Стандартний перегляд фотографій Windows 10

Рекламний блок

Замість стандартного додатка «Перегляд фотографій Windows», в новій системі Windows 10, використовується програма «Фотографії» з Магазину додатків Microsoft. Цей додаток має більш розширений функціонал і можливості, порівняно з попереднім варіантом.

 «Фотографии» из Магазина приложений Microsoft

Але якщо спробувати встановити класичне додаток для перегляду фотографій за замовчуванням, то можна зіткнутися з певними труднощами. Це додаток буде відображатися в меню «Відкрити за допомогою», не знайдете його і серед параметрів вибору програм на панелі управління його теж немає. Через це ніяк не вийде вказати старе додаток, програмою за промовчанням для перегляду фотографій. Але як виявилося, все ж є кілька способів це зробити.

Якщо система оновлена з «сімки» або «вісімки»

У цьому разі не повинно виникати особливих труднощів. Програма «Перегляд фотографій Windows» як і раніше доступна для використання в якості основного засобу перегляду зображень. Її можна вказати програмою за умовчанням через Параметри системи, або у контекстному меню «Відкрити за допомогою...». Ми вже докладно розповідали, як це зробити, в одній з попередніх статей.


Якщо була проведена чиста установка Windows 10

А ось якщо система Windows 10 була встановлена «начисто», то в цьому випадку буде виникати вказана проблема. Нижче ви можете ознайомитися детальніше з самою проблемою і шляхами її вирішення.

Суть проблеми

Додаток, яке використовувалося минулих версіях за промовчанням, немає у всіх налаштуваннях і його неможливо вибрати як основне.aphotoviewer_openwith_mini_oszone-minпроизведена чистая установка системы Windows 10photoviewer_assoc_mini_oszone-minПри цьому, сама програма як і раніше присутня в операційній системі. Вся фішка полягає в тому, що додаток для перегляду фотографій Windows повністю інтегровано в систему і його просто немає серед встановлених програм. Ви не зможете скористатися вибором програм за замовчуванням, адже даного додатка немає в тих списках.

Природно, при бажанні можна трохи напружитися і пошукати в реєстрі команду, яка запускає дану програму і на основі неї створити спеціальний ярлик, він і буде запускати засіб перегляду фотографій. От тільки проблема — вікно буде відкриватися порожнім і в ньому неможливо буде вибрати фото для перегляду. Адже такої можливості там немає, є тільки можливість відкриття через інший додаток.

Ось так виглядає команда, що дозволяють запускати додаток Перегляд фотографій Windows:

rundll32 «%ProgramFiles%\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll», ImageView_Fullscreen

Ще існує варіант цієї команди, дозволяє відкривати цей додаток для перегляду фото знаходяться в певному каталозі на жорсткому диску, або інших носіях. Для прикладу, команда може виглядати наступним чином:

rundll32 «%ProgramFiles%\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll», ImageView_Fullscreen D:\ScreenShots

Але зрозуміло, що, користуючись такими способами на особливу зручність розраховувати не варто. Є рішення, яке допоможе повернути «Перегляд фотографій» на колишнє місце.

Вирішуємо проблему

Що повернути стару програму в якості основного для перегляду зображень, необхідно додати до реєстру відсутні деякі параметри.

Можна завантажити і скористатися готовим файлом для виконання потрібних коригувань у реєстрі.

Завантажити файл реєстру

Відкриваємо редактор реєстру і переходивши, у каталогах, по наступному шляху:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Photo Viewer\Capabilities\FileAssociations

У цій папці знаходяться параметри всіх файлів, які підтримує програма перегляду фотографій.

Спочатку, після чистої установки, в цій папці знаходяться тільки два розширення цих файлів: .tif і .tiff. Так що при спробі вибрати іншу програму для перегляду інших типів зображень, дана програма не відображається у списку, т. к. не вказана можливість підтримувати інші файли в реєстрі.photoviewer_registry_filetypes_mini_oszone-min

Додайте ще параметри з розширенням імені, для інших видів зображень.

Якщо подивитися уважніше, то можна помітити, що розширення зображень вказуються зі спеціальними параметрами, які збігаються з назвою каталогів в папці HKEY_CLASSES_ROOT. Цих папок, так само немає при чистій установці. Так що їх теж необхідно створити, відповідно підтримуваних розширень для фотографій.photoviewer_registry_filetypes2_mini_oszone-minПісля того, як виконаєте всі необхідні налаштування в реєстрі, програма для Перегляду фотографій Windows знову почне відображатися серед додатків в меню «Відкрити за допомогою...».photoviewer_restored_openwith_mini_oszone-minВона з'явиться і в списку доступних програм, що дозволяють відкривати фотографії.photoviewer_restored_openwith2-minЦю програму тепер можна вказати в якості використовуваного за замовчуванням у налаштуваннях вікна «Параметри».photoviewer_restored_default_apps_mini_oszone-minМожете також відкрити Панель управління і меню для зіставлення файлів теж можете знайти цей додаток.photoviewer_restored_assoc_mini_oszone-min

Рекламний блок