Як правильно видалити програму?

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Робота з програмами

RecycleBinFull значокНапевно, більшість з Вас зараз скаже, що видалити програму – це дуже просто, але, тим не менш, цим питанням задається все більше початківців користувачів.

Будь-яка програма, що встановлюється на комп'ютер, залишає за собою багато слідів, і ці сліди можна виявити в самих різних місцях. Перше – це, безпосередньо, файли знаходяться в папці установки, завжди на виду і нікуди від Вас не ховаються. Але це далеко не все. Ще є ярлики – з'являються на робочому столі і в меню Пуск. Плюс до цього, для кожного користувача комп'ютера, програма залишає свої налаштування в Application Data – прихована папка в профілі кожного користувача. Також деякі програми записують свої файли в папку Common Files – це загальні файли для усіх користувачів. Ну і звичайно, дуже багато інформації про програму записується в реєстр Windows.


Таким чином, щоб повністю видалити програму вручну, потрібно зробити дуже багато дій і витратити купу часу. І не факт, що Ви знайдете і видаліть всі файли і записи про програму.

Саме для цього в Windows є утиліта, що виконує всі ці дії автоматично. Щоб його викликати, в Windows 7 натискаємо Пуск/Панель керування. Вибираємо Видалення програми.

Удаление программы

Відкриється список всіх встановлених програм. Лівою кнопкою миші, вибираємо програму, яку збираємося видалити, і зверху натискаємо на кнопку Видалити/Змінити. З'явиться майстер видалення програми, і Вам потрібно буде слідувати його інструкцій. Після цього програма буде повністю вилучена з Вашого комп'ютера.

Однак існують програми, які навіть після цих дій, залишають деякі дані про себе. Для таких особин існують спеціальні утиліти. Наприклад, безкоштовна програма CCleaner, яку можна завантажити прямо звідси. Вона дозволяє вичистити абсолютно всі дані про настирливої програмі, в тому числі, самі деинсталлятори (майстер видалення). Інтерфейс у CCleaner простий, тому проблем з роботою в ній виникнути не повинно.

Окно Ccleaner

Рекламний блок