Не відтворюється музика ВКонтактечому і що робити?

Рекламний блок

ne-vosproizvoditsya-muzyika-v-kontakte-pochemu-i-chto-delat

Сьогодні ми будемо говорити про дуже поширену проблему. У вас напевно є аккаунт у соціальній мережі ВКонтакте, отже, ви прекрасно обізнані про цю проблему - інший раз відмовляється відтворюватися музика. І якщо це всього лише тимчасова проблема, вважайте, вам пощастило. А от якщо вона «переросла» в хронічну, то треба щось робити. Я розгляну кілька можливих причин і розповім про те, як впоратися з обрушилася напастю.

Перебої в роботі сайту

Ви напевно могли помітити, що в останні кілька місяців спостерігаються дивні проблеми. Наприклад, буквально вчора протягом кількох десятків хвилин я просто не міг потрапити в свій аккаунт. Подумав було, що проблема з мого боку, але спробував зайти з інших пристроїв в ВК і з іншого провайдера - нічого не вийшло.

Припускаю, що саме такий збій може позначитися і на відтворенні музики. Приміром, ви зайшли на сайт, знайшли композицію і тут виникає збій. Як тільки ви натискаєте на кнопку Play, нічого не відбувається, тому що немає відповіді від сервера. Все, що вам залишається робити, це чекати, поки проблема буде вирішена.

До речі, у поодиноких випадках може бути проблема з самим сервером - він, наприклад, перевантажений. В такому випадку композиція може відтворюватися, але швидкість завантаження вкрай мала, а тому пісня постійно буде заїкатися. У цьому випадку можна почекати, а можна пошукати цю ж пісню, але що б вона знаходилася на іншому сервері (просто включіть її та якщо вона моментально завантажиться, ви потрапили в точку).

Недостатня швидкість завантаження

Якщо ваш тариф володіє відносно невеликою швидкістю завантаження, то музика може, так сказати, гальмувати при завантаженні. Якщо трек володіє великим бітрейтом, то і запускатися він буде значно довше. Крім того, не забуваємо, що завантаженість серверів ВК також впливає на швидкість завантаження композицій.

Як бути? Збільшити швидкість, наприклад, шляхом зміни тарифного плану. Якщо ж у вас просто немає такої можливості, вам доведеться робити так. що б пісня кешувати. Що це означає? Відразу після натискання на кнопку Play поставте мелодію на паузу і дочекайтеся, коли смуга буде повністю заповнена. Тоді пісня буде програватися повністю і без зупинки.

Використання протоколу https

На просторах мережі мною було знайдено одне дуже просте, але в теж час дієвий засіб, якщо, звичайно, вірити численним заявами.

Після того, як ви зайдете на сайт ВКонтакте, в браузерній рядку змінити протокол http:// https:// (або просто наберіть https://vk.com). Відразу після цього ваш плеєр може заробити. Пробуйте.

Проблеми з флеш-плеєром

Сьогодні дуже велике число сайтів працює із застосуванням флеш-технологій. Сюди можна віднести той же ВКонтакте або навіть відеохостинг YouTube. Тому якщо не встановлений Флеш-плеєр або встановлена його стара версія, то у вас нічого не вийде запустити.

Примітно, що якщо мова йде про застарілої версії плеєра, то він може відмовлятися працювати. Чому? Чесно кажучи, я не знаю, але це дивно, бо на одних комп'ютерах проблем з флешем немає, навіть якщо там встановлена дуже стара версія плеєра, яка не оновлювалася рік-другий, а інші вимагають обов'язкового оновлення.

Не переживайте, оновити або встановити флеш-плеєр не складе праці. Про це я розповідав у одній з попередніх статей, тому не бачу ніякого сенсу повторюватися. Та й сама процедура займає від сили 3-5 хвилин вільного часу.

Але перш, ніж я почну розповідати про ще однієї причини виникнення неполадок при відтворенні музики, хочу нагадати, що в браузер Google Chrome флеш-плеєр вбудований за замовчуванням і оновлюється автоматично. Тому теоретично в цьому браузері пісні повинні завантажуватися завжди. У Mozilla Firefox, Opera та Internet Explorer немає вбудованого плеєра. Поки немає.

Перевіряємо комп'ютер на віруси

Чесно кажучи, я дуже сумніваюся в тому, що саме вірус або троян став причиною неполадки, але такий варіант теж не варто виключати, оскільки випадки не поодинокі.

Що б захистити свій комп'ютер від впливу зовні, обов'язково використовуйте антивірус. Якщо він у вас ще не встановлений, встановіть його негайно! Тим більше, що існують безкоштовні версії антивірусів, наприклад, той же Avast. Оновіть базу до останньої версії і запустіть сканування.

Також я рекомендую скористатися утилітою під назвою Dr.Web CureIt. Вона дозволяє вилікувати комп'ютер від безлічі всіляких проблем, до того ж поширюється абсолютно безкоштовно. Втім, про все це вже є стаття на нашому сайті, з якою ви можете ознайомитися самостійно.

Завантаження блокує антивірус

Таке теоретично можливо - вбудований антивірус екран блокує передачу музики з ВК. Проблема в тому, що упевнитися в цьому не так просто, бо треба буде відключати всі екрани у АВ. Якщо після відключення екранів (тобто після тимчасового відключення антивіруса) звук з'явився, то справа однозначно в АВ.

Що робити? Просто додайте адресу ВКонтакте в список виключень вашого антивіруса. Зробити це дуже просто через налаштування (наприклад, «Налаштування» - «Антивірус» - «Виключення»). Додаємо http://vk.com в список виключень і натискаємо ОК.

На жаль, у цього способу є одна негарна риса - тепер екрани перестануть функціонувати адреси http://vk.com, що в свою чергу може призвести до того, що на ваш комп'ютер потрапить шкідливий файл, якщо ви, наприклад, перейдете з невідомої посилання, яку вам надіслав нібито ваш друг (а по факту - зловмисники, які вкрали акаунт вашого знайомого). Так що будьте уважніше - всі дії ви виконуєте виключно на свій страх і ризик.

Проблема пов'язана з браузером

Скажу відразу, що це стосується в основному тих користувачів, які користуються браузером Mozilla Firefox. Справа в тому, що в інтернет-браузері може бути встановлено декілька доповнень, які тим чи іншим чином позначаються на роботі флеш-плеєра.

Наприклад, є такий плагін Flashblock. Встановлюється він для того, щоб блокувати будь-які прояви Flash на сайтах. Завдяки цьому, до речі, швидкість завантаження сайтів зростає в рази, але при цьому його функції не працюють. Теж саме стосується і ВК - зайти на сайт ви зможете, але от повноцінно ним користуватися - однозначно ні.

Що робити? Просто вимкни плагін через налаштування браузера («Інструменти» - «Доповнення» - «Плагіни»). Якщо вам так потрібен цей плагін, то просто додайте ВК в список виключень - таке теж можливо.

Очищення кешу

Як варіант, можна спробувати очистити кеш в браузері. Чесно кажучи, я сумніваюся, що це вам допоможе, але спробувати все ж варто. Про очищення кеша браузерів я вже розповідав: читайте тут і тут.

Випробовуємо систему

Що робити, якщо жоден із запропонованих рад не допоміг? Взагалі-то, вже одна порада зі списку вам просто зобов'язаний був допомогти, але якщо з якоїсь причини не сталося, то можу запропонувати лише одне - відкотити систему на більш ранню дату, коли ваш комп'ютер нормально функціонував. Тільки запам'ятайте, що останні встановлені програми або гри можуть бути ліквідовані, в той час як інші файли (фотографії, відеоролики, музичні композиції і т. п.) залишаться недоторканими.

Зайдіть в панель керування, потім виберіть розділ розділ "Відновлення" – "Запуск системи відновлення".

Виберіть точку відновлення (більш рання дата) і натисніть кнопку «Далі».

Дотримуйтесь інструкцій. Потім комп'ютер буде перезавантажений.

Рекламний блок