Що таке «хмарний сервіс»?

Рекламний блок

Написав admin. Опубліковано в рубриці Інтернет

CloudsЯкщо ще 5 років тому можливість зберігати файли не на фізичному диску виглядала майже фантастикою, то сьогодні багато компаній, що розробляють комп'ютерне забезпечення, всерйоз заявляють про те, що велика частина цифрових даних переміститься саме на віддалені сервери і відбудеться це в самому недалекому майбутньому. Тобто, простіше кажучи, файли, що знаходяться зараз на вінчестері, будуть зберігатися у виділеному для кожного користувача віртуальному просторі з можливістю регулювати рівень доступу до них. Деякі матеріали залишаться тільки в розпорядженні користувача, інша категорія, при його бажанні, буде доступний для загального перегляду, а, можливо, до деякої групи файлів він дозволить доступ конкретно визначеним особам.


Першим успішним проектом по створенню «хмарного сховища» став сервіс Dropbox. Його засновнику Дрю Хьюстону ідея подібного ресурсу прийшла в голову в 2006 році, після того, як він забув вдома флешку з важливими даними і подумав про те, як було б добре, якби доступ до файлів був можливий при синхронізації пристроїв за допомогою Глобальної Мережі. Ресурс Dropbox виявився затребуваний і високо оцінений користувачами. Практично відразу ж з появою Dropbox, виникли й інші аналогічні ресурси: Google Drive, Apple iCloud, Яндекс-диск, Cloud Mail.ru та інші.

Принцип роботи

Незважаючи на приналежність до різних компаній, принцип роботи хмарних сховищ відрізняється один від одного тільки деталями. Користувачеві необхідно зареєструватися, придумати логін і пароль для входу в свій аккаунт, завантажити і встановити спеціальне ПО для синхронізації файлів. Далі, практично всі «хмарні» ресурси готові надати певний обсяг для безкоштовного використання. На ресурсі Dropbox цей розмір дорівнює 2 Гб, що зазвичай вистачає для зберігання фото і текстових документів. Якщо вам потрібно більше простору, доведеться платити абонплату. Багато власників швидкісного Інтернету зберігають резервні копії операційної системи, а також улюблені фільми, щоб не забивати ними вінчестер. Але зберігання файлів - далеко не всі можливості подібних ресурсів. Користувачі можуть обмінюватися файлами, швидко переглядати фотоальбоми з сотнею фотографій, організовувати спільну роботу. Завантажувати файли можна як через встановлене ПЗ, так і з допомогою опцій свого облікового запису. Все робиться дуже просто, досить перемістити зазначені вами файли в спеціальну папку, і вони будуть відправлені у ваше особисте віртуальний простір відразу ж після підключення до Інтернету.

Безпека

Багато «хмарні» сервіси пересилають файли по зашифрованому каналу, але тим не менше говорити про їх повного захисту явно передчасно. Користувач може втратити доступ до аккаунту, обліковий запис може бути зламана, так і співробітники «хмарних» сервісів іноді виявляють зайву цікавість. Файли можуть потрапити в публічний доступ через системної помилки або недогляд самого користувача. Враховуючи це, довіряти важливу особисту інформацію «хмар» все ж не варто.

Перспективи

Незважаючи на те, що розмови про необхідність роботи над збільшенням продуктивності ПК, а над удосконаленням «хмарних» ресурсів йдуть вже декілька років, із-за проблем з безпекою повністю перенести всі системні та особисті файли у віртуальний простір явно неможливо. Також не можна скидати з рахунків і те, що Інтернет доступний у всіх точках Землі, що стає серйозною перешкодою і ускладнює доступ до файлів за першої ж потреби клієнта. «Хмарні» операційні системи досі є своєрідною екзотикою і в основному їх використовують любителі і цінителі незвичайного програмного забезпечення. У теж час швидкий обмін даними і синхронізація між всіма пристроями виглядають дуже привабливо, і враховуючи те, що згідно зі статистикою, число користувачів «хмарних» ресурсів тільки зростає, подібні сервіси будуть не тільки затребувані в майбутньому, але й розширять свою функціональність.

Рекламний блок