Оптимізація комп'ютера. Підбірка кращих програм

Рекламний блок

У цій статті ми зробили підбірку " десяти кращих програм для оптимізації комп'ютера, які на наш професійний погляд, будуть корисні як пересічному користувачеві ПК так і досвідченим системним адміністраторам. Всі представлені нижче утиліти для оптимізації комп'ютера ви можете скачати по прямих посиланнях під кожним пунктом опису програми.

1. WiseCare 365 — оптимізація системи комп'ютера

WiseCare 365 – це багатофункціональна утиліта для підвищення продуктивності комп'ютера та оптимізації системних ресурсів. Включає в себе кілька додатків, які забезпечують проведення повномасштабного сервісного обслуговування ПК. Перед запуском комплексу заходів по оптимізації можна створити точку відкату та копію реєстру.


WiseCare 365 — оптимизация системы компьютера

WiseCare 365


Програма може виконувати цілий ряд завдань: сканувати на пошкодження і дефрагментувати вінчестер, проводити очищення реєстру від застарілих і пошкоджених записів, відновлювати дані з backup ' а, приховувати від доступу важливі файли та каталоги. Також Ви можете захистити свої особисті дані в інтернеті, видаливши з браузера, історію, відвіданих сторінок, куки і т. п.

WiseCare 365 може виявляти і видаляти процеси, що засмічують оперативну пам'ять, тим самим вивільняючи ресурси для роботи інших програм і підвищуючи продуктивність системи в цілому. Ця опція особливо корисна при запуску сучасних ігор, що вимагають великих системних ресурсів. Навіть не володіє глибокими знаннями про принципи роботи комп'ютера починаючим користувачам настійно рекомендується завантажити WiseCare 365. У програмі є опція автоматичної оптимізації системи, Таким чином, без будь-яких знань можна збільшити продуктивність свого ПК.


Завантажити

2. Аналіз розподілу оперативної пам'яті RAMMap

RAMMap – утиліта для моніторингу і аналізу використовуваних системою ресурсів оперативної пам'яті. Дана утиліта надає докладну інформацію про те, яка кількість пам'яті використовується драйверами, операційною оболонкою, бібліотеками, програмами і т. п. Для зручності сприйняття отримані відомості можна упорядкувати за кількома параметрами.


Анализ распределения оперативной памяти RAMMap

RAMMap


Щоб побачити, на що витрачаються ресурси оперативної пам'яті, будь-якому користувачеві досить безкоштовно скачати і встановити RAMMap. Інтерфейс програми дуже схожий на знайомий всім Диспетчер завдань, проте функціонал набагато ширше. Наприклад, є опція збереження поточного розподілу пам'яті, яка дозволяє провести детальний аналіз потім, в більш зручний час. Коли треба отримати якусь конкретну інформацію, можна задіяти розширений пошук по тим або іншим заданим параметрам. На відміну від аналогічних програм, RAMMap видає відомості і про системні процеси. Завдяки цьому можна побачити, яким чином система розподіляє ресурси оперативної пам'яті. Іноді це допомагає при виявленні тих чи інших проблем.

Завантажити

3. Видалення сміття та оптимізація системи програмою Glary Utilities

Glary Utilities – це цілий комплекс програмних інструментів, що виконують різноманітні функції по очищенню операційного середовища від непотрібного сміття, такого як некоректні або застарілі записи в реєстрі, які не використовуються або дубльовані ярлики і багато чого іншого. Будь юзер має можливість завантажити даний набір утиліт і інсталювати на свій ПК. Це нескладно: запустіть інсталятор і слідуйте подальшим інструкціям.


Удаление мусора и оптимизация системы программой Glary Utilities

Glary Utilities


У додатку Glary Utilities є дуже корисна, особливо для недосвідчених користувачів, опція One Click Обслуговування. Вона запускає автоматичну оптимізацію одним натисненням кнопки. Проводиться сканування реєстру системи, видаляються непотрібні і застарілі гілки, здійснюється пошук тимчасових файлів, невикористовуваних ярликів і непотрібних копій документів, тобто всякого сміття, що засмічує як оперативну пам'ять, так і жорсткий диск. Glary Utilities завоювала кілька нагород на міжнародних фестивалях виробників софту і користується великою популярністю у просунутих користувачів, які знають толк в оптимізації роботи ПК. Ви також можете завантажити безкоштовно Glary Utilities і перевірити її в дії.

Завантажити

4. System Mechanic для поліпшення продуктивності системи

System Mechanic - це цілий комплекс корисних утиліт, створений для підвищення продуктивності ПК. У цей набір входить близько 20 програмних модулів, кожен з яких оптимізує той чи інший параметр системи. System Mechanic допоможе користувачеві знайти і видалити дубльовані і невикористовувані файли, зробити швидке очищення реєстру, видалити ярлики непрацюючі або відсутні додатки. За допомогою модулів, що входять в набір System Mechanic, можна відслідковувати будь-які процеси, що відбуваються при встановленні нових програм або автоматичною закачуванні файлів з інтернету, проводити очищення жорсткого диска від тимчасових і непотрібних документів і т. д.


System Mechanic для улучшения производительности системы

System Mechanic


Просунуті користувачі можуть самостійно встановлювати і запускати ті чи інші утиліти з набору System Mechanic, менш досвідченим або більш ледачим юзерам доступна можливість автоматичної оптимізації системи за стандартним параметрам і розкладом. На нашому порталі Ви можете безкоштовно завантажити набір утиліт System Mechanic і встановити на свій комп'ютер, вибравши російську або англійську мову інтерфейсу.

Завантажити

5. EVGA Precision X для налаштування відеокарти

EVGA Precision X – це утиліта для керування параметрами EVGA-відеоадаптерів лінійки NVIDIA GeForce. Дозволяє значно підвищити продуктивність графічної середовища з допомогою регулювання тактову частоту відеопам'яті і процесорного ядра, параметрів обертання кулерів і т. д.

Є можливість управляти декількома відеоадаптерами, зберігаючи в пам'яті індивідуальні налаштування кожного, при цьому можна встановити гарячі кнопки для миттєвого перемикання між профілями. Можна задати режим програмного регулювання швидкості обертання кулерів в залежності від нагрівання адаптера.


EVGA Precision X для настройки видеокарты

EVGA Precision X


Також дана утиліта може надати багато корисних відомостей про поточні характеристики відеопам'яті, відстежувати її стан під час роботи тих чи інших ресурсоємних додатків, зокрема ігор. Ця опція дає можливість своєчасно виявляти будь-які неполадки, якщо в процесі оптимізації відеокарти щось не вийшло, і спостерігати за параметром FPS для об'єктивної оцінки результатів розгону. Завзяті геймери знайдуть для себе ще одну корисну фішку – підтримку сумісності LCD-моніторів з клавіатурами Logitech. Кожен користувач, що завантажив EVGA Precision X, буде завжди знати поточний стан відеоадаптера, маючи можливість оптимізувати його для максимально ефективної роботи.

Завантажити

6. Vit Registry Fix — програма для очищення реєстру

Vit Registry Fix – безкоштовний додаток, що представляє собою ефективний і багатофункціональний комплекс для сканування реєстру, видалення застарілих даних і виправлення виявлених неполадок. Як відомо, після деінсталяції програми в системному реєстрі зберігаються фрагменти з інформацією про видалених раніше об'єктах. Дані записи не несуть ніякої користі, збільшують розмір реєстру, тим самим гальмуючи роботу операційної системи.


Vit Registry Fix — программа очистки реестра

Vit Registry Fix


Якщо накопичується велика кількість таких ось непотрібних записів, уповільнення при запуску існуючих додатків стає досить пристойним. Vit Registry Fix самостійно знаходить і видаляє застарілі гілки реєстру, після цього швидкість запуску програм значно збільшується. Для запобігання помилкового видалення тих або інших записів є можливість створити резервну копію реєстру або задати набір гілок-винятків, для яких не проводиться сканування та подальша очищення.

У складі комплексу Vit Registry Fix, який Ви можете безкоштовно завантажити на нашому сайті, також знаходиться ще кілька корисних програм: оптимізатор структури реєстру; утиліта видалення з вінчестера застарілих і непотрібних файлів; редактор меню «Автозавантаження» і майстер деінсталяції встановлених програм.

Завантажити

7. Оптимізація системи Ashampoo WinOptimizer

Ashampoo WinOptimizer Free – безкоштовний комплекс утиліт, призначений для прискорення роботи Вашого ПК. Це можливо завдяки підтримці операційної системи практично в первісному вигляді, ніби Ви встановили її хвилину тому. У цьому процесі беруть участь кілька утиліт, які забезпечують різнобічну профілактику. Користувач має можливість змінювати ті чи інші опції з метою забезпечення максимальної продуктивності.


Оптимизация системы Ashampoo WinOptimizer

Ashampoo WinOptimizer


Завдяки вбудованої опції відкату системи, Вам не треба хвилюватися про те, що станеться щось непоправне. В цей багатофункціональний набір інструментів включені утиліти по видаленню невикористовуваних ярликів і документів, застарілих гілок реєстру, файлів cookies браузера і т. п. Для підвищення швидкості звертання до жорсткого диска використовується програма дефрагментації. Також є редактор меню автозавантаження і своєрідний аналог диспетчера завдань якої має більш просунутим функціоналом, ніж стандартний системний.

Скачайте безкоштовно Ashampoo WinOptimizer з нашого порталу й отримайте додатково кілька цікавих бонусів. Наприклад, Ви зможете запускати оптимізацію одним натисканням клавіші, а також порівнювати продуктивність свого ПК з іншими комплектаціями, які тестувалися даною програмою.

Завантажити

8. Gigabyte EasyTune для розгону материнських плат

Gigabyte EasyTune – спеціальна програма, створена для любителів розгону материнських плат. Дуже корисна опція - це можливість моніторингу всіляких показників для оцінки ефективності заходів щодо прискорення роботи комп'ютера.

Програмою здійснюється збір даних з термореле та індикаторів напруги, що вимірюється швидкість обертання кулера. Також відслідковується стан інших комплектуючих, зокрема центрального процесора, чіпсетів оперативної пам'яті, відеокарти і т. д. Можна встановити граничну величину майже для кожного показника. В цьому випадку буде проводитися оповіщення при досягненні критичних значень.


Gigabyte EasyTune для разгона материнских плат

Gigabyte EasyTune


За допомогою даної утиліти Ви отримаєте докладні відомості про комплектуючих: модифікація, базові характеристики і так далі. Однак можна займатися не тільки моніторингом. Є можливість встановлювати тактові частоти AGP, RAM і PCI, змінювати множник шини і т. п.

У разі виникнення неполадок можна зробити відкат на попередню робочу конфігурацію або повернути стандартні налаштування. Напевно кожен любитель розгону, скачавши безкоштовно Gigabyte EasyTune, знайде для себе багато корисних інструментів.

Завантажити

9. Налаштування процесорних ядер CPU-Control

CPU-Control - утиліта, оптимально розподіляє ресурси багатоядерних процесорів у системах. На популярних зараз процесорах з 4-ма ядрами можна добитися значного поліпшення продуктивності. У стандартній конфігурації відбувається рівномірний розподіл навантаження між ядрами. Якщо Ви з якихось причин хочете змінити настройки за замовчуванням, просто скачайте утиліту CPU-Control і почніть свої експерименти.


Настройка процессорных ядер CPU-Control

CPU-Control


У програмі CPU-Control є авторежим. У цьому випадку кожне нове додаток буде запускатися на окремому ядрі. Можна змінювати конфігурацію в ручному режимі на свій розсуд. Наприклад, розумно запускати програми, що вимагають великих ресурсів, на одному ядрі, а всі інші процеси - на інших.

Цілком очевидно, що доцільно створити рівномірне навантаження на ядра, але не одним процесом, а різними. CPU-Control особливо хороша для застарілих програм і стародавніх іграшок, які часто глючать на багатоядерних процесорах. Конфігурування запуску на окремому ядрі допомагає стабілізувати їх роботу і збільшити показник FPS.

Завантажити

10. Advanced SystemCare для оптимізації операційної системи

Адвансед Систем Каре – це багатофункціональний збірник утиліт, потрібний для поліпшення роботи системи і підвищення продуктивності комп'ютера. Програма здійснює покроковий моніторинг роботи тих чи інших компонентів ОС, усуває виявлені неполадки, покращує роботу мережевих підключень, видаляє непотрібні і застарілі ярлики, після чого виробляє самостійне конфігурування системних налаштувань.


Advanced SystemCare для оптимизации операционной системы

Advanced SystemCare


Всі шпигунські програми будуть видалені. Потім буде проаналізована робота антивірусної системи, усунення помилок в реєстрі і оптимізована його структура. Всі проведені програмою заходу потраплять в підсумковий звіт. Дуже важлива опція для недосвідчених користувачів - це автоматичне створення резервних копій поточного стану системи. У разі будь-яких ускладнень, дуже просто зробити відкат до потрібної точки.

Є кілька безкоштовних версій даної програми, сумісні з усіма модифікаціями Windows, тому завжди можна завантажити Advanced SystemCare, встановити на свій ПК і запустити майстер автоматичної оптимізації. Ще до складу Advanced SystemCare входять утиліти дефрагментації жорстких дисків, дєїнсталлятор додатків і менеджер викачування файлів з інтернету.

Завантажити

Рекламний блок