найпопулярніші сайти

Рекламний блок

samyie-populyarnyie-saytyi

Ви коли-небудь замислювалися над тим, який з відомих вам сайтів є найбільш популярним? Так? Що ж, чудово, тому що саме сьогодні я відповім на це питання. Причому я розповім не тільки про тих проектах, які є лідерами на світовій сцені, але і про наші, російські. Запасайтесь терпінням.


Найпопулярніші сайти в світі

Почнемо з відомих світових лідерів.

Google

Заснована в 1998 році компанія сьогодні перетворилася на світового лідера за кількістю відвідувань «Гуглу» немає рівних. Саме ця пошукова система є самою популярною у всьому світі. Причому якщо раніше вона представляла виключно пошукову систему, то сьогодні це величезна корпорація з величезною кількістю всіляких сервісів. Крім того, компанії належить цілий ряд проектів, включаючи YouTube, про який ви також зможете прочитати в цій статті.

Нині це одна з найдорожчих компаній на планеті.

Facebook

Друге місце по відвідуваності успішно займає творіння Марка Цукерберга Facebook. Це головна соціальна мережа планети, кількість зареєстрованих користувачів в якій давно перевалило за позначку в один мільярд чоловік.

Сайт був запущений в 2004 році студентом з Америки. З часом проект почав користуватися успіхом і в інших країнах, хоча в Росії, наприклад, куди більше воліють соціальні мережі Однокласники і ВКонтакте.

Тим не менш, відвідуваність Фейсбуку постійно зростає. Тільки подивіться на ці цифри: користувачі щодня ставлять близько 3 мільярдів лайків і завантажують 300 мільйонів фотографій! Приголомшливі цифри!

YouTube

Сервіс YouTube, напевно, відомий навіть тим людям, хто далекий від інтернету. А адже цей стартап був запущений лише в 2005 році і, здавалося б, не повинен був стати надпопулярним. Але все пішло інакше.

Засновниками сайту стали три колишніх працівника PayPal. Менше, ніж за рік по відвідуваності він зміг обігнати дуже успішний на той момент проект MySpace, а в кінці 2006 року був куплений гігантом Google за величезні 1,65 мільярда доларів.

Сьогодні проект продовжує розвиватися і є найпопулярнішим відеохостингом в світі.

Yahoo!

На четвертому місці знаходиться ще одна пошукова система Yahoo! Взагалі, перший сайт з такою назвою був запущений ще в 1994 році двома студентами-американцями, тобто задовго до створення Google.

Крім пошукової системи Yahoo! володіє безліччю додаткових сервісів. Компанія дуже дорога і прибуткова - за деякими даними, тільки за 2011 рік чистий прибуток склав понад 1 мільярд доларів, а сьогодні вона, ймовірно, зросла ще.

Baidu

Замикає нашу п'ятірку сайт сайт Baidu.com. Що, ви ніколи не чули про нього? Нічого дивного, адже це сама популярна в Китаї пошукова система, а ось за межами Піднебесної вона майже невідома.

Сайт цікавий тим, що містить просто колосальна кількість сторінок, документів і зображень. Глобальна частка оброблюваних запитів - близько 5%, що не так вже мало по відношенню до решти пошуковикам.

Крім того, Baidu створив власну енциклопедію, яка за популярністю обійшла навіть всім відому китайську версію Вікіпедії.

Найпопулярніші сайти в Росії

Що ж, тепер давайте поговоримо про тих сайтах, які користуються найбільшим успіхом в Росії.

Яндекс

Неважко здогадатися, що на першому місці може бути тільки Яндекс.

Офіційно пошукова система була анонсована в 1997 році, а як окрема компанія Яндекс утворився в 2000 році.

Сьогодні головний офіс компанії знаходиться в Москві. Офіси також є як в інших містах Росії, так і за її кордоном.

За кількістю оброблених пошукових запитів Яндекс займає 4 місце серед усіх пошукових систем. Виручка за 2012 рік склала 28 мільярдів рублів.

ВКонтакте

У 2006 році був створений сайту ВКонтакте, який розробив студент Павло Дуров. Сьогодні це найбільш популярна російська соціальна мережа, щоденна аудиторія якої сягає 60 мільйонів користувачів у день (за даними за січень 2014 року).

Багато користувачів часто порівнюються з ВКонтакте Facebook. Дійсно, зовні схожі проекти, однак вони дуже відрізняються функціоналом, так що порівнювати їх некоректно.

Конкуренцію ВКонтакте в Росії складають соціальні мережі Однокласники і Мій Світ.

Mail.ru

Ще один російський гігант, заснований в 1998 році. Ключовий сервіс порталу - поштова. Взагалі, у відкритий доступ його виклали лише тимчасово, проте він несподівано для всіх почав набирати обертів.

Сьогодні це один з найбільших комунікаційних порталів рунета, куди в тому числі входить пошукова система.

Google.ru

Російськомовна версія найбільш популярного світового пошуковика займає 4 місце. Коментарі, як кажуть, зайві.

YouTube

Ось так-то, п'яте місце за останніми даними займає YouTube. А оскільки я вже розповів про це відеохостингу кількома рядками вище, то повторюватися немає сенсу.

Рекламний блок