Як вибрати носій для зберігання даних

Рекламний блок

У кожного з нас є інформація, яка йому дуже дорога - це можуть бути фотографії з сімейних свят, авторські публікації і системні резервні копії, колекція музики і фільмів, а в окремих випадках величезні масиви бізнес-даних, втрата яких ну ніяк непрощенна. І всіх об'єднує одне питання: «Який носій може забезпечити збереження і довговічність моїх даних?»

Існує кілька типів носіїв, що можуть вирішити це питання. Давайте розглянемо їх і проаналізуємо їх плюси і мінуси.

Оптичні диски

kak-vybrat-nositel-dlya-xraneniya-dannyx-1Під цією назвою об'єднується відразу кілька типів дисків, різних за обсягом збережених даних і способу запису. Оптичні диски прийшли до нас ще в кінці 90-х, і їх ера вже підходить до кінця. На зміну прийшли більш місткі і зручні у використанні пристрої, що перевершують диски по багатьом параметрам. Але все ж це гідний кандидат для зберігання відносно невеликих обсягів даних. Обсяг записуваних даних обмежений, а пошук єдиного файлу серед чарок дисків – не найпривабливіший варіант. Диски відмінно підійдуть для зберігання окремих фільмів, фотоальбомів, невеликих обсягів документів та інших дрібниць. При дбайливому збереженні такі носії проживуть досить довго, але при активному їх використанні через десяток років диск може прийти в непридатний стан. Слід додати, що оптичні диски - досить дешевий носій, але в той же час вельми крихкий – одна єдина подряпина може зіпсувати весь диск

Жорсткі магнітні диски (HDD)

kak-vybrat-nositel-dlya-xraneniya-dannyx-2Це вже давно зарекомендував себе у світі формат носіїв інформації, що використовується мільйонами користувачів щодня. З'явившись на світовий IT-арені ще в далекому 1956 році, жорсткі диски ще не один рік будуть тримати позиції лідера ринку носіїв інформації. Переваги очевидні: жорсткі диски володіють значними швидкостями читання/запису, можуть зберігати в собі терабайти інформації, термін життя цих носіїв понад сто років, а активного використання – понад 35. Але вартість таких пристроїв відносно висока. Громіздкість і вага жорстких дисків вже не можна віднести до мінусів: придумані спеціальні переносні зовнішні жорсткі диски, які підключаються до комп'ютера через USB-інтерфейс. Також, для зберігання дуже великих обсягів даних, жорсткі диски можна скласти в RAID-масиви або придбати NAT-сервер (мережеве локальне сховище). До всього іншого, навіть при несправності носія дуже великі шанси відновлення даних. Жорсткий диск підійде для зберігання значних обсягів даних, а також буде незамінний для будь-якого користувача. Але зберігати слід жорсткі диски акуратно – випадкове падіння може порушити складові пристрою, що спричинить неприємні наслідки.


Flash-носії

kak-vybrat-nositel-dlya-xraneniya-dannyx-3Говорити щось про флешках зайве. Вони популярні, компактні, доступні, універсальні. Вони мають не такими вражаючими швидкостями роботи і обсягами, але в мобільності вони пішли набагато далі HDD. Час життя в flash-накопичувачів менше, ніж у жорстких дисків, але втратити флешку набагато простіше, ніж дочекатися моменту, коли вона зламається від старості. Флешки дуже зручні як для тривалого зберігання інформації, так і для постійного використання, невибагливі в зберіганні і гранично прості в обігу.

Хмарні сховища

kak-vybrat-nositel-dlya-xraneniya-dannyx-4Це одне з останніх досягнень IT-індустрії. Хмара представляє мережеве сховище, що складається з мережі серверів, доступ до яких здійснюється через Інтернет. На хмарах можна зберігати інформацію, так і користуватися їй, вдаючись до потужностей самого хмари. До незаперечних плюсів можна віднести доступність ваших даних з будь-якої точки планети – достатньо підключитися до свого хмари через Інтернет. Але є й мінуси. Обсяг хмари обмежений (додатковий обсяг можна купити), а контроль за фізичним розміщенням даних стає скрутним. Конфіденційність даних також залишає бажати кращого. Хмари будуть відмінним інструментом при синхронізації різних пристроїв і зберігання деяких не конфіденційних даних, але як сховище резервних копій даних, що вимагають високого рівня безпеки, використовувати цю технологію не рекомендується.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що для тривалого зберігання даних підійде будь-який носій – вибір залежить скоріше від обсягу інформації, яку треба «врятувати». Але якщо ви плануєте активно користуватися інформацією, зчитувати і перезаписувати дані, то найкращим вибором стануть HDD і flash-носії.

Рекламний блок