано в рубриці CMS

metrika логоНапевно, кожен, у кого є свій сайт в інтернеті, хоче знати статистику відвідуваності свого ресурсу. Саме для цього були придумані лічильники відвідуваності, які крім свого основного призначення - визначення кількості відвідувань, мають безліч інших корисних функцій. Наприклад, можна визначити стать, вік відвідувачів, браузери, якими вони користувалися, скільки часу провели на сайті. Також є можливість дізнатися, які розділи сайту є найбільш популярними, за якими ключовими словами відвідувачі знаходять Ваш сайт і багато іншого.


Існує дуже багато різноманітних лічильників, і всі вони розрізняються як по функціоналу, так і по зручності використання. Не зовсім розумію людей, які використовують три і більше лічильників відвідувань - навіщо їм стільки? Вважаю, що одного цілком достатньо. Для себе я вибрав лічильник Яндекс Метрика, і в цій статті я розповім, як його встановити на свій сайт. До речі, побачити його можна в нижній частині цього блогу.

Перше що потрібно зробити - це завести пошту на Яндексі. Якщо вона у Вас вже є, то переходимо до наступного кроку. Заходимо на http://metrika.yandex.ru вводимо логін і пароль від Вашої пошти і потрапляємо в панель управління Яндекс Метрики. Система відразу ж запропонує Вам Додати лічильник - натискаємо на кнопку.

ya1

У вікні пишемо Найменування - придумайте назву лічильника для подальшої його ідентифікації. Також потрібно ввести Адресу сайту в форматі http://vashsite.ru. Погоджуємося з умовами угоди і натискаємо Продовжити.

ya2

Потрапляємо на вкладку Код лічильника. Тут відобразиться код, який потрібно вставити на кожну сторінку Вашого сайту. Виділяємо його і копіюємо. Я зазвичай розміщую код у файлі index.php шаблону сайту (іноді layout.php) перед закриваючим тегом </body>. Також можна створити модуль (віджет) і вставити туди цей код. Потім модуль можна буде розмістити де завгодно на Вашому сайті. За бажанням, можна включити Вебвізор (запис і аналіз поведінки відвідувачів сайту) і Інформер (відображення на сайті кількості відвідувачів) - тоді в код додасться ще кілька рядків. Натискаємо Зберегти.

Код счетчика

На цьому встановлення лічильника можна вважати завершеною. Тепер, при переході на http://metrika.yandex.ru, буде відображатися Ваш новий лічильник.

ya4

Клацнувши мишкою по назві, відкриється панель управління Яндекс Метрикою, де Ви зможете вивчити всі можливості цього лічильника. Повірте, їх там безліч.