Як відключити оновлення в Windows 10

Рекламний блок

У плані оновлення системи Windows 10 дуже багато чого змінилося. Якщо в Windows 8 (8.1), Windows 7 і навіть XP ми могли в кілька кроків відключити автоматичне оновлення, або запускати перевірку і завантаження оновлень вручну, то у Windows 10 такої можливості немає. Система сама перевіряє сервери компанії Microsoft на наявність оновлень, завантажує і встановлює. Тільки у версії Windows 10 Pro можна відкласти встановлення оновлень. У всіх інших версіях, комп'ютер буде автоматично встановлювати оновлення, навіть без згоди користувача.

Така політика Microsoft з одного боку зрозуміла. Оновлення повинні робити роботу системи більш стабільною і надійною. Але багатьом не подобається, що система сама весь час що-то завантажує і встановлює. Думаю, вам знайома напис «Настройка оновлень... Не вимикайте комп'ютер», яку часто можна побачити при вимиканні комп'ютера. До того ж, завантажуючи оновлення, Windows 10 створює навантаження на інтернет канал і використовує трафік. А якщо у вас є певний ліміт трафіку (наприклад, при підключенні через 3G модем), то це вже велика проблема. Та й після таких оновлень не рідко з'являються різні проблеми. Інтернет перестає працювати, програми не запускаються і т. д.

Але як би там компанія Microsoft не намагалася прив'язати нам любов до оновлень, є кілька способів, якими можна відключити автоматичне оновлення Windows 10. Зараз ми розглянемо найпопулярніші способи, а ви можете вибрати більш підходящий для вас, і заборонити система автоматично завантажувати та встановлювати оновлення.

Забороняємо update 10 відключивши службу Windows Update

Це самий надійний і робочий спосіб, який підійде для всіх версій Windows 10. Ми просто відключимо Центр оновлення Windows Update). Зробити це зовсім не складно.


Для початку, натисніть сполучення клавіш 86886 R. З'явиться вікно «Виконати». Введіть services.msc і натисніть на кнопку Ок.

services.msc – управление службами в Windows 10

Відкриється вікно «Служби». Шукаємо в списку службу «Центр оновлення Windows (Windows Update)», і натискаємо на неї два рази. У новому вікні натискаємо на кнопку «Зупинити». Тип запуску вибираємо «Відключена». Натискаємо «Застосувати» і «Ок».

Отключение службы Центр обновления Windows в Windows 10

Після цих дій система буде автоматично завантажувати та встановлювати оновлення їх. Поки ви знову не запустіть службу Windows Update, встановивши тип запуску «Автоматично» і перезавантаживши комп'ютер.

Через налаштування Windows update (не підходить для версії Home)

Зверніть увагу, що цим способом не вийде повністю відключити автоматичне оновлення в Windows 10. Ми всього лише налаштуємо його. Відключимо автоматичну перезавантаження комп'ютера, і відкладемо установку оновлень. Так само цей спосіб не підійде для власників домашньої версії операційної системи. Як дізнатися версію своєї системи, я писав в цій статті.

Насамперед нам потрібно відкрити Параметри (Пуск – Параметри). І відкрити розділ «Оновлення та безпека».

Обновление и безопасность

Далі, на вкладці «Центр оновлення Windows» потрібно натиснути на пункт «Додаткові параметри».Настройка: Центр обновления Windows

 • Першим ділом у випадаючому меню виберіть пункт «Повідомляти про планування перезавантаження». Що б комп'ютер сам не перезавантажувався для установки оновлень.
 • Далі відключите пункт «При оновленні Windows надати оновлення для інших продуктів Майкрософт».
 • Встановіть галочку біля «Відкласти оновлення».
 • Настройка обновлений в Windows 10

  Так само раджу ще відключити оновлення з декількох місць. Для цього натисніть на «Виберіть, як і коли отримувати оновлення», і відключіть оновлення комп'ютера з декількох місць.

  Отключение функции

  З цим способом розібралися. Тепер процес оновлення буде не таким нав'язливим.

  Відключаємо автоматичне оновлення Windows 10 через редактор локальної групової політики

  Хороший та надійний спосіб заборонити оновлення. Але цей спосіб не підходить для домашньої версії. Тільки для версій Windows 10 Enterprise і Pro. Якщо у вас одна з цих версій, то раджу використовувати саме цей спосіб.

  Натискаємо комбінацію клавіш 86886 R, вводимо gpedit.msc і натискаємо Ok. Відкриється редактор локальної групової політики.

  Відкриваємо розділ «Конфігурація комп'ютера» — «Адміністративні шаблони» — «Компоненти Windows» — «Центр оновлення Windows». Знаходимо пункт «Настройка автоматичного оновлення» і відкриваємо його подвійним натисканням лівої кнопки миші.

  Редактор локальной групповой политики

  Установіть прапорець біля пункту «Відключено«, натисніть на кнопку «Застосувати» і «Ок».

  Отключение автоматического обновления Windows 10 в редакторе локальной групповой политики

  Все готово.

  Робимо Wi-Fi лімітним підключенням, і Windows 10 не буде завантажувати оновлення

  Якщо ви підключаєтеся до інтернету по Wi-Fi мережі, то можна задати це підключення як лімітне. А через лімітне підключення Windows 10 завантажувати оновлення. Про цей спосіб ми вже писали тут.

  Для цього відкрийте Пуск – Параметри, виберіть розділ «Мережа та Інтернет» – «Wi-Fi». Натисніть на посилання «Додаткові параметри».

  Wi-Fi как лимитное подключение

  Далі прокручуємо сторінку, і біля пункту «Задати як лімітне підключення» ставимо перемикач в положення «Вкл.».

  Запрещаем Windows 10 обновляться через лимитное подключение

  Ось і все, ми заборонили системі завантажувати оновлення підключившись по Wi-Fi мережі.

  Програма для відключення оновлень Windows 10: Win Updates Disabler

  Є багато програм, якими можна відключити оновлення. Одна з таких програма називається Win Updates Disabler. Вона безкоштовна, викачати її можна з офіційного сайту за посиланням http://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/. Є так само портативна версія.

  Скачайте Win Updates Disabler, встановіть і запустіть її. На вкладці «Відключити» ставимо галочку біля «Відключити оновлення Windows«, і натискаємо кнопку «Застосувати зараз«.

  Win Updates Disabler: программа для отключения обновлений в Windows 10

  Повинно з'явиться повідомлення, що налаштування успішно застосовані, і пропозиція перезавантажити комп'ютер. Що б назад включити оновлення в Win Updates Disabler, перейдіть на вкладку Включити, встановіть потрібні пункти та збережіть налаштування.

  Програма хороша. Є ще можливість відключити захисник Windows, брандмауер, і центр забезпечення безпеки.

  Рекламний блок