Утиліти відновлення пароля Windows

Рекламний блок

Часто люди досить упереджено ставляться до подібних утиліт, вважаючи їх програмами для злому. Але і в якійсь мірі в цьому є частка правди, іноді їх дійсно можуть використовувати з не дуже хорошими цілями. Однак, все ж, ці програми можуть дуже виручити вас і навіть допомогти вберегтися від перевстановлення операційної системи.

Відновлення пароля Windows

Може статися така неприємність: ви втратите пароль до облікового запису з правами адміністратора, Windows Server і немає ніяких інших можливостей відновити його. Що робити, перевстановити систему і втратити важливі дані? Малоймовірно, що хто-небудь так одразу піде на цей вчинок. І тут залишається останній шанс — відновити пароль. Для цього існує цілий ряд спеціальних програм. У цій статті буде розглянуто п'ятірка одних з надійних, серед безкоштовних (і умовно безкоштовні).

LCP

Дана утиліта відновити пароль для облікового запису на Windows NT/2000/XP/2003. В основі її роботи лежить перебір можливих варіантів паролів за словником.

utilit dlya vosstanovleniya parolya-1Так само є можливість виконати імпорт даних з локального комп'ютера, які знаходяться у файлах SAM, LC, LCS, PwDump і Нюхати. Що б уникнути зависань, при роботі програми, бажано не використовувати ПК у цей час, адже вона досить сильно його завантажує.


Скачати LCP

Ophcrack

Досить популярна програма, яка може сильно допомогти у відновленні пароля. Ця утиліта здатна працювати в різних операційних системах: Windows, Mac і Linux. З легкістю розшифрує хеші LM і NTLM, дозволяє виконувати аудит безпеки, при цьому виводить величезну кількість інформації, з безпеки, а також може експортувати дані в CSV.

utilit dlya vosstanovleniya parolya-2Має, для всіх останніх Windows, таблиці для перебору. Якщо хочете більш ефективно працювати з утилітою, можна скористатися LiveCD версією. За допомогою неї можна завантажувати хеші із зашифрованих файлів SAM і виконувати дампи.

Завантажити Ophcrack

Windows Key

Дана утиліта має пробний період користування і якщо ви збираєтеся нею серйозно скористатися, то можливо доведеться придбати повноцінну, платну версію. А в чому ж особливість цієї програми?

utilit dlya vosstanovleniya parolya-3Дана утиліта зовсім не виконує злом паролів, але зате вона може записати спеціальний диск, з допомогою якого можна скинути забутий пароль. Причому створити такий диск можна для будь-якого облікового запису. А найголовніше це те, що пароль таким чином можна скинути зі стовідсотковою ймовірністю.

Скачати Windows Key можна з офіційного сайту: http://www.lostpassword.com/windows.htm

Windows Password Unlocker

Працює за схожим принципом з попередньою програмою, створює флешку або диск з можливістю скинути, або навіть провести відновлення пароля.

utilit dlya vosstanovleniya parolya-5Власне, платна версія програми випускається в трьох цінових категоріях, дві дорожчі (29.95 і 49.95 доларів) дозволяють не просто скинути пароль, а й відновити забутий. А дешева версія (за 19.95 доларів) може лише створювати спеціальний диск для скидання пароля.

Скачати WPU

Hash Suite

Розробники надають дану утиліту як засіб для аудиту парольних хешей. Якщо вам необхідно розшифрувати цілий ряд паролів в хэше, то це одне з найкращих засобів, що може допомогти в цьому. Програма має високу продуктивність і показує один з кращих результатів по часу, для виконання поставленого завдання.

utilit dlya vosstanovleniya parolya-6Для того, щоб отримати список необхідних хешів, потрібно скористатися додатково утилітою pwdump. Є різні типи цих утиліт, ви можете вибрати підходящу на сайті Openwall.

Скачати Hash Suite

Висновок

Як бачите, перераховані програми дозволяють впоратися з найпоширенішими типами забутих паролів. Раджу хоча б кілька з них вивчити. І одного разу, зіткнувшись з проблемою забутого пароля, ви будете раді відновити його, а не встановлювати заново, з-за такої дрібниці систему.

Рекламний блок