Зекономив-значить заробив!

Рекламний блок

Привіт, сьогодні не буде навчальної статті (ну, якщо тільки трохи). Я просто поділюся враженнями і деякими думками щодо самостійного ремонту яку-небудь дрібницю.

У минулі вихідні у дружини зламалася зарядка від ноутбука. Ну, як зламалася?... Елементарно переламався провід у самого заснування роз'єму, видаючи тріск (замикали дроти). Одного разу я вже перепаивал його, але на цей раз він відвалився в незручному місці. На пропозицію віддати зарядник в сервісний центр дружина справедливо обурилася і пригрозила, що вечорами буде забирати мій комп'ютер. ?? Виходу не було, довелося в терміновому порядку зайнятися ремонтом.

Похід на радіоринок

Надії знайти новий роз'єм було мало, але перш ніж препарувати зламаний, я все ж вирішив спробувати знайти йому заміну, для чого і відправився на найближчий радіоринок. Думаю, такі ринки є в кожному місті. Це справжній рай для технарів. Якщо десь і можна знайти потрібну деталь, то це тут. Звичайно, більшість запчастин колись складали єдиний пристрій і після його поломки розлетілися по полицях. Я б не ризикнув купувати на таких ринках нову річ, так як ніколи не знаєш, хто нею користувався до тебе ?? але от для покупки окремої деталі це саме підходяще місце, а в моєму випадку ще і єдине.

Заради інтересу, я вирішив зайти і запитати скільки буде коштувати ремонт. У першому ж відділі мені озвучили ціну в 500 рублів. Уявіть, 500 рублів! Я швидко залишив цю затію і вирішив зробити все своїми руками. Потрібно було тільки знайти потрібний роз'єм.

радиодеталиПоходивши серед рядів, забитих радіо-мотлохом, натрапив на відділ, на вітрині якого лежала стопка ноутбучних клавіатур, корпусів і іншого добра.

Коли я запитав у продавця, чи є такий роз'єм, він поцікавився маркою ноутбука і, почувши Lenovo, тихенько видав: «Хреново, що Lenovo«. Я з ним не погодився, адже ноутбук прослужив вірою і правдою вже близько 5 років. Потім, він дістав з-під прилавка коробочку, набиту різними роз'ємами і вже через 30 секунд, тримаючи в руках точно такий же роз'єм, озвучив ціну в 50 рублів. Ось такі ціни мене цілком влаштовують! Погодьтеся, різниця в 450 рублів цілком відчутна. Звичайно, заради цих грошей доведеться ще і самому попрацювати паяльником, але це все дрібниці. Спаяти між собою два дроти зможе навіть вчителька літератури.

Взагалі, хочеться сказати «Спасибі» тим хлопцям, які розбирають зламану техніку у надії дати її деталей друге життя. Ну правда, яка ймовірність, що хтось прийде за відірваним роз'ємом зарядника якийсь моделі ноутбука? Скільки років ці деталі лежать і чекають свого покупця? Так їх ще й продають за символічні 50 рублів, тоді як у нас в Нижньому Новгороді проїзд на автобусі до ринку і назад обійдеться в 40 рублів.

Ремонт зарядника

Отже, задоволений вдалою покупкою я приступив до ремонту. Фото-звіт див нижче.

Фото зламаного роз'єму зі слідами попереднього ремонту та нового роз'єму.

Сломался разъем ноутбука

Зачищаємо дроти і готуємо термоусадку.

Зачищенные провода и термоусадочная трубка

Для легкої та якісної пайки необхідно ретельно залудити дроти. Потрібно обробити зачищений кінець каніфоллю, що дозволить видалити всі оксиди з поверхні і посприяє розтікання припою.

Беремо трохи припою на паяльник і наносимо його на провід. Припій повинен лягти тонким рівним шаром по всій поверхні дроту.

Зачищенные провода и термоусадочная трубка

Якщо якісно залудити дроти, то для спайки двох кінців достатньо буде недовгого дотику паяльником. Головне в цій справі - «набити» руку, тоді весь процес не займе більше 5 хвилин.

Для зручності пайки я використовую спеціальний утримувач, в якому закріплюю один кінець дроту. Коштує недорого, зате полегшує роботу в рази.

спаиваем два провода

Щоб ізолювати спаяні кінці, я використовував термоусадочну трубку і невеликий шар ізоляційної стрічки, так як у мене не знайшлося термоусадки потрібного діаметру.

Ось так виглядає кінцевий результат.

готовый провод зарядника

Що я хотів сказати цією статтею?

В черговий раз, довівши на практиці, я переконуюся, що ремонт своїми руками набагато вигідніше, навіть якщо ми беремо така проста справа, як в цій статті. Цей ремонт обійшовся мені практично задарма, всього 50 рублів. Найголовніше - я звільнив свій комп'ютер з полону.

Упевнений, що при належному рівні бажання можна впоратися з будь-якою справою. Можливо, в перший раз все вийде не так швидко і акуратно, але в кінцевому підсумку ми отримаємо безцінний досвід. Не варто забувати, що ремонт у сервісному центрі може зайняти не один день, тільки тому, що у майстра є багато інших замовлень. І якщо хтось вирішить мені заперечити, що краще заплатити гроші і не витрачати свій дорогоцінний час на такі дрібниці, то цей блог не для нього. Закривайте вкладку і не здумайте писати коментарі, що не витрачайте свій час.

Вообщем, дорогі читачі, запасаємося паяльниками і починаємо творити! Після першої ж відремонтованої речі ви зрозумієте, що це вкрай цікаво. А тепер, підніміть руки ті, хто вже мав справу з паяльником і поділіться з нами своїм досвідом.

Вдалих вам експериментів!

Рекламний блок