Помилка NTLDR is missing. Рішення проблеми

Рекламний блок

Давайте сьогодні розглянемо досить поширену проблему із завантаженням комп'ютера, коли злітає завантажувач і система білим по чорному видає: NTLDR is missing. Недосвідчені користувачі у більшості таких випадків впадають в паніку – ще б пак, система пропонує перезавантаження по Ctrl – Alt – Delete, але потім відбувається все те ж, ПК не завантажується. Вся справа в тому, що система не може знайти файл NTLDR (NT Loader – завантажувач ОС сімейства Windows NT), який знаходиться в кореневій директорії основного розділу, з якого завантажується операційна система. Причини виникнення даної проблеми можуть бути різними. Вирішення цього питання шляхом переустановки операційної системи, до якого за своїм незнанням вдаються багато, не є оптимальним, забирає багато часу. Ми ж з вами розберемося, чому таке сталося і як ефективно вирішити проблему.

Помилка NTLDR is missing. Файл фізично відсутній

Перша причина, за якої система не знаходить файл завантажувача може бути банальною – файл просто видалили. Як і навіщо – тут варіантів маса, від наслідків вірусної атаки до «надто ретельного» очищення диска С: (не варто видаляти файли в корені системного диска, якщо не знаєте чітко, за що саме вони відповідають). Рішення таке ж просте – потрібно відновити файл завантажувача, як правило, разом з файлом NTDETECT.COM. Якщо у вашому розпорядженні є комп'ютер з такою ж операційною системою, запишіть файли ntldr і NTDETECT.COM на будь-який зовнішній носій. Також архів з потрібними файлами можете взяти за цим посиланням. Майте на увазі, що файл boot.ini на комп'ютерах з різною конфігурацією може бути різним, в даному архіві лежить сама часто зустрічається версія. Є два способи повернути на місце потрібні файли:

 • Провести завантаження з диску для інсталяції Windows, натиснувши клавішу R, увійти в Консоль відновлення і скопіювати файл ntldr на системному розділі за допомогою команди:
 • copy Z:\ntldr C:\ (де Z – буква диска, з якого виробляється копіювання)

 • Провести завантаження операційної системи з будь-якого доступного «live CD» (наприклад ALKID LiveCD, Bart PE, портативні версії Linux і ін) і за допомогою будь-якого файлового менеджера (FAR manager, Total Commander) скопіювати файли. Щоб файл NTLDR було видно у вікні файлового менеджера необхідно включити опцію відображення прихованих і системних файлів.
 • Ошибка NTLDR is missing


  Після того, як файли скопійовані, робимо перезавантаження комп'ютера. Якщо проблема NTLDR is missing не зникла – давайте розбиратися далі.
  Некоректна завантаження через засміченості завантажувального розділу

  Некоректна завантаження через засміченості завантажувального розділу

  Ще однією причиною появи описаної вище помилки може бути «засміченість» кореневий каталог завантажувального диска. Насправді файл завантажувача присутня в потрібному місці, але з деяких причин ОС його не може виявити на даному етапі. Не слід копіювати файли, а також інсталювати різні програми в корінь системного диска. Проаналізуйте свою діяльність за комп'ютером за час перед появою проблеми із завантаженням. Видалити зайві файли ви можете методом, схожим копіювання системних файлів, завантажившись з «live CD».

  Пошкоджена завантажувальний запис

  Бувають випадки, коли в силу різних причин виявляється пошкодженою головний завантажувальний запис (master boot record). Для її відновлення можна скористатися утилітою від розробників ОС Windows компанії Microsoft – BCUpdate2, але оскільки зараз проблематично її отримати з серверів компанії, можете скористатися нашою посиланням. Утиліту слід записати на диск, з якого будете завантажуватися. Зробити з нього завантаження і ввести команду в наступному форматі: Bcupdate2.exe C: /f /y По завершенні роботи програми ви повинні побачити наступне повідомлення: The boot code was successfully updated successfully.
  Також можна скористатися інструментом «Консоль відновлення», виконавши завантаження з інсталяційного диска, виконати команду відновлення завантаження fixboot c:\. Але не завжди цього буває достатньо, можна також виконати команду fixmbr, правда перед цим вкрай бажано перевірити систему антивірусною програмою. Багато розробники антивірусів пропонують абсолютно безкоштовні рішення у вигляді регулярно оновлюваних образів завантажувальних дисків зі сканером – антивірусом. Ще залишається ймовірність втрати інформації про розділах. В такому випадку доведеться їх відновити за допомогою програми GetDataBack.

  Завантажувальний розділ «is no active»

  Розділ, з якого відбувається завантаження операційної системи, обов'язково повинен бути в змозі active, інакше завантаження з нього буде неможливою. Щоб виправити ситуацію вам доведеться провести завантаження з диска, на якому є програма – менеджер розділів жорсткого диска (від Acronis або Paragon, наприклад...), виділити розділ, що цікавить вас і встановити його атрибут як active, що в свою чергу повинно виключити проблему з NTLDR is missing надалі.

  Проблеми з «залізом»

  З-за проблем з обладнанням дані просто можуть бути є нелічені з жорсткого диска і причиною тому можуть бути:

 • Поганий контакт в шлейфі, що з'єднує жорсткий диск з материнською платою. У випадку, якщо проблема має місце бути, то зникає, замінити шлейф.
 • Проблеми з самим жорстким диском у вигляді наявності погано читаються секторів, т. зв. бэдов. Існують програми перевірки та «лікування» жорстких дисків, які сканують вінчестер на предмет бед секторів і якщо такі є знадобиться ремонт жорсткого диска. Особливим чином вони позначають такі погано читаються сектора, щоб надалі при роботі операційна система не робила звернень до них. Але це, як правило, початок кінця жорсткого диска і вам потрібно бути готовим розщедритися на новий – інакше проблем з втратою важливої інформації не уникнути.
 • Також не можна повністю виключати і можливість проблем з материнською платою. Мікротріщини, підсохлі або роздуті конденсатори та інші неприємності – все це цілком ймовірно. Як варіант, можете спробувати «підкинути» ваш жорсткий диск на іншу, свідомо справну материнку. Якщо процес завантаження почався і пішов далі (все ж на ПК з іншим обладнанням повне завантаження малоймовірна), це однозначно вкаже на проблеми з вашою материнською платою. Доведеться її нести в ремонт або замінити.
 • Сьогодні ми розглянули можливі причини виникнення помилки NTLDR is missing і методи її усунення. Також не буде зайвим для вас вивчити схожу проблему (BOOTMGR is missing), яка зустрічається в ОС Windows 7.

  Рекламний блок