Як зробити ноутбук точкою доступу wifi

Рекламний блок

В даний момент можна на кожному кроці зустріти точки доступу Wi-Fi. І це не дивно, технологія відкриває і дає більше свободи. Немає необхідності бути прив'язаним до одного місця і, наприклад, можна спокійно переміщатися по будинку, не втрачаючи можливості відкрити будь-яку сторінку в інтернеті зі свого планшета.

Щоб створити свою точку доступу Wi-Fi, необхідно придбати спеціальний роутер. Але не багато хто знають, що якщо у Вас є ноутбук з вбудованим бездротовим адаптером, то можна з нього роздавати інтернет, не витрачаючи на це зайвих коштів.

Це реально завдяки вбудованим засобам, які є в операційній системі. Можна вручну налаштувати свої мережеві підключення так, що ноутбук буде не тільки приймати інтернет, але і роздавати його іншим пристроям. Так само, якщо користувач не володіє достатнім досвідом, щоб це зробити, він може використовувати спеціальні додатки. Вони автоматично налаштують всю мережу, а від користувача потрібно зробити кілька простих налаштувань.

Утиліта для створення точки доступу Wi-Fi

Є одна з таких утиліт — Connectify, саме про неї ми сьогодні і поговоримо. Існує два різновиди цієї програми, одна з них платна, інша безкоштовно. Нам цілком достатньо буде безкоштовної версії. Але якщо є бажаючі витратити 45 доларів на програму, а ця сума перевищує вартість роутера, то можна отримати трохи більше можливостей:


 • Ви зможете роздавати інтернет від 3G/4G мереж;
 • обмінюватися файлами за допомогою drag-n-drop;
 • з'явиться можливість створювати унікальне ім'я для назви точки доступу (у безкоштовній версії до імені додається приставка з назвою програми, думаю це не дуже страшно);
 • програма буде автоматично вибирати пристрій для підключення до інтернету (в безкоштовній версії потрібно буде вручну зі списку вибрати потрібний пристрій, що не є великою складністю, навіть для не досвідченого користувача);
 • тих підтримка (якщо будуть виникати проблеми при роботі з програмою, розробники обов'язково допоможуть).
 • Безкоштовна версія ненабагато поступається платною, тому очевидно, що вибір йде на користь неї. Тим більш, основна наша мета заощадити на покупці Wi-Fi роутера. Хоча якщо використовуєте підключення 3G, то можливості безкоштовного програми не дозволять роздавати інтернет з такого джерела. Програма має досить просте управління, але весь інтерфейс йде англійською мовою. Тому деякі користувачі можуть зіткнутися зі складнощами. Для того, щоб не виникало таких труднощів, ми зараз покажемо, як працювати з цією програмою. В першу чергу, переходимо на офіційний сайт розробників Connectify. На сайті натискаємо на кнопочку «Download» і завантажуємо програму.

  noutbuk-tochkoj-dostupa-wifi-1Встановлюємо завантажену програму. Сама по собі установка не відрізняється від установки будь-якого іншого додатка, все досить просто і зрозуміло.

  noutbuk-tochkoj-dostupa-wifi-2В кінці установки з'явиться повідомлення з пропозицією перезавантажити комп'ютер (reboot now). Погоджуємося і виконуємо перезавантаження ноутбука.

  Коли вперше запустите додаток, з'явиться інформаційне віконце, з основними його можливостями. Внизу вікна буде три кнопки пропонують вибрати безкоштовну, або платну версію, або ввести ключ ліцензії. Нам потрібна тільки безкоштовна версія тому натискаємо на кнопочку «Try Connectify Lite».

  noutbuk-tochkoj-dostupa-wifi-3Після цього ми побачимо основне вікно і іконку програми, на панелі сповіщень. Давайте глянемо основні параметри, що програма дозволяє використовувати.

  noutbuk-tochkoj-dostupa-wifi-4

  Hotspot Name — у цьому полі ми можемо задати назву для нашої точки доступу Wi-Fi. Як вже говорилося раніше, у безкоштовній версії, до імені додається назва програми.

  Password — тут можна вказати пароль для отримання доступу до створеної точці. Якщо задати в одному з наступних пунктів Sharing Mode — Ad-Hoc, Open, то з'єднання буде вільним і не вимагати введення пароля.

  Internet to Share — в цьому розділі нам необхідно вибрати підключення до інтернету. Простіше кажучи потрібно вибрати з'єднання, до якого підключений сам комп'ютер.

  Share Over — а тут необхідно вибрати інтерфейс, за допомогою якого буде йти роздача Wi-Fi. Також можна вибрати мережеву карту і через неї, провідного з'єднанню, роздавати інтернет.

  Sharing Mode — у цьому пункті ми вибираємо тип мережі: відкрита (без введення пароля, «Wi-Fi Ad-Hoc, Open»), або закрита (з необхідністю авторизації, «Wi-Fi Ad-Hoc, Encrypted (WEP)»).

  Ось і всі налаштування, які необхідно вказати в програмі. Що б запустити точку доступу, просто натисніть кнопку «Start Hotspot». Якщо всі налаштування були вказані вірно, то з'явиться мережа Wi-Fi, до якої можна буде підключитися до будь-якого пристрою. На вкладці «Clients» можна спостерігати всі пристрої, підключені до точки доступу в даний момент.

  Ось таким не складним способом, не витрачаючи ніяких коштів, можна організувати вдома свій Wi-Fi. На цьому ми завершуємо статтю, удачі!

  Рекламний блок