Помилка 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED)Не вдається перетворити DNS-адресу сервера. Як виправити?

Рекламний блок

Виникає ця помилка, коли Ви намагаєтеся завантажити якусь сторінку в браузері, і свідчить вона про те, що виникли проблеми з DNS-сервером, або з відповідною службою.

Ошибка 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED)

У цій статті розглянемо кілька способів, які допоможуть впоратися з помилкою 105: "Не вдається перетворити DNS-адресу сервера".

Давайте почнемо з самого простого. Вимкніть роутер з розетки, зачекайте 10 секунд і знову ввімкніть. Пробуйте зайти на сайт, помилка може зникнути.

Якщо Ви підключені до Інтернету через кабель, зайдіть в «Мережеві підключення» на комп'ютері («Пуск» – «Панель управління» – «Центр управління мережами і загальним доступом» – «Зміна параметрів адаптера»), вимкніть той, через який Ви підключені до мережі, після цього підключіть його. Це також може виправити помилку.

Якщо помилка 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED) після вищеописаних дій виникає, спробуйте застосувати будь-який з наступних способів.

Очистіть кеш DNS. Для цього запустіть командний рядок від імені адміністратора: «Пуск», у полі пошуку напишіть «cmd», клікніть по результату правою кнопкою миші і виберіть «Запуск від імені адміністратора».

Якщо у Вас встановлена операційна система Windows 8, можете прочитати статтю: як запустити командний рядок від імені адміністратора в Windows 8.

Введіть команду ipconfig /flushdns і натисніть «Enter». Кеш DNS буде очищений.

Вкажіть DNS-сервера самостійно. Відкриваємо вікно «Мережні підключення», як було описано вище, натискаємо правою кнопкою миші по тому з'єднанню, яке Ви використовуєте для доступу в Інтернет, і натискаємо «Властивості».

Далі в списку компонентів виберіть «Протокол Інтернету версії 4 (TCP/IPv4)» та натисніть «Властивості».

У наступному вікні повинен або стояти маркер в поле «Отримати адресу DNS-сервера автоматично», або повинні бути прописані «Улюблений» і «Альтернативний» сервер, якщо маркером відзначений другий пункт – залишати ці поля порожніми не рекомендується.

Вписати в поля можна такі адреси DNS, які надає компанія Google:

8.8.8.8
8.8.4.4

Також можете скористатися спеціальною програмою Namebench, яка допоможе визначити оптимальні для Вас DNS-сервера. Перейшовши за посиланням, Ви зможете викачати програму і прочитати її опис.

Після цього, очистіть кеш DNS, як було описано раніше. Зазвичай, саме цей спосіб допомагає виправити помилку 105 – не вдається перетворити DNS-адресу сервера.

Перевірте службу DNS-клієнт. Для цього в «Пуск» в рядку пошуку введіть «Служби» і клацніть по знайденому результату. Далі зі списку служб клацніть два рази мишкою по «DNS-клієнт».

У полі «Стан» повинно стояти «Працює». Зверніть увагу, щоб був обраний автоматичний тип запуску. Можете перезапустити службу натисніть «Зупинити», а потім «Запустити».

Скиньте параметри TCP/IP. Зробити це можна, використовуючи програму від компанії Microsoft NetShell. Наводжу посилання на офіційний сайт: https://support.microsoft.com/ru-ru/kb/299357. Тут Ви зможете завантажити програму, і прочитати, як автоматично або вручну скинути налаштування TCP/IP.

Думаю, описані способи допоможуть Вам виправити помилку 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Не вдається перетворити DNS-адреса сервера, і сторінки в Інтернеті будуть завантажуватися нормально.

Якщо цікаво, можете прочитати статтю: як збільшити швидкість Інтернету.Рекламний блок